• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik do 400-500zł
#1
  • twój budżet: 400-500zł, jeśli będzie coś fajnego za mniej to będzie ok, jeśli coś jeszcze fajniejszego za trochę więcej to też nie będzie tragedii
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:  nigdy nie miałem żadnego mechanika, dlatego ciężko mi powiedzieć jaki przełącznik byłby odpowiedni, najbardziej chyba jestem za MX Red, ale tak jak napisałem, nigdy z żadnym mechanikiem nie miałem do czynienia.

    1. czy masz masywne dłonie czy nie?  raczej tak
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? czasami mi się zdarza napisać coś więcej, ale blogerem nie jestem
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? w 80%
  • czy chcesz podświetlenie? tak, ale RGB nie jest mi potrzebne
  • czy chcesz makra? obojętne
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? klawiatura numeryczna może być, inne klawisze raczej nie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? zdecydowanie tak
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? odpowiedź wyżej
  • twoje uwagi (wygląd, firma):  przeglądając forum i jakieś różne propozycje w tym zakresie cenowym, w oczy rzucił mi się Ozone Strike Pro, który w sumie ma dosyć prosty wygląd, jakąś tam podpórkę pod nadgarstki i generalnie całkiem mi się podoba. Myślałem też jeszcze nad czymś ze stajni Razera, dokładnie coś z serii Blackwidow, co prawda oni mają swoje autorskie przełączniki, ale może to nie jest problem? Od ponad 5 lat korzystam z Razera Lycosa Mirror i nie miałem z nią żadnych problemów, więc samemu Razerowi nie mam nic do zarzucenia. Czy są jakieś inne fajne klawiatury, które znajdę w tym zakresie cenowym? 
Odpowiedz
#2
Redy na początek mogą wydawać się ,,dziwne", ale po jakimś czasie naprawdę docenia je się w grach, bo w sumie w grach ciężko o lepsze przełączniki ;)
Ja kupiłem Bloody B720, jeśli jesteś w stanie zaakceptować podświetlenie (choinkowe ;d) to jest git. Zdaje się, że jeden z użytkowników testgear sprzedaje ją krótko używaną za 180 zł. Nówka za 249 zł, więc tanio jak na mechanika. Osobiście porównując do MX Red, te optyczne przełączniki są całkiem całkiem, lepsze do pisania, podobne do gier (zależy od indywidualnych preferencji, są nieco cięższe, a jak nie masz chudziutkich dłoni to weźmiesz to jako zaletę). Ogółem wiem, że raczej nic ci to nie powie, ale mechaniki działają w porównaniu do membran płynnie - jak na ,,sprężynce", równo, redy są miększe, czyli lżejsze i naprawdę delikatne, te optyczne są nieco cięższe i twardsze, ale jak nie jesteś chudzielcem to idealnie. I mają nieco mniejszy skok - membrany aktywują się po styknięciu z ,,gumką", a mechaniki w połowie dystansu (2mm z 4mm), tutaj jest to 1,5mm, więc są nieco responsywniejsze. Naprawdę, właśnie z nich pisze i moim zdaniem pisze się na nich lepiej niż na redach, a w grach to nie widzę róznicy większej. Ale sam zobaczysz, że np. biegniesz i nagle skręcasz w lewo a to przypadkowo musnąłeś klawisz A :D
Jak chcesz pójść w coś bardziej ,,jakościowego" i zaufanego to weź MX Redy, Ozone Strike Pro się nada.
Odpowiedz
#3
No dobra, jestem przekonany już do MX Redów, dzisiaj jeszcze się przejadę do sklepu, może akurat będą mieli jakieś klawiatury z tymi przełącznikami. Tylko dalej pozostaje kwestia tej klawiatury. Ok, Ozone Strike Pro już sobie ogarnąłem, jest całkiem spoko, ale czy są jeszcze jakieś alternatywy w tym zakresie cenowym? Teraz trochę szukałem i znalazłem Corsaira K65 RGB MX Red, który też mi się spodobał, a o samej firmie czytałem właściwie tylko dobre opinie. Tylko tutaj się pojawia pytanie, bo znalazłem też Corsaira tylko K70 na MX Redach za 520zł. Warto dopłacić to 40zł do K70 czy lepiej brać K65?
Plus cały czas zastanawiam się nad przydatnością numpada, którego w sumie nie wiem czy kiedykolwiek użyłem.


EDIT.
Chyba jednak K70 będzie lepsze, bo zauważyłem, że K65 ma krótkiego lewego shifta, co kompletnie mi nie pasuje
Odpowiedz
#4
Razer nie ma autorskich przełączników, tylko przebrandowane Kailhy...
Jeżeli zakup osobnej podpórki pod nadgarstki wchodzi w grę (co jest bardzo sensowne) to sugerowałbym wybrać CM Masterkeys Pro White L lub M (jak chcesz bez numpada).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.