• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura 800PLN dla laika
#1
Cześć, poszukuje klawiatury o odpowiednim stosunku jakości do ceny.
Dysponuje budżetem do 800zł. W tej cenie myślę, że nie ma sensu szukać membranowej klawiatury lecz mechanika.
Problem w tym, że nigdy nie miałem żadnej styczności z klawiaturami mechanicznymi i nie wiem co z czym się "je".

Z racji, że na rynku jest wiele różnych rodzajów przełączników nie mam zdefiniowanego jednego typu, którego szukam.
Chciałbym aby klawiatura nie była przesadnie głośna oraz nie wymagała mocnego (dużego) nacisku (była jak najbardziej zbliżona do membranowej).

Nie mam raczej masywnych dłoni, klawiatury używam zarówno do pisania jak i grania. Uważam, że nie musi to być klawiatura stricte gamingowa aczkolwiek w tej cenie uważam, że klawiatura powinna łączyć obie te cechy ...
Od klawiatury wymagam podświetlenia RGB, najlepiej dobrze modyfikowalnego poprzez dołączony software.

Z racji, że na co dzień korzystam z wielu komunikatorów głosowych a także czasami gram - przydałby się makra.
Dodatkowe klawisze ? Hmm sam nie wiem - zapewne wykorzystałbym je pod makra.

Wolałbym aby klawiatura posiadała odpinaną wersje podpórki pod nadgarstek :)

Najlepiej gdyby klawiatura była pełna - wraz z numpadem ponieważ czasem z niego korzystam chociaż w ostateczności z bólem serca mógłbym z niego zrezygnować :(

[*]Twoje uwagi (wygląd, firma): Najbardziej podobają mi się produkty Corsaira oraz Razera. Osobiście myślałem nad wyborem Blackwidow V2 lub K95 Platinium.
Odpowiedz
#2
(10-15-2017, 01:24 PM)Mur7ik napisał(a): Cześć, poszukuje klawiatury o odpowiednim stosunku jakości do ceny.
Dysponuje budżetem do 800zł. W tej cenie myślę, że nie ma sensu szukać membranowej klawiatury lecz mechanika.
Siema. No za 800 zł to mechanik, a jakże ;D Nawet przy 200 zł to już lepiej myśleć o mechaniku :p
Mechanik to diametralnie co innego niż membrana. Zdecydowanej większości to pasuje, jednak wymaga przyzwyczajenia. Dlatego jak już kupisz mechanika to nie zniechęcaj się ;)

Bez przedłużania - wydaje mi się, że najbardziej pasowałyby Ci przełączniku typu Brown. Są one najłatwiejsze do "zaadopotowania", bo najbardziej przypominają membrany (z taką różnicą, że są jej lepszą wersją)
Dwie klawiatury na szybko, dobre jakościowo:
Cooler Master Masterkeys Pro L
Druga, (jak chcesz przyoszczędzić), ciekawe rozwiązanie z numerykiem - Cooler Master Masterkeys Pro M RGB LED
Zastanów się najpierw nad tymi modelami.
Switche Brown, ponieważ:
-zbliżona siła aktywacji do membran
-też jest "przeskok w kliku", jednak nieco lepszy
-dobre do pisania i do grania jednocześnie
Co do podpórki - kup sobie podkładkę pod mysz z przyjemną powierzchnią i wyłóż biurko -gwarantuję, że to lepsze rozwiązanie niż dołączana podpórka ;) Zresztą teraz ciężko odore klawy z podpórkami, a ważniejsza jest sama klawa niż dobra podpórka ;)
Odpowiedz
#3
Mógłbyś mi wyjaśnić na czym polega różnica pomiędzy MX Speed a MX Brown ?

