• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roccat KP Owl-Eye vs MasterMouse S
#1
Mam kilka pytań i pewien dylemat, więc chciałbym się dowiedzieć co wy zrobilibyście na moim miejscu.

Standardowo na szybko przypomnę: 20cm, claw-finger (chwyt wygląda identycznie jak claw, ale trzymam myszkę tylko palcami).
Obecnie: KinzuAdder. Co mi w niej nie pasuje? Sensor.

Napisze teraz kilka ważnych dla mnie rzeczy i różnic, pomiędzy Roccat Kone Pure Owl-Eye, a CM MasterMouse S.

Sensory w myszkach, z tego co czytałem recenzję, są bardzo podobne, a jakimś super-low sensem nie jestem, więc remis.

Powierzchnia w obu myszkach jest ok (sugerowałem się recenzjami).

Kabel - w jednej i drugiej, już widzę że mi się nie podoba. Najchętniej zmieniłbym go na mój zaufany, ale niestety tu pojawia się problem. Producenci nie dorzucają do tych myszek dodatkowych ślizgaczy. Dokupić oryginalnych też nie można (poprawcie mnie jeżeli się mylę). Do Kone Pure można kupić z Hotline Games, a do CM'a nigdzie nie znalazłem (poprawcie mnie jeżeli można takie kupić) - lecz wolałbym oryginalne.
Kabel + ślizgacze to dla mnie dość ważna sprawa.
Co do samych ślizgaczy - wydaje mi się, że Kone Pure ma lepsze i grubsze (poprawcie mnie jeżeli się mylę).

Przyciski - Kone Pure'owi Owl-Eye podobno nie ma nic do zarzucenia. CM jednak ma jakieś problemy. Tą przerwę mogę sobie powiększyć, ale ten click z CM'a podobno pozostawia wiele do życzenia.

Na "+" w tym CM'ie zasługuje kształt. Bardzo zbliżony do tego z Kinzu, czego nie można powiedzieć o Kone Pure. Preferuje myszki typu Kinzu, Abyssus v2, Lua (po prostu małe).

Po takim krótkim wstępnie, napisze kilka pytań, na które prosiłbym was o odpowiedź:
1. Sensory różnią się tylko max. speed'em?
2. Czy Roccat i CM prowadzą sprzedaż oryginalnych ślizgaczy do ich myszek? A jak nie, to które są najbardziej zbliżone do tych Roccatowych? Ktoś w ogóle produkuje ślizgacze do myszek CM?
3. Czy na podkładce G640, powinienem mieć problemy z chudymi ślizgaczami w tym CM'ie? (nie dociskam jakoś bardzo myszki).
4. Jak się mają przyciski w tym CM'ie do tych Roccatowych? Podobno CM słabsze - można je porównać do przycisków w jakiejś innej myszce? (może testowałem).
5. NAJWAŻNIEJSZE: Co mi polecacie wybrać? Dość zaufany kształt CM, który jest gorszy technicznie, czy spróbować przyzwyczaić się do kształtu Kone Pure'a, który technicznie to najwyższa półka.

Może macie jeszcze jakieś inne propozycje.

CENA NIE GRA ROLI. PO PROSTU, CHCE NIE MYŚLEĆ JUŻ WIĘCEJ O WADACH MYSZKI PODCZAS GRY.

