• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mniejsza mysz
#1
Hej, wróciłem do szukania mniejszej myszki ze względu na fakt pracy w programach graficznych, gdzie wykonuje się dużo drobnych i szybkich ruchów, a wymagana jest duża precyzja myszki, gram jak mam czas (niestety), ale w takich programach najlepiej się sprawdzają myszki gamerskie :).

jaką obecnie myszkę używasz: Rival 100 (szybko sie niszczy i srednia jakosc wykonania), x748 (bez komentarza)
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800-1000
czułość w Windows: 6/11
twój budżet: do 350 zł
jaki chwyt stosujesz: fingertip (rzadziej w grach, czesciej w programach)/claw (w grach)
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18 cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,9cm

Myślę, że myszki do długości 124 mm są w sam raz byle nie za wysokie. Nie dziele czy chce symetryczna czy profilowana, bo to zależy od modelu czy się dobrze trzyma czy nie :) myślałem nad Roccat Pure Owl-eye, Zowie EC-2a. G403 wydaje mi się cały czas jakaś za wielka kiedy ją przymierzam. Testowałem g203, DM pro s, Roccat pure (5000dpi). Roccat z tego wszystkiego mimo dziwnego kształtu do którego trzeba przywyknąć operowało mi się nią najlepiej i najpewniej. G203 wydawała się szybka, ale nie tak precyzyjna (chyba przez kształt). Czy są jakieś inne propozycje ?
Odpowiedz
#2
A już miałam Ci polecić Rival 100 :) To w takim razie Logitech G203 :)
Edit: Doczytałam do końca, ale i tak radzę byś potestował dłużej G203, jak się przyzwyczaisz to można śmigać nią i jest precyzyjna, to tylko kwestia przyzwyczajenia. Ewentualnie G Pro.
A tak szczerze, to ja dalej czekam na swój ideał :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
(06-27-2017, 09:48 AM)Ewelina napisał(a): A już miałam Ci polecić Rival 100 :) To w takim razie Logitech G203 :)
Edit: Doczytałam do końca, ale i tak radzę byś potestował dłużej G203, jak się przyzwyczaisz to można śmigać nią i jest precyzyjna, to tylko kwestia przyzwyczajenia. Ewentualnie G Pro.
A tak szczerze, to ja dalej czekam na swój ideał :D
jakość wg mnie rivala 100 w porównaniu nawet z g203 jest słaba. przyciski sie wycierają od razu, w pracy jest jeden roccat pure od 3 lat. nie ma miejsc przetartych. G203 lata w dloni za bardzo, a gpro to jest to samo. wiem, ze czekasz :). Widzę, ze DM raczej nic nie wyda nowego w najblizszym czasie. Ogólnie tylko roccat odświeżył kolekcje chyba.

W pracy używam rivala 100, po prostu szybko się niszczy, a to praca graficzna a nie nap****** w cs'a nocami :D
Odpowiedz
#4
No może jakość nie jest najwyższych lotów i fakt, widzę przetarcia na swojej, mimo że nie używam jej długo, zostaje wymiana na nową jak się mocno przetrą hehe. Jak G203 lata w dłoni? Bo nie bardzo rozumiem, u mnie się dobrze trzyma dłoni, wręcz przykleja się do niej i tworzy całość :) Polecałam GPro bo pisałeś o lepszym sensorze, wiem że to jest to samo pod względem wygody :)
Ogólnie: RATUNKUUU, producenci do roboty! :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
(06-27-2017, 10:12 AM)Ewelina napisał(a): No może jakość nie jest najwyższych lotów i fakt, widzę przetarcia na swojej, mimo że nie używam jej długo, zostaje wymiana na nową jak się mocno przetrą hehe. Jak G203 lata w dłoni? Bo nie bardzo rozumiem, u mnie się dobrze trzyma dłoni, wręcz przykleja się do niej i tworzy całość :) Polecałam GPro bo pisałeś o lepszym sensorze, wiem że to jest to samo pod względem wygody :)
Ogólnie: RATUNKUUU, producenci do roboty! :D
G203 przy dłoni 18,3 cm, nawet przy fingertipie czuć jej mikroskopijność (plus bardzo waska). fakt, rival sie trzyma dloni niebo lepiej. ucieta dupa w g203 wg mnie pogorszyl odczucie myszki w dloni :P
Odpowiedz
#6
Nie jest ona już aż tak mała, weź przymierz Roccat Lua :D A przecież w tytule szukasz mniejszej myszy :) Ciężko znaleźć coś dobrego i wygodnego zarazem, niby tyle myszek na rynku, a wybór naprawdę trudny.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
niby dużo a zarazem mało, bardzo mało jesli chce sie mnieć mniejsza z dobrym sensorem i dobrym wykonaniem. mniejsze, nie laptopowe :D, z wygodnych malych myszy uwazam na razie rival 100 i roccat pure, myslalem ze na rynku jest cos podobnego, ale chyba same na palmgripa... myslalem o zowie ec, ale twarde przyciski moga byc problemem przy takiej pracy
Odpowiedz
#8
Gdyby coś było, to wierz mi, kupiłabym i bym o tym napisała :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
Myślę czy zamówić tego nowego roccata owl-eye, który mimo wszystko tani nie jest, czy poprawili sterowniki, które w ogóle się nie łączyły z myszka :D czy "po taniości" rival100/g203. hm. zawsze można by było przetestować ec2-a .
Odpowiedz
#10
Zowie odrzuć głównie ze względu na beznadziejny scroll, nie nadaje się do precyzyjnej pracy w programach graficznych. Been there, done that - uwierz, będzie on źródłem frustracji :D

Odkąd pamiętam sterowniki do myszek Roccata działają raczej bezproblemowo. Jedyny problem jaki z nimi miałem przedstawiony jest na załączonym wideo - rozwiązanie znajdziesz w opisie filmu.
https://youtu.be/vJE5vhiGNAc?t=338

Weź pod uwagę, że coating Roccata Kone Pure Owl-Eye nie jest już tak przyjemny i gumowany jak w wersji Kone Pure Black Edition (powierzchnia tej myszy to było mistrzostwo świata).  Jest zdecydowanie bardziej plastikowy, wydaje mi się że będzie on również mniej trwały i bardziej podatny na wycieranie. Niemniej Kone Pure Own-Eye to nadal bardzo dobry wybór, cieszą mnie zwłaszcza wyższej jakości przełączniki (D2FC-F-7N 5M bywały nieco problematyczne).
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.