• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
względnie tania klawiatura podświetlana o niskim, twardym skoku, wskazana podpórka
#1
Witam,
Mój pierwszy post i od razu powielam temat, który na pewno się już wielokrotnie powtarzał, za co przepraszam =)

Chciałem klawiaturę jak w temacie... taka 2-ga klawa używana w nocy (pisanie i gry z przewagą pisania).
Wymyśliłem sobie, że to będzie http://allegro.pl/tanio-podswietlana-kla...30958.html to u siebie (na forum audio) zostałem zbesztany, że nie kupuje się membranowaca powyżej 15zł - potem to już się do mechanika dopłaca xD
OK... ktoś normalniejszy odesłał mnie tu, bo "tu się znają" =)
EDIT3: 2-ga, która z membranowych, która wygląda na spełniającą wymagania: http://allegro.pl/klawiatura-modecom-mc-...6817015174
3-cia: http://allegro.pl/podswietlana-klawiatur...01844.html
a drożej to już mechaniczne są


Wymagania:
1. PODŚWIETLANA (jakby była opcja konfiguracji podświetlenia to wykorzystam, a jak nie ma to mnie to nie boli) najlepiej innymi niż czerwonymi LEDami - niebieskie, białe, zielone jak najbardziej =)
2. Skok musi być TWARDY (większość życia piszę na klawiaturach lapków) i najlepiej niski :>
Lepiej jakby był cichy niż głośny i dlatego wstępnie odrzucałem mechaniki... hmmm... a teraz dopuszczam je do myśli, ale oczywiście NIEBIESKIE switche... u znajomego też mi się fajnie pisało na zielonych, a czerwonych nie dopuszczam w żadnym wypadku -__-
Aczkolwiek wciąż nie jestem pewny czy wolę niebieskiego mechanika od twardej niskiej nożycówki... pewnie jakbym dłużej poużywał to bym wracać na nożycówki już nie chciał... ale obecnie nie mam takiej potrzeby.
3. Mile widziana podkładka pod nadgarstki... choć nie jest to wymóg...

No i teraz coś w stylu zalinkowanego tracera idealnie pasuje do wymagań, ale się nie znam, trash-era (^^) nie widziałem, więc stwierdziłem, że zapytam "CO MAM BRAĆ?".

Wcale nie wykluczam takiego CK104 - http://allegro.pl/klawiatura-mechaniczna...40147.html ale na podstawie rzadkich własnych doświadczeń z mechanikami jakoś nie jestem przekonany :\

twój budżet:
ruchomy, ale dalej niż w taniego mechanika iść nie chcę, bo to będzie klawiatura do używania kilka razy w tygodniu późnym wieczorem i w nocy - ~70zł - super, 170 - też tyle mogę dać jak uznam, że warto, dużo dać nie chcę, bo jak pisałem to taka klawiatura do użycia wieczorami =)

jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
membranowa nożycowa albo mechanik
- jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
niebieski... raczej

czy masz masywne dłonie czy nie?
masywne, spore łapy

czy dużo piszesz na klawiaturze?
sporo - sprawozdania, projekty, fora, czasami jakąś recenzję (słuchawki, amp, dac, studyjne) w dziedziny audio skrobię

czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?
nie, ale również grywam... z tym, że coraz bardziej casualowo - coraz mniej mmorpg, moba i fpsów, a coraz więcej single rpg'ów... głównie starych typu Arcanum, choć ostatnio znowu bawię się z modami skyrima

czy chcesz podświetlenie?
TAK, fajnie jakby było bardziej rozbudowane, ale zwykłe, w jednym kolorze (np niebieski, biały, zielony) też styka

czy chcesz makra?
konieczne nie są, ale jakby były to CZASAMI bym użył EDIT1: nie potrzebuje

czy chcesz dodatkowe klawisze?
niepotrzebne żadne multimedialne

czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?
fajnie by było, choć nie jest to "must be", ale wolę jak jest

czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?
dopuszczam, ale wolę z

twoje uwagi (wygląd, firma):
raczej wolę ciemne kolory tworzywa, ale to jest mało istotne

Btw, fajną rangę mam D:
[Obrazek: CS_Y3PbUwAATd5s.jpg]
:>>>

EDIT2: jeśli byłby by mechanik to oczywiście USB, ale tańsza mogłaby być BT - wtedy w moich oczach plus, ale to bardziej miły dodatek niż kryterium ;)

Z góry dzięki za pomoc,
M.
Odpowiedz
#2
Dobra, chyba zdecydowałem się na Gigabyte Force K7...
Można zamykać :F
Odpowiedz
#3
też bym CI tego Gigabyta polecił, z klawiatur nożycowych nie ma zbyt dużego wyboru niestety :(



ps. czekam na remastera w3, zeby znowu coś pociupać hehe :P
Odpowiedz
#4
To dobrze byś polecił, bo przyszedł i się podoba =)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.