• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy można bez obaw zmienić Polling Rate w myszce DM1 Pro?
#1
Witam, od lat grałem z polling rate ustawionym na 500 Hz jak wiadomo w DM1 PRO polling rate jest ustawione na 1000 Hz co jest dla mnie minusem i nie potrafię się przestawić uczucie prowadzenia celownika w grach jest diametralnie inne.

Na stronie producenta jest dostępne "Firmware poling rate Update" za którego pomocą można zmienić na 500 Hz wyczytałem, ze jest operacja jednorazowa :(
Więc jak przykładowo zainstaluje od nowa system lub podepnę do innego komputera, to jednak nie powróci do tych fabrycznych 1000 Hz?
Związku z tym mam trochę obawy czy ryzykować i zmieniać bo nie wiem jaki wpływ będzie miała ta zmian na działanie sensora, ale skoro producent daje taką możliwość to chyba powinno być ok?
Jeszcze jedno pytanie czy po zmianie na 500 będzie nadal obwiązywać gwarancja na myszkę?
Odpowiedz
#2
Przede wszystkim MOŻESZ raczej zmienić polling rate, przykładowo niby jak w intellimousie 3.0 zmieniali na 1000hz? No podkręcając to raczej możesz zrobić downgrade na 500hz i gwarancja musi chyba obowiązywać skoro jest to na stronie producenta i zostanie CI już te 500hz bo wgrywasz to raczej do pamięci myszki.
To teraz pytanie ode mnie, jaki masz rozmiar dłoni, gdyż chciałbym zakupić tę myszkę w wersji pro S i mam 19.5cm około claw grip jest komfortowo dla CIebie?
Odpowiedz
#3
Nie wiem czy jest sens ustawiać 500hz. Ta mysz dobrze sobie radzi z 1000hz i zmiana na 500hz prędzej wpłynęła by negatywnie niż pozytywnie. Inne uczucie celownika może być przez zastosowanie sensora 3310. Jaką myszkę wcześniej miałeś?
Odpowiedz
#4
(02-25-2017, 03:12 PM)m0unTaiN napisał(a): To teraz pytanie ode mnie, jaki masz rozmiar dłoni, gdyż chciałbym zakupić tę myszkę w wersji pro S i mam 19.5cm około claw grip jest komfortowo dla CIebie?

Mam gdzieś około 18.5cm ułożenie dłoni na myszce palm grip, pod względem wielkości i kształtu myszka jest idealna. Wydaje mi się, ze chwyt claw grip większą dłonią też będzie bardzo wygodny.

(02-25-2017, 03:28 PM)Avantu napisał(a): Nie wiem czy jest sens ustawiać 500hz. Ta mysz dobrze sobie radzi z 1000hz i zmiana na 500hz prędzej wpłynęła by negatywnie niż pozytywnie. Inne uczucie celownika może być przez zastosowanie sensora 3310. Jaką myszkę wcześniej miałeś?

Skoro twierdzisz, że może to przynieść bardziej skutki negatywne, to na razie nie zmieniam tych herców w myszce choć trochę mnie kusi. Wcześniej używałem Razer Deathadder 3.5G
Dziękuje panowie, mam nadzieje ze jeszcze ktoś się wypowie czy warto, czy jednak nie zmieniać na 500 hz. Skoro jest to jednorazowa zimna to wole się upewnić czy nie postąpię źle.

edit;
możliwe, że faktycznie nowy sensor i inne nowe ślizgacze spotęgowały moje negatywne nastawienie do tych 1000Hz. No nic może się przyzwyczaję.
Odpowiedz
#5
Ślizgacze raczej nie, jednak sensor jak najbardziej. 3310 ma swój specyficzny feeling :p
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#6
Ok niema tematu, pograłem dziś dość bardzo intensywnie i zaczynam doceniać ten sensor jest niesamowity. W istocie ma specyficzni feeling który zaczynam lubić i nawet te 1000 hz mi już tak nie przeszkadza :)
Odpowiedz
#7
Te nowe sensory 3310 i 3360 są tworzone właśnie pod 1000hz. Jak przesiądziesz się na PMW3360 to też odczujesz inny feeling bez względu na 500 lub 1000Hz.
Odpowiedz
#8
Całe szczęście zostałem na 1000hz i nie zamierzam już zmieniać. Zbyt pochopnie stworzyłem ten wątek, gdyż faktycznie musiałem się przyzwyczaić do nowego sensora. Z upływem czasu w grze uświadamiałem sobie iż feeling tego sensora jest rewelacyjny w połączeniu z komfortowym kształtem myszki czuje się jak ryba w wodzie.
Odpowiedz
#9
a tak w zasadzie jakie są twoje odczucia na poszczególnych wartościach? mam na myśli próbkowanie
ja grałem na 500 Hz i 1000 i szczerze nie czuję jakieś ,,róznicy"
Odpowiedz
#10
Warto spróbować ta Dm1 pro s czy jednak dołożyć do g403? Myśle nad wzięciem na próbę którejś z w/w czy sensor ma lepszy feeling niż g203 i Za12 od zowie (lub xm300 która dla mnie jest top1 jeslicchodzi i feeling ale odrzuca mnie kontrola jakości gigabyte
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.