Ankieta: Jakie słuchawki wybrać?
Superlux HD-668b
Superlux HD-669
ISK HD9999
inne
[Wyniki ankiety]
 
 
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do grania
#6
Hej, dziękuję za kolejne odpowiedzi! o/

Somiki trochę odpadają z punktu widzenia mojej wygody - potrzebuję nauszników (padów), pod którymi schowają się moje uszy, a w przypadku tych słuchawek wydają się one malutkie. W pracy korzystam z którychś Logitechów (nie pamiętam jaki model, ale jutro sprawdzę i porównam rozmiar), które zakłada się na uszy, nie wokół uszu i przyznam, że jest to mały ból w czterech literach (u, s, z y).

Jedno PCIe jest wolne :). Jeżeli wewnętrzna karta ma przewagę nad zewnętrzną (rozumiem głównie ceny?), to droga jest otwarta.
To moja płyta główna: [MSI B150 Mate].
Wolne jest rzecz jasna gniazdo x1.
Duża różnica klas jest w przypadku dźwiękówki, gdy wybieramy pomiędzy portami PCI a PCI express?

Zasugerowane karty rzeczywiście trochę obciążające portfel. Z drugiej strony nie jestem fanem półśrodków, tylko dobrego stosunku ceny do jakości.

Tak na szybko porównałem (nie mam wiedzy by wgłębiać się w całe 80 stron) chipsety obydwu wspomnianych integr (pod linkami datasheety):
[ALC887]
[ALC898]
Główna różnica, które wpadły mi w oko w Hardware Features to zdecydowanie inne wartości SNR:
DAC: 97db (887) vs 110db (898)
ADC: 90db (887) vs 104db (898).
Ponadto inne napięcia wyjściowe na mikro - nie wiem jakie ma to znaczenie, ale przypomniało mi jeszcze jedno pytanie...

Jak z zachowaniem mikrofonu, gdy będzie przypięty do kabla, nie pałąka przy ustach? Bo przyznam, że przez ten mały detal ciągle gdzieś tam z tyłu głowy rozważam HyperX Cloudy. Ze znajomymi gramy razem już trzynaście lat razem, tak więc komfortowa komunikacja (nie tylko związana z tym, co się dzieje na planszy, ale i podczas zwykłych konwersacji) jest nie mniej ważna, niż dobra scena. Jeden znajomy nabył właśnie te słuchawki, a wcześniej korzystał z Zalmana i różnica w odbiorze jego słów jest ogromna. Teraz zresztą może z nami komunikować się wieczorami w ogóle, gdyż wcześniej jedynie podniesiony głos dochodził do ZM-MIC1, a przy nim budził żonę :D.
I jaka na tę kwestię oraz czystość dźwięku ponownie może wpłynąć jakaś karta dźwiękowa?
EDIT: Dodam jeszcze, że mam dość głośną klawiaturę mechaniczną i nieprzyzwyczajonym do opcji 'push to talk'. Od zawsze miałem 'voice activation' ustawiony na odpowiedniej decybelowej aktywacji na TSie. Czego się obawiam, to czy przez mojego nieszczęsnego Razera BlackWidow 2013 (kupiłem od znajomego po taniości, któremu właśnie hałas przeszkadzał... tudzież raczej jego małżowinie) jednak wymusi z mojej strony bardzo nienaturalną, głośną artykulację przy jednoczesnym zagłuszeniu klawiatury. Mieliście może doświadczenia w tej kwestii? Przyznam, że takie małe praktyczne względy, których nijak nie mam jak sprawdzić, a z którymi mogliście się zetknąć, mocno dodatkowo mieszają przy tym zakupie. Bedę w związku z tym wielce wdzięczny za każdą uwagę :).

PS. Ach, już detal, ale warto dopytać i poteoretyzować - doceniam w integrze fakt, iż wygodnie z poziomu systemu mogę przełączać się pomiędzy źródłami (głośniki na słuchawki podpięte do dwóch innych paneli). Funkcjonalność tę wraz z dźwiękówką stracę? Tudzież zachowam ją jedynie zostawiając głośniki na Realteku, a ze słuchawek korzystając na karcie dźwiękowej? Nie będą się wtedy zakłócać etc?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Słuchawki do grania - TormenT - 11-10-2017, 09:49 PM
RE: Słuchawki do grania - XeXu - 11-10-2017, 10:34 PM
RE: Słuchawki do grania - TormenT - 11-11-2017, 03:00 PM
RE: Słuchawki do grania - XeXu - 11-11-2017, 04:43 PM
RE: Słuchawki do grania - Hya - 11-12-2017, 12:39 PM
RE: Słuchawki do grania - TormenT - 11-12-2017, 02:55 PM
RE: Słuchawki do grania - XeXu - 11-12-2017, 04:20 PM
RE: Słuchawki do grania - Hya - 11-13-2017, 12:57 PM
RE: Słuchawki do grania - TormenT - 11-15-2017, 02:23 AM
RE: Słuchawki do grania - XeXu - 11-15-2017, 03:02 AM
RE: Słuchawki do grania - Synth - 11-15-2017, 09:09 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.