• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o czułość myszy w grach
#1
Cześć,
spotkałem się dziś z pewnym filmikiem na yt odnośnie dokładniejszego strzelania w grze CS:GO, a jako że mi wyskoczył w proponowanych i nazwa brzmi bardzo ciekawie to sobie obejrzałem i oczywistą oczywistością jest fakt, że szybko zacząłem to zjawisko rozkminiać.




Zastanawiam się czy jest to prawdą z technicznego punktu widzenia i czy działa to tak w praktyce?

Na mój rozum i korzystając z filmiku:
Czułość w grze to tylko prędkość z jaką porusza się nasz celownik w grze, służy do zwiększania prędkości (ale nie ilości DPI) w myszce.
DPI, czyli Dots Per Inch, a więc ilość kropek na cal, to nie tylko prędkość z jaką porusza się nasza myszka, ale też ilość tych kropek w calu. Im ich więcej, tym wydaje się, że mysz powinna przesuwać się dokładniej?
Odpowiedz
#2
w grze masz piksele, przy takim zbliżeniu powinna schodkować jakby, to znaczy, że w każdy piksel na ekranie jesteś w stanie trafić, im bardziej zwiększasz dpi a zmniejsz w grze tym zaczyna się objawiać efekt predykcji (tak zrobiony jest sensor, aby móc korzystać z wysokich wartości dpi, że musi ingerować w ruch - jest tak w każdym sensorze), co daje złudne wrażenie lepszej płynności, że już nie schodkuje...

sam zadecyduj jak wolisz ;) jedni wolą tak, drudzy tak
Odpowiedz
#3
Głupota.. gdyby to było prawą to wszyscy nie graliby na low sensach
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...1762004852
Odpowiedz
#4
O, a kiedyś szukałam takiego spisu graczy, kto czego używa i jakiej myszki :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
> https://docs.google.com/spreadsheets/d/1...edit#gid=0

Tutaj rozdzielczości cs'owców z celownikami :p
Tak btw...
Izak kiedyś robił poradnik jak dobrać sensitivity, dużo tam bzdur.
Jedną z nich jest przykładowo to, że "Prosi wolą płaskie, symetryczne myszki", a w arkuszu mamy co chwilę EC, ZA i pełno innych profilowanych czy takich jak ZA :v
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
W sumie to grałem na 300DPI oraz 2.96 sens (co daje u mnie 300x2.96=888pkt). Przez ostatnie trzy dni zmieniałem sobie DPI oraz sens w grze (tak by cały czas trzymać równo 888pkt czułości) i w sumie żadnej różnicy nie zauważyłem (a doleciałem do około 2000 DPI, więcej nie chciałem bo podobno może występować jittering w myszce). Teraz mam 600DPI i 1.48sens i gra mi się chyba tak samo, chociaż mam wrażenie że jakby lepiej, nie wiem czy to efekt placebo, czy może serio jest mi lepiej w ten sposób, mimo że to nadal te 888pkt czułości licząc sens x DPI.
Może nie ma różnicy, bo gram na 16:9 1920:1080, więc pixeli jest na tyle dużo?
Odpowiedz
#7
To co mnie najbardziej zniesmaczyło w tym filmiku to brak zwrócenia uwagi na to, że niektóre sensory gorzej sobie radzą z wysokimi DPI. No ale cóż zrobisz. Chyba czas zabrać się za zakładanie kanału, co by naprostować te dziwactwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#8
Jeżeli chodzi o ustawienia prosów to polecam bardziej sugerować się
http://prosettings.net/cs-go-pro-settings-gear-list/
o wiele lepsze źródło informacji, bardzo często updatowane :)
Odpowiedz
#9
Trochę schodzimy z tematu :D Sugerowanie się tym co mają prosi jest trochę głupotą, bo oni równie dobrze grając na kalkulatorze będą prosami :P
Odpowiedz
#10
Im mniejsze sensitivity w grze tym więcej robisz kątów, więc to oczywiste, że większe dpi i niski sens będzie bardziej precyzyjne niż większy sens i niskie dpi.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.