• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura Razer BlackWidow Chroma V2
#1
Witam.
Proszę o pomoc w doborze klawiatury.
Jak w tytule interesuje mnie klawiatura Razer BlackWidow Chroma V2. Z tego co wiem występują w niej 3 rodzaje przełączników: green, orange i yellow. I tu moja prośba o pomoc: które wybrać?
Klawiatura ma służyć głównie do grania (głównie RTS i strzelanki), ale często też na niej sporo pisze. Kolejna sprawa- komputer stoi w sypialni więc nie chcę aby była zbyt głośna.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
no to wszystkie mechaniczne są mega głośne i będziesz budził osobe która obok ciebie śpi bez względu na wybrane przełaczniki...

musi to być razer? bo kompletnie przepłacona klawiatura, w podobnej cenie masz po prostu o tej samej lub lepszej funkcjonalności
Odpowiedz
#3
Podoba mi się jej wygląd i podświetlenie ale to nie znaczy że nie jestem otwarty na sugestie.
Wiem że są głośne, jednak z tego co wyczytałem na necie orange i yellow są cichsze od green:

green- wyczuwalny i klikający
orange- wyczuwalny i cichy
yellow- liniowy i cichy

W w/w opisie poległem na określeniach "wyczuwalny" i "liniowy" :)
Odpowiedz
#4
bo w membranie masz taką gumkę jak dociskasz, musisz ją przeskoczyć aby klawisz załapał, nie?
w mechaniku na liniowych przełącznikach klikasz jak gaz - bez żadnego "punktu" który musisz przeskoczyć. Idzie płynnie od góry do samego końca, z jakimś określonym oporem (w gramach)
w mechaniku ten wyczuwalny punkt to ie guma, a o wiele równiejszy, mechaniczny schodek. jak w maszynach do pisania troche ;d
w green (to samo co Blue) jest to taka zapadka, która wydaje dźwięk, w czuciu jest o wiele bardziej ostra, to jest takie czpykanie
w orange (jak Browny) jest taki schodek w połowie przycisku, działa to jak haczenie, przechodzi dość gładko, ale czuć jakby otarcie ziarenka piasku.
myśle, ze pomogłem
Sam nie ogarnialem tego, najlepiej jak sie samemu przekonasz, ale myślę, że to jest dobrze opisane i mozesz to sobie wyobrazić ;p
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.