• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy mechanik
#1
  • twój budżet: 500 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna?
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Przeciętne, całkiem spore
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Bardzo dużo
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? 90% pisanie/10% gry
  • czy chcesz podświetlenie? Oczywiście
  • czy chcesz makra? Nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie koniecznie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Jeżeli poprawi komfort przy klepaniu strony a4 w 20 minut, to jak najbardziej
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Nie ma takiej opcji
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Jestem otwarty na porady i sugestie

A więc nadchodzi pora wymiany ostatniego elementu komputera. Obecnie piszę na Natec Medusa 2, bo musiałem coś mieć i tak zostało. Niemniej jak już cały nowy komp stoi (poza monitorem), to przydałoby się zainwestować w nowy klawikord. Piszę dużo, piszę szybko, piszę z natchnieniem. Nie jestem core'owym graczem, bo w CS:GO, LoL, czy GTA V gram hobbistycznie. Nie potrzebne mi są makra, skróty i inne. Dużo za to korzystam z przycisków multimedialnych jakie Medusa 2 ma oddzielnie wydzielone oraz z podświetlenia, w którym brakuje mi jedynie kolorów (wszystko podświetlone na czerwono z uwagi na obudowę Phanteks P400 TG) oraz regulacji jego natężenia. Chciałbym, o ile to możliwe, aby nowa klawiatura nie była makabrycznie głośna, a Natec w sumie wcale mimo X-scissor cichy nie jest. Będzie pewnie trochę ciężko przestawić się na wysoki profil, bo przyzwyczajony jestem do klawiatur laptopowych i im podobnych, czyli niskie capsy i krótki skok. W każdym razie ma to być klawiatura do szybkiego pisania, a mam wrażenie, że momentami Natec nie nadąża za palcami i odbija niedostatecznie szybko. Budżet mam dość ograniczony, bo celowałem w Roccata Ryos MK FX, który jest za 600zł. Tak czy owak, liczę na pomoc, bo chociaż przeczytałem wszystko od deski do deski po trzy razy, wiedza teoretyczna nie zastąpi tej praktycznej, a z mechanikiem dotąd nie miałem do czynienia. 

Opcja druga, to klawiatury hybrydowe. Nie wiem jedynie jak się sprawdzają klawy pokroju chociażby Razera Ornata Chroma (wiem, przepłacanie za markę) czy tym podobne produkty.
Odpowiedz
#2
Klawiatury hybrydowe są średnio przyjemne do pisania. Nie poleciłbym Ci ich
Wiesz co? Mam kolegę, który też szybko pisze, był przyzwyczajony do niskiego skoku, 6 lat pisał na... Natec Medusa 2 i kupił ode mnie mechanika.
Ten mechanik to Delux KM02
Reckę możesz przeczytać tutaj: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...itan-km02/
Przechodząc do sedna - zmienił na mechanika, wysoki skok, mocny klik, ale to o wiele lepsze doznania. W każdym razie z jego punktu widzenia też nie wydawało mu się, że da radę się przyzwyczaić i będzie się męczył pisząc na klawiaturze o takim skoku klawiszy. Mylił się. Też klepie bardzo szybko, może nie tak szybko jak kiedyś (nadal szybko ;p), nie dorastam mu do pięt haha
Ale właśnie pisanie na przełącznikach typu Blue jest baaardzo przyjemne po przyzwyczajeniu. Masz równy, chrupki klik, mechaniczny nie gumowy.
Dodatkowo ta klawiatura ma chyba wszystko czego potrzebujesz - klawisze funkcyjne, podświetlenie. Dodatkowo jest całkiem tania. Podpórka jest znikoma, ale jak dla mnie chyba lepiej się pisze na klawiaturze bez podpórki, bo w większości przypadków podpórka nie jest tak wygodna jak się wydaje.
Ogólnie chcesz przyoszczędzić to możesz wziąć tego Deluxa. Naprawdę spoko klawa. Gdyby robił ją Razer to kosztowała by te 500 zł XD Taka prawda.
Jak chcesz coś droższego to mozesz rozglądać się za np. Fnatic Gear Rush na Cherry MX Blue (koniecznie weź klawiaturę z długim shiftem, musisz się wtedy dopytać). Są jeszcze inne opcje, ale ten Delux jest naprawdę spoko i myślę, że wystarczy. A resztę mozesz wydać na głupoty ;p
Odpowiedz
#3
pierwsza sprawa o "cichości" możesz zapomnieć przy mechaniku ;)
- https://www.youtube.com/watch?v=TsJq7GSFvE4 blue będą nawet głośniejsze od Redów, więc musisz mieć to na uwadze