Z góry dziękuje, za jakiekolwiek zainteresowanie :)
Odpowiedz
#2
A może G203? Skoro lubisz małe. Nie pamiętam jakie masz o niej zdanie. Sensor według mnie jest bardzo dobry.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Miałem G Pro. Kształt mi nie leżał, a mianowicie boki - zbyt zaokrąglone i zwężające się ku dołowi, bardzo wąska była o podstawy. Ogółem jedna z lepszych myszek jakie miałem, ale to nie było to.
Odpowiedz
#4
Aha, być może dlatego że masz większą dłoń i nie leżała za dobrze. Ciężka sprawa, to może do Kone Pure się przyzwyczaisz, myślę że lepsza jest. A może zaczekasz na nowe SS jak przylecą do Polski :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Jak to wielkie jest takie xd Dla mnie 120mm długości to max.
Odpowiedz
#6
Przy 20 cm dłoni?? Przecież ja chciałam te nowe SS kupić i się mocno nad tym zastanawiam, a Ty mi piszesz że wielkie :D

A któraś z Zowie, testowałeś? Ja polecam jeszcze Rival 100 i poczekać można do jesieni na Rival 110, bo ponoć ma być.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
Tak jak napisałem wyżej. Mój fingertip, jest bardzo zbliżony do clawa. Myszkę trzymam takim szponem, lecz nie dotykam myszki dłonią, tylko samymi palcami (innaczej czuje się ograniczony). Palce mam dość elastyczne i celowanie w grze ręka+palce to dla mnie najdokładniejszy sposób.

Dlatego lubię małe myszki.
Odpowiedz
#8
Rozumiem. Ja też trzymam clawem, a jak bardzo to zależy od myszki, czym mniejsza tym bardziej, taka Lua, to tam niezłe szpony :D Np. w Rival 100 trzymam Clawem, a w G203 już bardziej cała dłoń leży na myszce, nie wiem od czego to zależy, może po prostu taka budowa myszki i tak wygodnie.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
Ślizgacze można odkleić bez uszkadzania rozpuszczając klej acetonem albo czymś podobnym (pewnie spirytus do dezynfekcji też sobie poradzi), a potem przykleić dwustronną taśmą klejącą. Klej ze ślizgaczy też chyba reaguje na ciepło, można suszarką podpiec ślizgacze przed odklejeniem. możesz też kupić sobie albo takie coś, z przeznaczeniem do myszek:
https://www.amazon.com/Corepad-Mouse-Ska...ds=corepad

lub te, zasadniczo nie przeznaczone do myszek, ale też się nadają (0.5 mm grubości + 100 - 150 mm długość/szerokość kosztują grosze), trzeba tylko podkleić dwustronną taśmą klejącą:
http://www.ebay.com/itm/PTFE-Teflon-Film...4_6orfucBA
Odpowiedz
#10
Nie no Rival przecież nie ma podejścia do tych w topic'u ;f

1. Była gdzieś lista sensorów z informacjami, nie mogę się dogrzebać. Bardzo możliwe, że 3330 ma większy smoothing.
"Praktycznie jedyna zauważalna różnica względem PMW3360, to osiągana mniejsza szybkość maksymalna oraz możliwość korzystania do 7200 dpi"
Smoothing może być większy ale raczej na takim 400-800 dpi pewnie identycznie.
2. Raczej Roccat nie prowadzi, aczkolwiek zawsze można napisać do sklepu. Plagocki sobie bardzo chwali ślizgi od Hotline games, więc nawet możesz do CM'a kupić inne i obciąć ;p OEM to nie jest ;f
3. Raczej nie. Masz taki chwyt, że nie powinno być problemu ;p
4. Tutaj chyba najłatwiej odesłać do materiałów (recenzji) Zy'a:
> Kone Pure 2017 - https://youtu.be/Ck-nXyhRJMA?t=1m48s
> CM Mastermouse S - https://youtu.be/VokFImG4Aco?t=2m22s
Te w Kone'ie mają większą drogę do przebycia, ale tylko teoretycznie, bo aktywacja jest od razu po naciśnięciu, tylko feedback taki mają. Co kto lubi :p
5. Hmm. Wolałbym się przyzwyczaić do Kone'a, ewentualnie szukał alternatywy jeżeli rzeczywiście nie możesz się przyzwyczaić :f

Co do propozycji...
Jakie myszki już miałeś? : p
Symetryki Ci najlepiej leżą? Czy to bez różnicy?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.