• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do CS:GO do ~130 zł
#1
Witam,

Z racji, że moje wejście na jacka ledwo co działa w laptopie, jedna słuchawka od superluxów ledwo co chodzi,oraz integra działa fatalnie to postanowiłem zafundować sobie nowszy sprzęt.

Słuchawki te nie będą raczej do słuchania muzyki, lecz do grania w cs:go. Do tej pory miałem Takstary Hi1200 i działają znakomicie, nawet na integrze. Na początku posiadałem Superluxy HD 681 i niezbyt mnie zadowalało ich brzmienie na integrze w laptopie, było zbyt ciche.
Chciałbym coś pokroju właśnie tych superluxów, bo w nich grało mi się fajnie.

Szukam również zew. karty dźwiękowej pasujących do poleconych przez Was słuchawek. Najlepiej do 200 zł. Lecz skupiam się bardziej na słuchawkach. Jakbyście mogli to podawajcie propozycje słuchawek i karty dźwiękowej :) Z góry dzięki. Dobra, teraz jakiś wzór.

  • jakie obecnie używasz? Do gier: Superlux HD 681. Do muzyki: Takstar Hi-1200
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp? Planuję zakupić do 200 zł kartę, która najlepiej współgrałaby ze słuchawkami przez Was poleconymi.
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Wątpie, żeby jakieś pobiły takstarki hi 1200 w muzyce, więc skupiłbym się na grach. Nie wiem ile jeszcze wytrzymają mi moje takstary, gdyź czasami dźwięk z lewej słuchawki się urywa. Zawsze można reklamację zgłosić :D Także do gier.
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Nie wiem czy to ważne, jeśli są do gier. Ale jeśli serio by dobrze grały to electro&house, dance.
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? CS:GO
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Na słuchawki i kartę dźwiękową max. 330 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Dźwięk, lecz komfort również jest ważny. Bardzo podobają mi się te welurowe pady. W HD681 miałem skarpetkowego moda, było nawet spoko. Choć nie ukrywam, że było to takie minimum, jeśli chodzi o wygodę. Stawiałbym 70/30.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Gram wyłącznie w domu, zamknięty w cichym pokoju. Konstrukcja jest mi obojętna.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? Większa scena.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Do lanów jeszcze daleko :D (aktualnie MG1)
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Hmm.. na pewno nie to, że jedna słuchawka nie działa :D HD681 IMO słabo wypadały w muzyce, za mało basu. Ale bas nie jest potrzebny w grach. Wygoda przeciętna+. Kabel gruby, lecz po roku użytkowania przy końcu wtyku jack się zepsuł.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Najlepiej pady welurowe, choć te skóropodobne ujdą. Oczywiście słuchawki nauszne. Wygląd dla mnie nie ma znaczenia.

    Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Odpowiedz
#2
W takim budżecie, brak propozycji.
Oprócz HD681, są HP-580, które mimo iż grają lepiej od Luxów*, to jednak brzmienie w GO może Ci nie pasować.
Potem masz HF2010, które wymagają już lepszego układu.
Co do HI1200, nie zdziwiłbym się jakby znalazły się o wiele lepsze słuchawki na rynku Azjatyckim, w podobnej cenie.
Obecnie AliEx oferuje, zaznaczam - fenomenalne słuchawki, za rozsądne ceny.
Pomijam wszelakie twory jak Sharkoony, gdyż uważam je za nieopłacalne.
Osobiście, kupiłbym konkretną dźwiękówkę.
Dlaczego?
W przyszłości kupisz jakiekolwiek słuchawki, bez obaw że karta będzie je ograniczać. (Bez przesady oczywiście)
Drugą sprawą, są HD681 podatne na mody.
Potencjał jest naprawdę ogromny, mody zdecydowanie mają zastosowanie, jeden z aspektów przez którego Sharkoony wypadają słabo.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Kupuję kartę dźwiękową i słuchawki :) Maksymalny budżet na wszystko to 330 zł.
Odpowiedz
#4
Co się stało z HD681?
Żebyś odczuł przeskok, jedyne rozwiązanie to HF2010 + przykładowo Maya U5.
Jednakowoż, jest to dosyć irracjonalne rozwiązanie.
Charakterystyka będzie podobna do "stock" Superluxów.
Patrząc przez pryzmat DACów, otrzymasz średni zestaw.
Według mnie, najlepiej by było przeznaczyć budżet na DACa, a potem po pół roku, roku kupić słuchawki.
W budżecie 130zł, ciężko o cokolwiek lepszego niż HD681/HP-580.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Przy końcu kabla (obok wtyku mini jack) kabel został lekko przerwany moim zdaniem.  Mogę podrzucić potem zdjęcie, bo aktualnie jestem w szkole. Jedna słuchawka działa normalnie, a w drugiej nic nie słychać. No chyba, że ustawie kabel w miarę dobrze, ale to może potrwać :D

Do SL 681 wystarczyłaby karta, dac czy co tam do 200 zl, czy jednak za 300 zl by się znalazło lepszą? Nie znam tych pojęć dac itp, chodzi mi o coś, gdzie można wsadzić mikrofon i słuchawki i żeby lepiej grały niż na mojej integrze. :D
Odpowiedz
#6
Dosyć cenionym i chwalonym wśród melomanów jest Audinst Hud-Mini.
Szukałbym nadarzającej się okazji w cenie ~300zł.
Problemem może być brak gniazda na mikrofon.
Czy do Luxów wystarczy DAC za ~200zł?
Tak.
W przyszłości, gdybyś miał zamiar kupić przykładowo HD9999, Somic V2 to jednak Audinst jest lepszą inwestycją.
Chyba, że...
Masz wolne PCI-E, a w takim razie absolutnie AIM SC808.
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-kart...aim-sc808/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Bez przesady.. Gość napisał, że potrzebuje słuchawek głównie do csa, muzyka na drugim planie.
Od siebie polecam superlux hd669 - w tej cenie nie znajdziesz lepszych słuchawek.
Mój znajomy bardzo chwali, dodatkowo dźwięk jest dosyć przestrzenny, porównywalny do isków, dodatkowo gra na przestarzałej integrze..
Minus tych słuchawek to pady,nauszniki - z czasem robią się twarde i dla niektórych mogą być mniej komfortowe.
Odpowiedz
#8
Jeżeli ma HD681 do odratowania, to nie ma sensu pchać się w HD669.
Chciałby kupić DACa, gdzie poniżej U5 nie ma co schodzić.
Reasumując, wyda 350zł na zestaw, gdzie słuchawki będą na poziomie HD681 w GO, męcząc się ze średnim DACiem.
Z Superluxów można wycisnąć bardzo dużo, poprzedzając źródło modami, inwestycja jest opłacalna z perspektywy czasu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.