• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do FPS-ów
#1
Logitech MX512 / g5
800 DPI
średnia
6/10
-
20-30cm
Quake Live, ShootMania Storm, Unreal Tournament, Tribes Ascend
A4TECH X7
4 (tak)
250 zł
clow
1+3+1
praworęczny
20 - 20,5 cm
+- 18 mm
NIE
TAK
rozmiar na mniejszy
TAK
-

Witam graczy!

Przymierzałem się do kupna myszki - TT eSPORT Saphira, niestety niedawna recenzja na portalu PCLab  ( http://pclab.pl/art61071.html ) trochę zniechęciła mnie do jej zakupu.
Grywam głównie w FPS-y.
Proszę o pomoc w wyborze nowego gryzonia i podkładki (w cenie do 50 zł).  
#2
Hej, co do Saphiry to jak większość sensorów A3090 20-30cm na obrót może już powodować, że wywołasz akcelerację negatywną, ale o czym nie wspomnieli w tej recenzji to, to, że nie do końca tak musi być, np. roccat savu również ma porównywalne osiągi do saphiry a kolega gra na nim normalnie chociaż na obrót robi z 30 cm. Tutaj raczej ważniejsze jest czy w tych grach często musisz robić długie szybkie ruchy, czy raczej w 90% myszka porusza się w obrębie 10 cm i nie koniecznie wykonuje przy tym gwałtowne ruchy. W testach syntetycznych gdzie po prostu machasz szybko ręką na każdym (może z wyjątkiem myszek zowie i g400) A3090 łatwo wywołać taką akcelerację negatywną. Wielu graczy do teraz korzysta z IE 1.1 która ma bardzo słabe prędkości maksymalne a są to gracze ultra low sens (po 1m/ 360) i jakoś sobie dobrze radzą ;) gdy celujesz np. w CSie nie machasz jak głupi myszką aby kogoś trafić, tylko z każdym krokiem pozycjonujesz się tak, aby najlepiej wykonać tylko delikatny ruch na głowę, jak cię zajdą od tyłu to przy dobrym zawodniku i tak nie masz szans się obrócić :D. Także sam najlepiej powinieneś wiedzieć czy Saphira Ci wystarczy czy nie w tym co grasz :)

Bo tak z tego co możesz dostać w PL bez obawy o sensor to rozważ Zowie FK1

podkładkę ss qck+ lub chociaż najtańszego natec m11
#3
Thx Hya. Na pewno wezmę pod uwagę Zowie FK1. Jeszcze tylko jedno pytanie - Co myślisz o myszy - SteelSeries Kana V2 ?
#4
Do niedawna używałem Logitech mx510 - bardzo zbliżony do Twojej mx518. Wymieniłem go na SS Rival - dużo lepszy wybór od Kana V2 :) mx510 ciągle podrażniała mi rękę z tyłu pod kciukiem. Rival mimo, że niby też duży to trzymam go tak że nie dotykam już wewnętrzną stroną dłoni. Jestem mega zadowolony. Rival jest dużo bardziej precyzyjny. Na FullHD używam go z 1600DPI i łatwiej jest trafić nią w cel niż mx510 na 800DPI. Jakby nie patrzeć, to mx 510/518 jest konstrukcją za czasów monitorów CRT i rozdzielczości 1024x..

Na allegro Rival'a dostaniesz za 200pln już z podkładką i przesyłką w cenie. Ewentualnie możesz przemyśleć zakup białej wersji, może okazać się bardziej estetyczna po dłuższym czasie używania.



No i oczywiście jest jeszcze dobra opcja z Minoxem na massdropie. Trochę trzeba poczekać na transport, 200zl zamiast 300zl to dobra oferta. Ewentualnie:
http://allegro.pl/mionix-naos-7000-i4973669497.html
klikasz kup teraz i za 230pln myszke masz w kraju:)
#5
tyle, że to naos na tej aukcji a nie Avior (niemniej jak ktoś szuka naosa to dobra oferta)

Rival ma dosyć specyficzny kształt i przy dużej dłoni może pasować pod każdy chwyt, niemniej nawet wśród nas są osoby którym źle się ją trzyma bo jest dla nich za duża.
#6
Panowie co sądzicie o Logitech G402 Hyperion Fury? Sensor daje rade? Rozmiarowo nadawałaby się pod clow grip-a? Najprawdopodobniej wezmę Zowie FK1 / FK2, chociaż trochę niepokoi mnie mała waga tej myszki ;)
#7
g402 będzie rozmiarowo podobny do tej mx518, jedyne co to ma taki bardziej smukły kształt. Jak chciałeś mniejszą to g402 nie bardzo ;)


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.