• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do gier fps
#1
Witam, proszę  o poradę odnośnie klawiatury.


  • twój budżet: max 300 zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? zwykle
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? 50/50
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? tak
  • czy chcesz podświetlenie? mile widziane, ale nie konieczne
  • czy chcesz makra? obojetnie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? im mniej tym lepiej. Ale wiadomo - standardowe klawisze z numpadem tak.
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie, chyba, ze będzie można ją odpiąć 
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Preferuje klawiatury z wysokim skokiem, klawisze twarde, ktore sie nie lamia w bok pod mocnym naciskiem. Wazna cecha - duży shift po lewej stronie obowiązkowy. Bardzo podobają mi się klawy qpad mk 60 etc, ale niestety brak dużego shifta je eliminuje... Wazne jest dla mnie też w miare prosty wygląd jak w Asusie Echelon, tyle, ze do 300 zł chcę się zmieścić ;)
Odpowiedz
#2
- pewnie myślisz o MK-50 - ona ma duży shift po lewej, tylko patrz na opis bo musisz kupić ją w układzie US-INT (w sumie większość sklepów takie ma, pomimo zdjęcia z innego układu).Dostępna jest na mx red i brown które z tego co piszesz mogą Ci się nie spodobać, bo nie są twarde, a raczej bardzo miękkie. Niemniej łamać się nie łamią jak membranowe,
- w twoim wypadku mogą bardziej spodobać Ci się mx black - wtedy do wyboru masz albo Tesro Durandal G1 albo SteelSeries 6gv2.

żadna z tych klawiatur nie ma podświetlenia, którego w tej cenie po prostu nie dostaniesz. Jeżeli jednak dołożysz te kilkadziesiąt zł to możesz kupić już z, np. mk-70 (mx red) lub CM Quckfire Ultimate (mx brown). Niestety z czarnymi i podświetleniem nie ma w podobnej cenie.
Odpowiedz
#3
Która z tych klawiatur: qpad mk50 i steelseries 6gv2 będzie lepsza? Pod względem:
- jakości wykonania
-wytrzymałości
-funkcjonalności
-bardziej "sztywnych" i twardych klawiszy, nie łamiących się pod wpływem mocnego nacisku?
;)
Odpowiedz
#4
Raczej będzie podobnie, w obu literki się z czasem zdzierają, mk-50 ma przewagę w postaci fajnej podpórki pod nadgarstki. Żadne się nie łamią, ale sztywniejsze są znacznie black pod kątem siły nacisku - stad 6gv2 wydaje się lepszym wyborem dla Ciebie.
Odpowiedz
#5
Mam pytanie. Które z przełączników: mx red, black, brown będą najlepsze? Do pisania średnio - wiadomo komunikatory, maile. Do gier często. Słyszałem, że na black najwięcej palce się męczą. Do tej pory gram na membranowej z wysokim i wciskam klawisz do końca.  Mogę wydać 350 zł jeśli duża różnica byłaby w klawiaturze do 300zł.  Red lub brown? Jak tak, to który konkretnie?:D
Zależy mi na jak wcześniej napisałem:
- jakości wykonania
-wytrzymałości
-funkcjonalności
-bardziej "sztywnych" i twardych klawiszy, nie łamiących się pod wpływem mocnego nacisku? Nie chodzi mi tutaj o siłę przyciskania, a o sztywność klawiszy (żeby się nie uginały w boki) pod wpływem nacisku
-aby nie trzeba było na fulla wciskać, aby aktywować przycisk

I czy któryś z przełączników ma dosyć sztywne klawisze, ale przy których nie trzeba używać max siły, by je aktywować?
Szukam idealnego rozwiązania bo klawe zamierzam kupić na parę ładnych lat;)
Odpowiedz
#6
żadne Cherry się nie łamią. Weź Redy, do grania lepsze i lżejsze. Najlepszy będzie pod Ciebie chyba Cm Storm Quickfire TK na MX red o ile 10keyless ci nie przeszkadza.
Odpowiedz
#7
zdecydowanie preferuje cały układ klawiszy/ Mk 70 będzie ok?
Jak duża w praktyce jest różnica między red, a brown?
Odpowiedz
#8
Jak cała to mk-70 może być. To jest tak, że dla niektórych jest ogromna różnica, dla innych marginalna. Jeżeli klawiatura am być głównie pod gry to na pewno bezpieczniej wybierać red/black.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.