• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nietypowo - myszka do zastosowań biurowych.
#1
Cześć.
Wiem, że jest tu grono, które potrafi mocno korzystać z myszki i sprawdzić jej jakość wykonania.
Potrzebuję myszkę bardziej niczym do użytku biurowego, sporadyczne używam to do czego widzę tu recenzję czyli gry.
Najchętniej myszka bezprzewodowa o ile nie ma przeciwwskazań w takim zastosowaniu.
W przypadku dużych przeciwwskazań coś budżetowego na kablu za ok. 70zł - bezprzewodowa max 100zł.
Zależy mi by myszka była trwała i wytrzymała kolejne lata, chyba że obecne w takim zakresie cen tego parametru nie spełniają.

Jeśli to pomocne poniżej częściowo wypełniona tabela
  • jaką obecnie myszkę używasz:   Wiele lat korzystałem z A4tech X-748K (zakupiona pod koniec 2009r) - pada lewy przycisk i klik nie wraca, jeden z bocznych. przycisków padł. Podobno od czasu zakupu powyższy model stracił na jakości oraz teraz jest gorszej jakości sensor. Już tęsnie za oprogramowaniem Oscar i makrami (nie tymi do grania).
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:   najczęściej 1200dpi
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):    średnia - rzadko gram
  • czułość w Windows:  standard
  • jaką masz obecnie podkładkę:  materiałowa A4tech Volcano Elbrus
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): sporadycznie - dwa boczne po lewej stronie
  • twój budżet:  przewodowa za 70zł, bezprzewodowa za 100zł
  • jaki chwyt stosujesz: bardziej palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):  chwyt 1+2+2 
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):  długość ok. 18,7cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?  szerokość palca ok 1,8cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:   raczej duża dokładność czyli 800-1200dpi, wystarczy ze myszka ma do 1500dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:  wiecznie łapie brudu na bocznej gumie do trzymania myszy (po lewej stronie)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? raczej tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):   brak,

Przewodowa. Celować coś w pokroju minimum  A4Tech Bloody V8m czy jest coś lepszego w podobnym pułapie cenowym?  Wygląd tu nie ma znaczenie, ale lepiej coś z dyskretniejszym podświetlaniem.
Jeśli bezprzewodowa to co wykazuje się dobrą trwałością? Czy produkty microsoft spełniają ten parametr np mobile 3600, choć podobno przez to, że jest wysoka jest wygodna, ale mimo wszystko wydaje się dość mała.
W bezprzewodowych nie widzę, by ktokolwiek podawał jaki jest tam sensor.
Odpowiedz
#2
Te wszystkie transformery, powyginane, z dziwnymi krawędziami typu bloody v8m są zazwyczaj bardzo niewygodne, pomijając już fakt, że ten konkretny model a4techa ma byle jaki sensor. Co do bezprzewodowych do 100 zł, wszystkie będą miały sensory najgorszego sortu, technologia bezprzewodowa jest droższa od kabla, więc producenci muszą ciąć koszty produkcji gdzie indziej.

Do pracy biurowej stawiałbym raczej na wygodne klocki i tutaj można polecić: Tracera Toriado (zrecenowaną na stronie test-gear), a4techa a90 i Genesis Krypton 500. Wszystkie 3 będą porównywalne pod względem sensora i ogólnej jakości (choć a4techa stawiałbym na końcu, ze względu na wypustki po bokach, które specjalnie dobrze na komfort nie wpłyną). Alternatywnie, możesz spróbować dorwać Steelseries Rival 100, której cena schodzi już do pułapu 100 zł, ze względu na wprowadzenie jej nowszej wersji - Rival 110. Rival 100 będzie ciut lepszą opcją pod względem sensora od 3 wyżej wymienionych, będzie też robić lepsze wrażenie pod względem jakościowym (choć nie koniecznie pod względem wygody).