masz np K70 Lux na mx blue z czerwonym podświetleniem - https://www.x-kom.pl/p/345497-klawiatura...eneo_click

ewentualnie mx browny , trochę cichsze to z czerwonym podświetleniem masz durandala v2 - http://www.tesorotec.pl/produkty/duranda...te-v2.html
Odpowiedz
#4
Miałem na myśli względną cichość, bo wcale nie uważam, żeby Medusa2 była cicha. Klika i strzela głośniej, niż klawiatury Della, które mam w pracy dołączone do stacji roboczych. Dzisiaj miałem okazję testować Steelseries 6GV2, o ile można nazywać testowaniem powciskanie klawiszy przez kilkadziesiąt sekund. O dziwo te Cherry MX Black były niemal tak ciche, jak moja Medusa 2, kiedy strzelam w nią palcami ciągłymi seriami niczym z CKM-u :D Ten 6GV2 wydawał się naprawdę przyjemny w obyciu, bardzo fajnie responsywne te klawisze, chociaż szkoda, że nie mogłem usiąść i coś napisać.

Szczerze? Za sam wygląd zgarnąłbym SS Apex 350. Wygląda po prostu fenomenalnie i wiem, festyniarsko, ale jednak :D I mimo wszystko, chcąc pomarudzić jeszcze odrobinę, pragnąłbym klawki z paletą RGB w podświetlaniu. Czy gdyby zwiększyć budżet do 600zł, dałoby radę wymyślić coś sensownego? Ewentualnie nie musi to koniecznie być mechanik, jeżeli mogę dorwać klawiaturę wygodną do pisania, ale opartą o membrany/x-scissor. Do tej pory moje klepanie ograniczało się do Nateca Medusa 2, klawiatur Della i klawiatury w Lenovo Y700 mojej żony.
Odpowiedz
#5
Na Blackach piszę się średnio dobrze - popełnia się z reguły dużo błędów
Odpowiedz
#6
Wiem, tyle zdążyłem wyczytać. W ogóle jeżeli chodzi o mechaniki jestem kompletnym laikiem i spotkanie z tym SteelSeries było pierwszą okazją do jakiegokolwiek organoleptycznego zapoznania się z mechanikiem. Uroki mieszkania na zadupiu (vide lubelszczyzna) sprawia, że sklepów gdzie można taki sprzęt dotknąć i sprawdzić jest ledwie garstka, a w moim przypadku każdorazowo muszę pokonywać co najmniej 30-35 km... Dzisiaj była okazja ku temu i z niej skorzystałem.
Odpowiedz
#7
Ty to może zobacz na Apex 150, bardzo przyjemne membrany, masz rgb, makra czy co tam potrzebujesz ;)

jest bardzo cicha - https://www.youtube.com/watch?v=TsJq7GSFvE4 tu masz porownanie z mx redami
Odpowiedz
#8
A będzie może kiedy recenzja Logitech G413? Czytałam o niej dużo pozytywnych opinii i piszą że jest cicha. Byłam jakiś czas temu w Komputroniku i chwilę pyknęłam na niej w Fifę (jak nikt nie patrzył :D) i wydawała mi się tak cicha, a może nawet cichsza od zwyczajnej klawiatury.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
O g413 recke bym przecztyał bo mnie mocno interesuje tak jak i g810 czy Gpro tkl
Odpowiedz
#10
(11-11-2017, 12:11 PM)Ewelina napisał(a): A będzie może kiedy recenzja Logitech G413? Czytałam o niej dużo pozytywnych opinii i piszą że jest cicha. Byłam jakiś czas temu w Komputroniku i chwilę pyknęłam na niej w Fifę (jak nikt nie patrzył :D) i wydawała mi się tak cicha, a może nawet cichsza od zwyczajnej klawiatury.

tez bym chetnie zobaczyl :) szczegolnie ze jest w dobrej cenie :) (na "blak fajdej" jest za 319zł)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.