• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna - przełączniki
#1
Witam, po długich godzinach czytania poradników i testów w końcu zakupiłem klawiaturę Ozon Strike Pro na cherry red. Pisze oraz gra mi się na niej całkiem fajnie z tymże czasem zdarza mi się nacisnąć nieintencjonalnie jakiś klawisz np jak jadę samochodem to nacisnę A i auto skręca. Ogólnie podsumowując są trochę za miękkie. Czy na MX Brown jest to mniej uciążliwe? Myślałem na zwrotem tej klawiatury i zakupem CM Storm QuickFire Ultimate. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia w sklepie mechanicznej klawiatury, chodziłem po media markt i innych marketach i nie ma praktycznie mechanicznych klawiatur. Proszę o poradę.
Odpowiedz
#2
Zawsze na początku tak jest z MX red, trzeba się przyzwyczaić do nich. Jeżeli jednak czujesz, że ciężko Ci będzie weź Brown, tam już nie będzie takich przypadkowych wciśnięć, przynajmniej mniej i łatwiej się przyzwyczaić.
Odpowiedz
#3
Chyba po prostu zakupie drugą klawiaturę i porównam i jedną zwrócę. Jednak to jest dość duża kwota dlatego chcę mieć 100% pewności, że najlepiej dla mnie wybrałem. Chociaż powoli się przyzwyczajam do tych redów.
Odpowiedz
#4
(02-10-2017, 02:09 PM)Cygg napisał(a): Witam, po długich godzinach czytania poradników i testów w końcu zakupiłem klawiaturę Ozon Strike Pro na cherry red. Pisze oraz gra mi się na niej całkiem fajnie z tymże czasem zdarza mi się nacisnąć nieintencjonalnie jakiś klawisz np jak jadę samochodem to nacisnę A i auto skręca. Ogólnie podsumowując są trochę za miękkie. Czy na MX Brown jest to mniej uciążliwe? Myślałem na zwrotem tej klawiatury i zakupem CM Storm QuickFire Ultimate. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia w sklepie mechanicznej klawiatury, chodziłem po media markt i innych marketach i nie ma praktycznie mechanicznych klawiatur. Proszę o poradę.

Hej, naturalnie na nielinearnych przełącznikach problem nieintencjonalnego wciskania klawiszy będzie znacznie mniej odczuwalny. MX Brown stawiają wyraźny opór, lecz ich feeling nie jest najprzyjemniejszy - osobiście znacznie bardziej preferuję feedback przełączników niebieskich. Mogą Ci po prostu nie przypasować. Dla mnie są koniecznym kompromisem, nie mam w domu warunków by korzystać z niebieskich przełączników.

Polecam klawiatury CM Storm, od dwóch lat używam modelu QuickFire TK - po roku zmieniłem keycapsy, jednakże ogólna jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Zamiast modelu CM Storm QuickFire Ultimate wybrałbym jednakże CM Storm Masterkeys Pro M, klawiaturę tę kupujesz zapewne na lata i gdy w przyszłości będziesz chciał wymienić keycapsy staniesz przed nie lada wyzwaniem (zwróć uwagę na nietypowy rząd klawiszy R1 w modelu QuickFire Ultimate). 

[Obrazek: A6CmoD4.jpg]
Żeby dostać tę spację i Ctrl musiałem przeszukać pół internetów. Znalazłem je gdzieś w odmętach Taobao :P
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
Na ali możesz na przykład dostać dobre i tanie zestawy keycapsów NPKC (te same, które regularnie pojawiają się na Massdropie w znacznie wyższej cenie). Wykonane z naprawdę solidnego plastiku PBT - w mojej opinii znacznie lepszy feeling w porównaniu do dwuwarstwowych keycapsów z ABSu wykorzystywanych w większości nowych mechaników.

https://www.aliexpress.com/store/group/K...55534.html
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#6
Do redów musisz się przyzwyczaić. Browny nie są tak przyjemne jak mi się wydawało, są nieco twarde i mają wyczuwalny skok, co w grach jest dużo gorsze niż liniowość redów.
Teraz mam optyczne przełączniki i w grach są bardzo dobre, nieco cięższe niz redy, ale tutaj wystarczy je musnąć i są wciśnięte. Przyzwyczaj się i będzie dobrze, docenisz zaletę redów ;)
Odpowiedz
#7
W x-kom przywiozą mi we wtorek do salonu Corsaira na MX Brown, wezmę do domu i potestuję. Domyślam się, że przełączniki cherry Brown to w każdej klawiaturze są takie same niezależnie od modelu i marki?
Odpowiedz
#8
Teoretycznie tak, feedback przełączników mocowanych bezpośrednio do obwodu drukowanego (MX1A-G1NW w przypadku Brownów) różni się nieco od feedbacku przełączników mocowanych do stalowej płytki (MX1A-G1NN) - zdecydowana większość klawiatur na rynku stosuje jednak to drugie rozwiązanie. 
Różnice mogą wynikać jedynie z rodzaju zastosowanego plastiku i grubości keycapsów - w praktyce różnica będzie minimalna.
Tolerancja siły nacisku pomiędzy poszczególnymi przełącznikami wynosi w przypadku Cherry MX najprawdopodobniej +-8g.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#9
Zauważalna różnica jest tylko między MX RGB Brown a MX brown, między MX Brown w jednym modelu a MX Brown w drugim nie poczujesz różnicy. Dobrze robisz kupując drugą i odsyłając tą która mniej Ci się spodoba.
Odpowiedz
#10
Kupiłem Corsair STRAFE w x-kom i w porównaniu z redami browny dużo gorsze według mnie. Faktycznie feeling redów jest lepszy, szczególnie w grach. Również jak porównuje tego Corsaira do ozone to wykonanie dużo gorsze. Powlekana takim szorstkim plastikiem, podświetlenie całe czarwone jak z odpustu wygląda. Ozone jest pokryta fajną gumą i białe podświetlenie z czerwonym fajnie się komponuje. Jedynie lepiej się pisze na brownach ale do redów już się przyzwyczaiłem. Dziękuję za pomoc i wasze opinie.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.