• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna, do 350 zł.
#1
  • twój budżet: 
                - 350 zł (Nie chcę przekraczać tej kwoty.)
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
                - Mechaniczna (Nie jestem pewien co do przełączników, to moja pierwsza klaw. mech. sądzę że red na końcu dlaczego.)
  1. czy masz masywne dłonie czy nie?
        - duże, szczupłe, komfortowo gra mi się na pianinie.
  2. czy dużo piszesz na klawiaturze?
        - Tak.
  3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?
        - Nie.
  • czy chcesz podświetlenie?
                - Obojętnie.
  • czy chcesz makra?
                - Obojętnie.
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?
                - Klawisze numeryczne z prawej.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?
                - Przydałaby się. Ale nie jest to warunek decyzyjny.[/color]
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?
              - Może.
              Tylko chciałbym klawiaturę numeryczną z prawej (j.w.), nie jestem pewien czy to się wyklucza.
  • twoje uwagi (wygląd, firma):
              - Klawiatura to moje główne narzędzie pracy. Pracuję w IT, na okrągło piszę skrypty i tym podobne. Zdarza mi się pograć, ale to nie ma znaczenia przy wyborze. Chcę aby pracowało mi się komfortowo, postanowiłem więc sprawdzić zachwalane klawiatury mechaniczne.
               - Stosunkowo cicha, tak jak to możliwe, chociaż wiem że mechaniki są głośne. Taka cichsza z mechaników.
                - Nie chce przełączników brown, nie podoba mi się ich funkcjonowanie.[/color]
                - Blue są najgłośniejsze i to mi się w nich nie podoba. Czytałem o nich że z mechanicznych odskakują najwolniej. Ale czy są one ze wszystkim przełączników najbliżej membranowych?
                - Zależy mi aby klawiatura była dość solidna, skrzypienie albo uginanie się sprawi że się wścieknę.
                - Wiele grałem kiedyś i teraz z przyzwyczajenia sądzę że mocno klikam przez co red mogą się nadać.
                - Jestem otwarty na zamienniki, nie muszą to być cherry.

Odpowiedz
#2
Siema
Najbliżej membran są właśnie Brown - mają schodek w środku, tak jak gumowe przejścia w membranie
Jednak są: równe, płynniejsze, zwyczajnie mają mechanizm - stąd mechaniczne ;D Dlatego ich klik to takie mocne, dobre, szybkie odskakujące uderzenia i zależnie od koloru inne "smaczki".
Blue są zdecydowanie mocniejsze od Brown, gdy schodek w membranie to niechlujna guma to w brownach jest to lekka zapadka, a w Blue jest to podmechanizm, taki ostry, mocno wyczuwalny klik z dźwiękiem.
Do pisania są bardzo fajne.
Na redach (ogólnie liniowych - które działają bez żadnych dodatkowych klików - działają jak gaz w samochodzie, płynnie od góry do dołu, membrana tego nie ma) może Ci się albo bardzo dobrze pisać, albo gównianie. Możesz wklepywać bardzo przyjemnie lub źle. Po pierwsze musisz bardzo precyzyjnie trafiać - lekko nadusisz inny klawisz i on też zostanie wprowadzony. (mechaniki reagują już po lekkim wciśnięciu a nie po dobiciu na dno). Po drugie właśnie te lekkie naduszenia mogą powodować słabe wyczucie kliku i np. jak piszesz szybko to mozesz się pomylić. Ale tak poza tym to dla osób o szczupłych, chudych dłoniach (ja mam takie) redy są całkiem spoko. Najlepsze moim zdaniem są cherry mx red. Moją pierwszą klawiaturą był Qpad MK-50.  Spełniałąby wszystkie twoje punkty. Ale średnio z dostępnością.
Możesz spróbować też HyperX Alloy FPS na redach. (wyszukaj najtańszą oczywiście)
Podróbki to gorsza jakość przełączników. Jak koniecznie chcesz to mozesz je brać, ale są gorsze. Ale ma to sens tylko wtedy gdy chcesz oszczędzić.
EDIT. pisałem to do Ciebie z klawy Thor 300 TKL. Ona jest na Outemu Red (najtańsze podróby). Nie jest zła, ale dla początkującego z mechanikami może sprawiać kłopoty w pisaniu. Cherry są dużo lepsze, choć też nie będzie łatwo (jakoś tak jest z liniowymi, że trzeba się na nich nauczyć pisać ;D)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.