Klawiatury jakie mi poleciłeś wyglądają dla mnie strasznie minimalistycznie, nie maja przycisków do dodatkowego programowania i tak średnio je widzę :/
Aktualnie uzywam klawiatury za parę dyszek, ktora ma dodatkowe programowalne przyciski w sumie są one dla mnie niezbędne :D
Nie kwestionuje jakości tych klawiatur bo widzę je pierwszy raz i nie widziałem nawet ich testów.
Bardziej spodziewałem się czegoś od Korszarzy bo wiele osób polecało mi model np K95 Platinium, ktory nie ukrywam bardzo mi się podoba.
Z zakupem podkładki to trochę kiepsko bo niedawno dopiero co zakupiłem podkładkę pod samą mysz i dałem za nią dosyć sporo także zakup kolejnej mija się trochę z celem ale rozważę też tę opcję.
Odpowiedz
#4
Chodzi mi o podkładki takie za 20 zł, np. A4Tech X7
Klawiatury korsarzy są trochę przereklamowane, ale dobre. Klawiatury CMa to jedne z lepszych jakie mozesz dostać. Osobiście brałbym CMa
Zdaje się, że kolega robił u nas testy Masterkeysów, my byle gówna nie polecamy
K95 to dla mnie zbyt droga opcja, poza tym MX Speed nie są dla Ciebie, już tłumaczę:
Są to przełączniki liniowe. Dla kogoś kto zaczyna swoją przygodę z mechanikami liniowe switche to nie najlepszy pomysł. Szczególnie redy. Szczególnie do pisania. A te MX "Speed" mają skróconą aktywację. Oznacza to, że aktywują się jeszcze szybciej. Aby membrana zaskoczyła musisz ja wcisnąć do końca. Mechaniki wciska się na 4mm max., przy 2mm następuje aktywacja. A speedy mają chyba jak się orientuję 1.2mm. Czyli lekko nadusisz przycisk i jest aktywowany. To samobójstwo ;D Już na zwykłych redach, nawet na zwykłych liniowych popełnia się masę błędów podczas pisania, bo nie ma odpowiedzi zwrotnej (żadnego kliku, to działa jak pedał gazu, płynnie, a sprężynce). Dodatkowo redy to 45g, membrany z 55-60g. Czaisz?
Zbytnio się nie znam na klawach w tym budżecie. Nawet tani, przyzwoity mechanik będzie dla Ciebie mega skokiem. Tylko pozostają te makra...
Co do Blackwidowa - ja omijam Razera. Nie każdy produkt to dno, nie jest to też hejt. Ale zbyt dużo hajsu za siebie ządają, a akurat Blackwidow to chińszczyzna 1 klasa ;)
Generalna sam research trochę zajmuję. Ja muszę wstać o 5 jutro. Poszukaj sobię klawiatury na Cherry MX Brown lub na Kailh Brown (bardzo dobre zamienniki) i jak chcesz koniecznie te makra to też niech będą. Ustal sobie jakiś priorytet. Moim zdaniem jak chcesz te makra to jeśli będą makra a nie będzie backlightu RGB to sobie go daruj. Wiesz o co mi chodzi? Mam nadzieje, że choć trochę pomogłem.
Co podświetlenia to naprawdę nie ma sensu na to lecieć. też kiedyś się tym jarałem, a powiem Ci, że wystarczy jeden dobry kolor, który lubisz. Aby było równe i dało się je konfigurować i jest git ;) Jeszcze słówko o liniowych - piszę do Ciebie z klawy Thor 300 TKL na Outemu Red (właśnie redy i do tego chińskie podróbki - nie polecam tego do pisania, a juz w tych switchach trochę siedzę.)
Odpowiedz
#5
Rozumiem i dziękuję za krótkie wytłumaczenie sprawy związanej z przełącznikami.
Razera sobie już w sumie odpuściłem bo wiele osób mi mówiło, że to chińszczyzna - teraz mnie tylko w tym upewniłeś.

Odnośnie pracy to znam niestety też ten ból również wstaje o 5 rano ;) ehh polskie realia.

