• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 250zł
#1
Dzień dobry poszukuję myszki tak jak w temacie
  • jaką obecnie myszkę używasz: Tracer Destroyer Avago 5050, ponad 3 rok już na niej gram.
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 DPI (całkiem niedawno używałem 1200 ale chciałbym grać na 400 bo grają na niej pro playerzy
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 50% 
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): myszka nie ma sterowników
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~11cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Aktualnie gram w Overwatcha CS GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: jakaś tania z nadrukiem Polski ale zastanawiam się nad Genesis Maxi Lava lub dm pad
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam tylko dwóch głównych przycisków (LMB i RMB), przycisku na scrollu
  • twój budżet: do250zł
  • jaki chwyt stosujesz: claw grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: od nadgarstka do palca środkowego 18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: 1.5cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie, claw grip mi odpowiada
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak, mogę używać ustawień DPI w przedziale od 400 do 1200 co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Chciałbym, żeby była ona bardziej komfortowa i miała dobry sensor
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Zdecydowanie wolałbym ją kupić w Polsce
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Zastanawiam się nad dm 1 pro s ale nie wiem czy mój chwyt jest do niej dobry
Odpowiedz
#2
nie ustawiaj 400 DPI "bo tak mają proplayerzy"
masz sens 1 w grze i 800 DPI, to samo co sens 2 i 400 DPI
poza tym na 800 DPI jest ciutkę płynniej, sam tak używam
DM1 Pro S jest średnia pod clawa, aczkolwiek można na niej grać
Mam dłoń 21,5 cm, kupiłem ostatnio Roccat Kone Pure, wygodny claw (też miałem problem ze znalezieniem dobrej myszy)
Teraz jest Owl-Eye, bardzo dobry sensor, 249 zł
Także ja zastanawiałbym się na Konem Pure Owl Eye, miej na uwadze, że jest lekko specyficzna. Dla mnie mimo to najlepiej się ją trzyma clawem
Natomiast DM1 Pro tak średnio leży, szybko mi się dłoń męczyła. Nie było dobrego podparcia śródręcza jak dla mnie. Dodatkowo krawędzie są w niej średnie. Poza tym to mysz jest git.
Sprawdź jeszcze Zowie EC2-A.
Najlepiej przejdź się do sklepu i zobacz jakie myszki są, poprzymierzaj i powiedz jakie Ci leżą
Podkładkę weź DM Pad. W połączeniu z ślizgami Roccata gitarka ślizg ;)
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź. Chciałbym pomacać te myszki. Wiesz może gdzie można to zrobić. Bez skojarzeń :D
Odpowiedz
#4
A cóś do 200zł może?
Odpowiedz
#5
Logitech G203 i Steelseries Rival 100 polecam.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
Pod clawa by się sprawdziły?
Odpowiedz
#7
Dziękuję zastanawiam się nad rivalem 100
Odpowiedz
#8
Rival 100 za płaski do clawa
Na moją logikę (bez obrazu Ewelina) to claw musi mieć dobre podparcie i generalnie mysz musi być mała
Rival 100 wszystkie spełnia poza tym, że jest płaska jak decha
jestem za Konem Owl-Eye ;)
Odpowiedz
#9
Dlaczego nie pod clawa? Jak ja chwytam clawem i używam Rival 100, co to za różnica że płaska. Od lat używałam płaskiej myszki i właśnie taka była dla mnie najwygodniejsza, z trudem przestawiałam się na wyższe. Owszem mała tak, ale przykładowo jak teraz pomyślę że używałam Roccat Lua, to się uśmiecham, taka malutka. Kinzu v3 w sam raz, Rival 100 jest tylko trochę większa, no i G203 wielkościowo w sam raz. Wszystkie te myszki trzymam clawem, inaczej nie potrafię, tak mi wygodnie i tak jestem przyzwyczajona i nie ważne czy myszka jest płaska, czy garbata. Zresztą nawet w Waszej tabelce na stronie polecanych myszek pod clawa jest SS Rival 100, a ona nie jest jakaś duża. Kone ma specyficzny kształt, nie każdemu przypasi.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
Rival 100 ma sensor, którego powyżej 800dpi bym nie wrzucał.
Co do claw'a. Hmm.
Przy takich dłoniach, nie wiem jak ten Rival 100 ;f
Bo jednak przyjemnie jest oprzeć o coś dłoń, a dużo ludzi jest zadowolonych z tych Roccat'ów pod claw'a.
Już nawet patrząc na sam sensor brałbym tego Roccat'a, bo jednak różnica jest spora.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.