Przy okazji wartość dpi nie określa dokładności, a odległość o jaką przesunie się kursor (bądź celownik w grze) przy wykonaniu danego ruchu. Jeżeli kursor/celownik na monitorze przesunie się o 200 pikseli po przesunięciu myszy o 1cm, to przy 2-krotnie większym dpi kursor/celownik przesunie się o 400 pikseli po przesunięciu myszy o 1cm. Zasadniczo nie ma to specjalnie związku z dokładnością, a w przypadku słabszych sensorów właśnie zbyt wysokie dpi skutkują uwidacznianiem odchyleń w odczycie ruchu przez sensor. Przy okazji znaczna część zawodowych graczy w różnych fpsach korzysta z wartości 400 dpi, a ok. 90% pozostałych z wartości do 800 dpi.
W przypadku sensorów w wyżej wymienionych myszach najlepiej korzystać z wartości do 1000 dpi.
Odpowiedz
#3
Szczerze mówiąc to do 100 zł nie polecę Ci żadnej, dobrej, a na pewno trwałej bezprzewodowej myszki.
Zdecydowanie lepiej wziąć coś z przewodem w tej cenie.
Opisz dokładniej ten chwyt, jedyne co rozumiem to, że dominuje palm, ale jest to mieszanka, nie? W miarę możliwości podaj zdjęcie.
Dłonie masz średnie, taki niski pułap większych :p Większość mysz jest do takich dłoni robiona, więc nie powinno być problemu. Tylko lepiej rozwiń ten chwyt
Ta  A4Tech Bloody V8m to taka mała cegiełka, łapiesz ją palmem z dodatkiem fingera czy clawa (szponiaste palce czy proste, śródręcze dociska garb myszki?)
Na wstępie zaznaczę, że jedną z lepszych myszek obecnie do tych 100 zł będzie Tracer Toriado, ale nie jest ona idealna (ale taki urok budżetówek). Większość mysz z tego zakresu cenowego to starsze modele.
Jak chcesz coś mniejszego, łapiej mysz fingerem (głównie palcami) to zastanów się nad Roccat Lua, mała poręczna i też nie jest zła.
Ewentualnie jak możesz dołożyć i ten chwyt to też mieszanka palma i fingera to zastanów się nad G203
Odpowiedz
#4
Nie mam wyrobionego nawyku jednolitego trzymania myszy przy użytku biurowym, czyli zaraz po zdjęciu z klawiatury. Patrząc po zdjęciach jest to najczęściej palm grip, czasem łapie mysz (ale sporadycznie) chwytem określanym jako fingero-palm, ale to raczej spowodowanym ograniczoną przestrzenią.
Zabieram się do czytania recenzji.
Już miałem nadzieje, że uwolnię się od kabla..
Odpowiedz
#5
Niby można się uwolnić, kupując pierwszą lepszą myszkę bezprzewodową np. od Logitecha za 50 zł. Mam taką do laptopa, ale czy polecam na dłuższy użytek do pracy? Nie, lepiej już dobrą i przewodową + dokupić mouse bungee który podtrzyma w górze kabel i nie odczujesz że masz przewodową :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
Dwa razy polecany tracer. Nigdy nie myślałem, że kwestia wizualna będzie dla mnie miała jakiekolwiek znaczenie, ale  ta Toriado jest dla mnie "najbrzydsza", może jakby kolor biały nie był dominujący. Nie wykluczam, że na żywo może wygląda zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach, które nie zachęcają. Drugi minus w X-748K - początkowo miałem dołożone bodajże 2/(6max) ciężarki bo wtedy jej praca wydawała się najbardziej optymalna po powierzchni, tak później po kilku miesiącach i przy długich godzinach stwierdziłem, że wyciągam wszystkie dodatkowe ciężarki i tak pracowałem aż do dziś. Tutaj obawiam, się czy nie będę się męczył w długich sesjach przy biurku - Toriado określana jest jako dość ciężka i wspominane jest by lepiej korzystać z mouse boungee.  
Jak trwałość samego  Genesis Krypton 500 , albo samej marki, bo dla mnie to dość egzotyczna nazwa?
Całe życie człowiek się uczy nawet nie wiedziałem, że takie cudo na kabel istnieje, choć pewnie ze względu na cenę niejednej myszki nie jest to popularne rozwiązanie. Ja podziękuje.
Odpowiedz
#7
Cóż, Genesis co by nie mówić jest zaliczany do bardziej niszowych producentów, jeżeli chodzi o jakość.
Nie inaczej jest z Tracerem, chociaż Toriado wygląda nad wyraz przyzwoicie, mniej bije tandetą niż Krypton.
Co do samej myszki, to 500 jest całkiem dobrą opcją.
Zasadniczo, trzeba mieć na uwadze dwie rzeczy.
Pierwsza to to, że ślizgacze (jak mogłeś przeczytać w recenzji) są dosyć słabe, a druga - sensor.
Feeling A3050 zdecydowanie umiliłby pracę - Toriado.
I oczywiście najważniejsze, cena za nową to okolice 90zł, gdzie czasami można się załapać na okazję G203 za 100zł.
Co do Mouse Bungee, nie jest to absolutnie wymagane.
Podklejony kawałek przewodu powinien spełnić swoją rolę.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Przyznam, że przyszedłem do was trochę nieprzygotowany licząc na gotową odpowiedź.
Fakt, kiedyś występowały myszki jedynie w kolorze białym i nikt nie narzekał. Kształtem zapewne Toriado wygląda bardziej klasycznie.
Pytanie ile w tym jest poprawy jakości/komfortu, a przede wszystkim lat użytkowania jak poprzedni gryzoń. Czy określona konstrukcja jest bardziej trwała/sensor bardziej żywotny.
Ja wiem, że w szybkich grach - czasem te 10-20% "lepiej" to ważny parametr nawet jak dopłaca się trochę więcej procent. Istotny jest parametr występowania akceleracji wstecznej czy innych zjawisk, tak w użytkowaniu biurowym może też, ale zdecydowanie mniej albo w niewielkim stopniu, czy inne wysokie DPI.
Ja wiem, że za 70zl - będzie byle jak, za 100zł lepiej, za 150zł przyzwoicie i tak dalej. Pytanie tylko czy jak kupie mysz za ponad 100zl to w moim zastosowaniu będzie tak - o wow, 5lat już ją użytkuję, a nadal jest super.