Poszukam na pewno jeszcze sporo na swoją rękę bo do wypłaty jeszcze mam trochę czasu.
Miałem zamiar wybrać coś tańszego jednak stwierdziłem, że kupie coś droższego lepszego bo nie chce sobie potem pluć w twarz, że oszczędzałem na czymś co używam w sumie na co dzień.
Nie ukrywam, że jest mi trochę smutno bo liczyłem, że polecisz mi tego K95 Platinium jak inni na różnych forach itp. Po obejrzeniu recenzji klawiatura w sumie idealna dla mnie ... posiada wszystko co bym potrzebował - nie powiem cena powala no ale... w ostateczności zostaje mi tylko ona.

Zrobię tak: jeśli nie znajdę nic ciekawego to zakupię pewnie tego K95 Platinium na przełącznikach brown - (tak jak polecałeś) aczkolwiek jeśli znalazłbym coś co by mnie zaciekawiło to zapewne napiszę tutaj jeszcze raz "w razie" rozwiania wątpliwości bo naprawdę nie chciałbym być nie miło zaskoczony klawiaturą za około 800zł .. ;( a nóż ktoś z forum obchodził się z takim sprzętem i będzie mógł mi pomóc w podjęciu decyzji :)

Jeszcze raz Ci dziękuje za udzielone razy i życzę dobrej nocki :) !
Odpowiedz
#6
spoko ;)
K95 nie jest zły, Corsair też ma spoko klawy ;p
W sumie możesz się też przejść do sklepu w centrum, powinni mieć na wystawie jakieś klawy. Obczaisz i przełączniki i same konstrukcje. Mają zazwyczaj budżetówy, ale są też i te droższe
Co do klawiatur tańszych od tego Corsaira... Jak spełniają twoje wymagania, a nie są najtańsze (taki pułap cenowy 350 wzwyż) to też są to już dość "pewne" sztuki. Dla mnie takie w zupełności wystarczą. Np. Genesis RX85, Ozone Strike Battle Pro itp. Tylko nie wszędzie są makra ;d
Poradzisz sobie, kieruj się instynktem ^^ :D
Odpowiedz
#7
https://procpu.pl/p/1727/41901/corsair-s...racza.html
jakbyś jeszcze tu zaglądnął, przeglądając procpu natchnąłem się na to. Jak szybko wyczytałem można ty programować klawisze, cenowo zachęca również
tylko trzeba się dopytać o ten układ, nie chcesz chyba małego shifta ;p
Odpowiedz
#8
Ogólnie byłem dzisiaj w markecie i ponownie mogłem sprawdzić jedynie sprzęt razera bo jedynie ten był dostępny. Ogólne klawisze mechaniczne na + według tego co poklikałem w sklepie.
Co do Corsaira to są 2 wersje z tego co wiem US i EU czy jakoś tak :) Na pewno będę szukał tej z większym backspace, i większym shiftem :D
Ale póki co patrze również na cały rynek pod kątem godnego rywala K95 bo nie spieszy mi się wydawać 8 stówek :)

// edit z tego co widzę, to wersja Eu ma fajny większy enter = mały shift.
Ewentualnie wezmę wersje US jeśli nic nie znajdę - aby nie mieć problemu z klikaniem shifta w grach :D a enter no cóż pora na zmiany jakoś się przyzwyczaję.
Odpowiedz
#9
unikaj tego małego shifta ;p
Odpowiedz
#10
Cześć, to ponownie ja.
Jak mi się upatrzyło tak wybrałem - K95 platinium :)
Szczęście podpisało i udało mi się dostać klawiaturkę parę dyszek taniej :) 769zł
Klawiatura na przełącznikach brown .. nie najcichsza ale całkiem wygodna i przyzwoita w użytkowaniu. Mam problem jedynie z szybkim pisaniem - zapewne muszę się dopiero przestawić z membranówki na mechanika :)
Jeśli ktoś ma ponad 700zł na mechanika to polecam :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.