• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik do 300~ PLN
#11
Zdaje sobie z tego sprawę (z tłumienia dobijania), ale tak de facto czy to właśnie nie zestawienie mocnego dobijania razem z charakterystycznym klikiem sprawia, że klawiatury na niebieskich przełącznikach są tak głośne? W większości mechaników wynika to właśnie z dobijania jeżeli dobrze wszystko rozumiem, a tutaj robi się combo i wygląda to tak jak wygląda. Oczywiście - nie znam się na tym, więc jeżeli jestem w błędzie, to bardzo chętnie zostanę z niego wyprowadzony :). (Żeby nie było, mam świadomość, że to właśnie punkt aktywacji każdego przełącznika blue jest źródłem dźwięku)
Widziałem Masterkeys'a ale no, niestety nie lezy mi to rozwiązanie, szczególnie że wiąże się jeszcze z dopłatą. Jest co prawda Ozone Strike Battle na MX Brown, ale podświetlenie daje tutaj trochę efekt choinki, mimo, że jestem w stanie zaakceptować już czerwień, w Alloyu wymienionym wcześniej czy nawet Ravcorze nie ma takiego efektu.
Swoją drogą - nie kontroluje cen na bieżąco, więc nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić, ale czy ze względu na bieżący okres roku (komunie) ceny wszystkiego co może być jakkolwiek powiązane ze słowem "gaming", w tym klawiatur mechanicznych, nie są ciut podbite?
Odpowiedz
#12
Sęk w tym, że przy odrobinie wprawy nie musisz dobijać klawiszy do samego końca jak szalony, wystarczy je muskać :P Browny będą wtedy o niebo bardziej ciche.

Piszę na klawiaturze bardzo dużo gdyż pracuję zdalnie i nie wyobrażam sobie użytkowania klawiatury na linearnych przełącznikach. Po kilku latach korzystania z Cherry MX Brown przesiadłem się na przełączniki niebieskie. Pisanie na nich daje mi prostu większą satysfakcję. "Tactile bump" w Brownach jest dla mnie nijaki i mało wyczuwalny. Hałas jest jednak nie do zniesienia dla osób przebywających w tym samym pomieszczeniu.

Podświetlenie przełączników oparte na diodach Dual In-line Package nie jest uważane za bezawaryjne - zdarza się, że pojedyncze diody gasną. Dopiero diody montowane powierzchniowo (RGB) cechują się dużą bezawaryjnością. Dlatego najlepiej szukać klawiatury bez podświetlenia ;)

Ceny mechaników trzymają się chyba od jakiegoś czasu na porównywalnym poziomie.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#13
Abstrahując od awaryjnosci, większość modeli jak dla mnie to choinki :P, więc kolejny argument żeby go unikać, jeżeli to nie jest RGB ;) Ale niezbyt rażące podświetlenie w godzinach późno wieczorowych czasem się przydaje.. 

No cóż, dylemat adekwarnie przełączników jest rozwiany, jeżeli piszesz że MX Browny są trochę nijakie, a w dodatku musiałbym do modelu, który będzie mi się podobać sporo dopłacić to wybór pozostaje między Alloyem na MX Blue, a czymś przyzwoitym na Kailhach Blue. Zastanawia mnie tylko, czy Alloy jest wart dopłacania, skoro coś przyzwoitego na Kailhach znajdę prawie 100~  zł taniej. Boję się przy okazji twardości MX Blue, bo Razerowe przełączniki wydawały się akuratne.

EDIT: Znalazłem jeszcze coś takiego: https://procpu.pl/p/1727/36488/cougar-ul...racza.html
RGB, nie jest jakaś strasznie paskudna, tylko switche TTC, słabo z informacjami o nich. Ktoś coś może wie?

Jeszcze coś takiego:
https://procpu.pl/p/1727/22365/tt-esport...racza.html
Odpowiedz
#14
o-ringi w mx blue mało dają, ten klik generuje dzwięk, imo olej wszystkich i bierz Blue, nie ma nic lepszego do pisania, ale na Twoim miejscu wybrałbym wersję Kailhową (nie bój się ich, jakość już taka sama jak w cherry, ot ciutkę bardziej miękkie są). Będziesz miał w kliku to samo co w Razer Green.

Jakbyś chciał już wydać więcej kasy czyli ok. 450 zł to masz z RGB Zalman ZM-K900M na Kailh RGB Blue naprawdę świetna klawiatura. Jak nie chcesz wydawać to imo bierz tego Deluxa KM02

ps. przynajmniej zauważyłeś, że Outemu Blue to porażka i tylko Ci co nie mają porównania się nimi podniecają (masochistów nie liczę :P) za korzystanie z nich to producenci powinni dopłacać ;D
Odpowiedz
#15
No te Outemu wydawały mi się po prostu takie sztywne, bardzo mało 'plynne', najzabawniejsze że najpierw poklikalem, a potem dopiero sprawdziłem co to, więc nie powinno wynikać z uprzedzenia do marki :P.
Na ten moment nastawiam się na Kaihle Blue, bo jeżeli MX Blue sa sztywniejsze, to mogą mi trochę przeszkadzać, chociaż to i tak wróżenie z fusów.
A coś adekwatnie tego Cougara i Thermaltake'a wiadomo?
Odpowiedz
#16
o TTC nei wiemy za wiele, ale ogólnei mało kto to poleca :P o termaltake klaiwaturach to cięzko wgl coś sensownego znaleźć stąd osobiscie unikałbym takich wynalazków ;)
Odpowiedz
#17
Z tego co widziałem to akurat ten Poseidon był dosyć popularny swego czasu :P. Podobno jest na Kailhach Blue.
Odpowiedz
#18
Polecę klawiaturę produkowaną przez tajwańską fabrykę Costara - podwykonawca Filco, Das Keyboard i WASD. Cechuje się ponadprzeciętną jakością wykonania. Często poleca się ją na hardforum.com i deskthority.net - gardzą większością sprzętu gamingowego.
Posiadam ją od kilku miesięcy, sprawuje się świetnie. Oryginalne stabilizatory Costara robią robotę - w odróżnieniu od stabilizatorów Cherry bardzo łatwo je lubrykować. Oryginalne keycapsy są nieco rachityczne, zmieniłem je na średniej jakości PBT.

https://minido.pl/klawiatury-dla-graczy/...42281.html - jedyny sklep, w którym jest jeszcze dostępna. Przed zamówieniem zadzwoniłbym do nich jednak by potwierdzić dostępność.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#19
Znalazłem tego CMStorma jeszcze tu: http://allegro.pl/cmstorm-quickfire-xt-c...82828.html
Warto chyba by było się zainteresować?
W podobnych cenach (350~ PLN) znalazłem jeszcze Tesoro Excalibur'a V2 na Kailhach Blue i Fnatic Gear Rush za 380~ PLN na MX Brown albo Blue, co z tego jest najsensowniejsze?
Odpowiedz
#20
tesoro ma spoko klawiatury, czasem im ledy padają ;p ale ogólnie są dosyć trwałe, do tego dla ludzi co potrzebują sterowniki i możliwość programowania dowolnych klawiszy jest to dobra opcja

gear rush pewnie na układzie uk lub ger to unikaj
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.