Czy ktoś zdroworozsądkowo potrafi mi powiedzieć - człowieku w twoim zastosowaniu to możesz Toriado, a lepiej poczekasz miesiąc na okazję G203 za 100zl to będzie może 50% drożej, ale przynajmniej 30-40% jakościowo i czasowo przynajmniej tyle dłużej popracujesz (procenty wzięte teraz z sufitu). Jak kupisz promocyjnie za miesiąc Steelseries, Dream Machines taki model .. to będzie 100%, ale pitok odleci Ci w kosmos nawet przy zastosowaniu biurowym.
Odpowiedz
#9
Nah.
A3050 w Toriado, uwzględniłem przez "feeling", który jest bardzo przyjemny.
Szczególnie w pracy biurowej będzie lepiej, a tego szukasz.
Do G203 warto by było dopłacić, jeżeli zależy Ci na jakości, ale... sądzę iż Tracer będzie o wiele wygodniejszy na palmie.
Podsumowując, Toriado wypada najlepiej pod twoje wymagania.
Nie widzę sensu dopłaty do G203, szczególnie w takim aspekcie.
Najważniejsza jest wygoda, a tutaj kształt jak IE 3.0 powinien się spisać znacznie lepiej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Bardzo mnie kusi ten G203, ze względu na wygląd, ale czy faktycznie ergonomicznie Toriado jest taki dużo wygodniejszy?

Przytargałem z pracy zwykłą myszka Della i o ile tam mi jej użytkowanie nie przeszkadza, tak tu jednak męczę się jej używając (może dlatego, że tam mam ją na biurku. W domu w szufladzie obok klawiatury i inne ułożenie ręki). Jest mniejsza do X7 tu akurat dyskomfortu nie mam co do wielkości, ale tu przeszkadza mi,  że tylna część myszki jest zdecydowania wyższa.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.