• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka mysz do Cs'a etc. ?
#1
Witam. Z racji że mysz SteelSeries Rival jest dla mnie za duża chciałbym kupić nową, rozważałem zakup deathadder Chroma lub Zowie fk1 ale chciałem tu jeszcze sie poradzić, co o nich sadzicie? A jak inne?


jaką obecnie myszkę używasz: SteelSeries Rival

[*]jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400

[*]czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia ( W GO 1.8 więc nwm czy to duża czy mała )

[*]czułość w Windows: Nie wiem podstawowa :D 

[*]czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Raczej nie

[*]ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Nie sprawdzałem

[*]w co grasz (podaj tytuły gier): cs go, cs 1,6, battlefield 4, WoT, Arma 2, dużo gier które uwielbiam gram też w Far Cry'e i wgl we wszystko :D

[*]jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries QcK

[*]ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie używam bocznych

[*]twój budżet: Jak uda mi się sprzedać rivala to z 230-260zł

[*]jaki chwyt stosujesz: Coś takiego http://imgur.com/a/GUUkt Ale palec wskazujący i środkowy bardziej w górze ( zgięty )

[*]jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): Nie wiem co to ale chyba 1+2+2

[*]jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Byłem lewo ale zmieniłem już rok jestem prawo

[*]jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm

[*]jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2-2,1 cm

[*]czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie wiem, raczej nie ale możecie napisać jaki jest najlepszy

[*]czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Inny czyli? W  nowej myszy też pewnie ustawię 400 bo sie przyzwyczaiłem chociaż na początku w GO grałem na 800 DPI i czułości około 1.1

[*]co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:  za długa i wysoka

[*]czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Najlepiej :P Na allegro lub morele lub innym sklepie. Chromy chodza na allegro po 240 zł

[*]uwagi (np. co do wyglądu myszki): Brak, ale nie wezmę czegoś czego firmy nawet nie znam. Czekam propozycje ogólnie wygląd nie jest ważny dla mnie ale wygoda i precyzja
Odpowiedz
#2
Jak nie bedzie hajsu to Roccat Savu
Jak bedzie to ZA12 ;D
Odpowiedz
#3
Napisales bo sobie ją polecasz czy czytałeś to co napisałem?.. Ostatnie uwagi sobie przeczytaj
Odpowiedz
#4
Napisałem tak, bo tą myszkę mam od 2 lat, miałem QCK, mam bardzo podobną rękę, ta myszka jest bardzo dobra do fingera, dobra pod palmo-clawa którego używam (lekko ugięte palce i ręka na myszce)
Zanim to napisałem to wszystko przeczytałem, nie pamiętam żadnej osoby, która powiedziałaby mi, że źle im podpowiedziałem
PS co do Twoich uwag: Roccat to znana i dobra firma, Zowie jeszcze lepsza w kwestii myszek. W Savu masz 3090 więc TEORETYCZNIE gorszy niż ten w Rivalu, ale z tego że Ty używasz średniej czułości to dla Ciebie moze lepiej, bo ten sensor w porównaniu do 3310 (tego w Rivalu) ma lepszy feeling. Czyli chodzi bardziej płynnie. Dwa wykonany jest równie dobrze. Kosztuje 150 zł jak da się dobrze wyrwać (jak kiedyś kupiłem za 79 nówkę, ale to było kiedyś).
Druga czyli ZA12 jest średnio duża, do fingera jest spoko i przy takich dłoniach nie powinieneś mieć problemu z komfortowym graniem na niej.
QCK dobrze zgrywa się z Savu, odpowiednia kontrola i dobra szybkość i wyczucie, z Zowie równie dobrze. W skrócie podałem Ci dobre myszki. W miarę mozliwości sproboj je przymierzyć w sklepie. Jeśli Ci nie pasują ,,na oko" to wysil się i poszukaj sam (np. na testgearze, na str. głownej są polecane myszki pod rózne chwyty, twój to taka mieszanka fingera z clawem).
Żeby się upewnić złapałem Savu tak jak Ty normalnie, czyli lekko ugięte palce i chwyt głownie palcami z lekko dociśniętym śródręczem. I jest wygodnie. Tak więc masz pełne uzasadnienie.
Odpowiedz
#5
(01-27-2017, 02:35 PM)Czyszczu napisał(a): Napisałem tak, bo tą myszkę mam od 2 lat, miałem QCK, mam bardzo podobną rękę, ta myszka jest bardzo dobra do fingera, dobra pod palmo-clawa którego używam (lekko ugięte palce i ręka na myszce)
Zanim to napisałem to wszystko przeczytałem, nie pamiętam żadnej osoby, która powiedziałaby mi, że źle im podpowiedziałem
PS co do Twoich uwag: Roccat to znana i dobra firma, Zowie jeszcze lepsza w kwestii myszek. W Savu masz 3090 więc TEORETYCZNIE gorszy niż ten w Rivalu, ale z tego że Ty używasz średniej czułości to dla Ciebie moze lepiej, bo ten sensor w porównaniu do 3310 (tego w Rivalu) ma lepszy feeling. Czyli chodzi bardziej płynnie. Dwa wykonany jest równie dobrze. Kosztuje 150 zł jak da się dobrze wyrwać (jak kiedyś kupiłem za 79 nówkę, ale to było kiedyś).
Druga czyli ZA12 jest średnio duża, do fingera jest spoko i przy takich dłoniach nie powinieneś mieć problemu z komfortowym graniem na niej.
QCK dobrze zgrywa się z Savu, odpowiednia kontrola i dobra szybkość i wyczucie,  z Zowie równie dobrze. W skrócie podałem Ci dobre myszki. W miarę mozliwości sproboj je przymierzyć w sklepie. Jeśli Ci nie pasują ,,na oko" to wysil się i poszukaj sam (np. na testgearze, na str. głownej są polecane myszki pod rózne chwyty, twój to taka mieszanka fingera z clawem).
Żeby się upewnić złapałem Savu tak jak Ty normalnie, czyli lekko ugięte palce i chwyt głownie palcami z lekko dociśniętym śródręczem. I jest wygodnie. Tak więc masz pełne uzasadnienie.
Czytałem opinie o tej ZA21 i pisali ludzie że jest owiele gorsza niż te innej Zowie etc. gorrszy sensor, jakość wykonania. A co myślicie o zowie fk1 lub nw chroma? Dobre mysze a na olx czy allegro da sie tanio wytrzasnąć
Odpowiedz
#6
Chroma średnio nadaje sie do takiego chwytu.
Zamiast FK1 pomyśl o FK2, ona lepsza do fingera
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.