• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[MYSZ] DM 1 Pro PROBLEM
#1
Witam, mam problem związana z powyższą myszą ponieważ już po raz 4 zepsuł mi się u niej scroll i zawsze taki sam problem a myszkę mam dopiero od grudnia zostawiam filmik pod spodem gdzie jest próba pokazania tego błędu i ogólnie pytałem się czy jest możliwość zwrotu zł za myszkę to mi odpowiedzieli że nie, więc mam do was pytanie  co mam do nich napisać żeby w końcu ogarnęli bo już 50zł za przesyłki i co 2tyg-2miesiące się psuje niby przychodzi od zgłoszenia reklamacji w 3-4dni ale co z tego jak jestem tego świadom że za niedługo będe musiał ją odesłać! Help

https://youtu.be/nuFUIrG1qUU
Odpowiedz
#2
Wedle prawa konsumenta przysługuje zwrot kosztów za trzecim razem od chwili reklamacji zakupionego przedmiotu.
jeśli wada występuje po raz enty, w twoim przypadku po raz czwarty nie widzę problemu zwrócenie pieniędzy.
Dany przedmiot może zostać naprawiony, jeśli jednak zostanie wymieniony lub jak wcześniej naprawiony po raz kolejny zawsze klient może się domagać dalszej wymiany/naprawy lub zwrotu kosztów.

Przerabiałem już to kiedyś i również sprawa skończyła się w prokuraturze. U mnie to była trochę większa suma ale zawsze możesz spróbować.

Jeśli sprzedawca, Janusz w tym momencie uchyla sie od zwrócenia kosztów przedmiotu to nie widzę przeszkód w tym żeby napisać pismo do prokuratury.
Dla Ciebie to 10-20 min roboty a Gośc jak dostanie takie pismo z prokuratury z wszczęciem o postępowaniu to da mu może do myślenia, że czasami lepiej załatwić sprawę polubownie.
Odpowiedz
#3
Musisz mieć fes parę w palcu, że wcisnąłeś scrolla ;p wygląda jakby ten plastik na którym się trzyma scroll ułamał się.

Jeżeli to ten plastik to łatwo udowodnią, że ze zbyt dużą siłą był naciskany, czy będzie skutkować uszkodzeniem mechanicznym z winy użytkownika. Tak samo jest np. z ułamanym plastikiem przycisku. Te części scrolla mają swoją tolerancję nacisku. W sądzie na 99% nie wygrasz.

Na twoim miejscu cieszyłbym się, że wymieniają to, zwłaszcza że nie widziałem, żeby ktoś wcześniej miał takie problemy.
Odpowiedz
#4
Masz racje, jeśli chodzi o rzecz mechaniczną to równie dobrze mogliby mu wysłać do serwisu dm, po czym pewnie by odesłali z powrotem ze stwierdzeniem wady mechanicznej.
Jak ci sklep wymienia na nową to masz szczęście
Odpowiedz
#5
DM by odpisał, że mechaniczne i po ptokach masz ;)

każdy plastik ma swój poziom wytrzymałości i tolerancję na nacisk, nic na to nie poradzisz, a winy producenta w tym nie ma akurat...

zowie ma masywniejszy plastik na scrollach, jak ci dadzą nową to później sprzedaj na allegro i kup coś z zowie
Odpowiedz
#6
Mi to samo przytrafiło się już 2 razy, komuś z pclola też. 2 razy naprawili. Nigdy czegoś takiego nie miałem w myszce. Wiec naciskać na nich, żeby dali coś mocniejszego xD.
Odpowiedz
#7
napisali do mnie żebym opisał korzystanie ze scrolla i że przyjrzą się temu bliżej bo to nie może tak być że co chwile mi się psuje, ale dziwi mnie to trochę bo mysz 160zł i w moich rekach tak szybko ulega, a bloody v7m za 50zł i stoi już rok i jak nowa ale musiałem ją wymienić bo nie wygodnie mi sie ją trzyma ;/
Odpowiedz
#8
@mielony ulamywal Ci się scroll czy przycisk pod nim wciskał? czy tez caly scroll z encoderem sie zapadal :D ?
Odpowiedz
#9
Nie napisali mi co się popsuło, ale jak napisałem w innym temacie - kółko się kręci, ale 2 razy z lewej strony coś się popsuło i scroll się zapada na tej lewej stronie i nie da się z tego korzystać.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.