• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z polling rate u G PRO
#1
Cześć

w nawiązaniu do poprzedniego wątku zdecydowałem się na testy G PRO. Jak na razie zapowiada się świetnie ze względu na jej kształt oraz odczucia w trakcie użytkowania poza jedną rzeczą która nie daje mi spokoju.

500hz vs 1000hz 360 stopni  

Do tej pory miałem tak jedynie w przypadku G402, kiedy korzystałem z niej na swoim starszym sprzęcie. Obstawiałem przy tym niewydolność procesora, aczkolwiek w tym przypadku korzystam z 6600K dlatego wątpiłbym w jego udział. Tym bardziej, że do tej pory korzystając z innych mysz od Razera czy Zowie nie spotkałem się z tego typu sytuacji. 

Tutaj raz jeszcze wielkie dzięki do Cesarza Cyberprzestrzeni z którym rozmawiałem na ten temat. Wykonał ten sam test u siebie przy 125- 1000hz bez odnotowania tego typu problemu.

edit: oczywiście wszystkie zmiany były poprzez Logitech Manager. Raw input jest włączony w grze, wyłączona została akceleracja. Testowane również to było przy wyłączonym oprogramowaniu.
Odpowiedz
#2
może wada myszy
Odpowiedz
#3
hmm to trochę wygląda jakbyś predykcję miał włączoną, bo coś jakby Ci korygowało ruchy dlatego takie fale są, albo masz syf na soczewce/podkładce i jitter sie wkradł

jesteś pewien że masz ustawione sensa na 6 kreskę w opcjach windowsa i odznaczone zwiększenie precyzji wskaźnika?
Odpowiedz
#4
Mam 5/11 z odznaczoną opcją wskaźnika. Testowałem na dwóch podkładkach, obie w bdb stanie. Przed chwilą skończyłem sprawdzać myszkę w QL gdzie zachowuje się wręcz 1:1 względem zmiany pooling rate. Także problem ten ma jedynie miejsce przy CSGO. Aczkolwiek nie winiłbym tutaj moje cfg skoro na pozostałych myszkach nie miałem takiego problemu. Jest to rozdzielczość 4:3 na pasach także ruchy horyzontalne są również w normie.
Odpowiedz
#5
a raw input masz w csie włączony?
Odpowiedz
#6
Mam, właściwie to dzisiaj też testowałem jak zachowuje się mysz z włączonym i wyłączonym. Przy wyłączonym naprawdę dziko chodziła, jakby dostała dodatkowych 12k CPI.

edit : teraz to już się poddaje :D

500 i 1000 hz robi spokojnie pełen obrót przy 2.5 sens 5/11 i 400dpi - jakby wszystko wróciło do normy w jednym momencie

Nie kumam w czym jest rzecz. Tym bardziej, że identyczną sytuację miałem przy korzystaniu z G402. Do tej pory te dwa modele były jedynymi gdzie pojawiały się takie kwiatki
Odpowiedz
#7
Bez włączonego raw inputa sygnał jest filtrowany przez filtry windowsa, przez co masz dodatkowy smoothing i lekką akcelerację pozytywną (czyli lepiej mieć 300 dpi z raw inputem, niż 5/11 i 400 dpi bez raw inputa).
e: może akceleracja w grze, lub jakieś ustawienia, bo trudno winić mysz, kiedy w ql chodzi prawidłowo.
Odpowiedz
#8
daj na 6/11 i zobacz jak działa, bo 5/11 oznacza, że ruch jest skalowany x0.75 na każdy piksel, a że windows zaokrągla do pełnej wartości to robi Ci raz 1px raz 2px i może stąd te fale
Odpowiedz
#9
oo tego nie wiedziałem :D Wieczorem kiedy wrócę to ponownie przetestuje po czym dam znać.
Odpowiedz
#10
Zdecydowałem się wstrzymać z pisaniem posta do dzisiaj żeby mieć pewność. Generalnie problem już nie pojawił się, sam sensor sprawuje się rewelacyjnie przy czym wykonuje 360 przy tych samych ustawieniach czułości w grze oraz w oprogramowaniu Logitech. Co do samej myszki to jeżeli tak dalej pójdzie to będzie ona zdecydowanie lepsza od Abyssusa, o którym wcześniej rozmawialiśmy ;)

Dziękuje za pomoc w tej sprawie
Pozdr
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.