• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 250 zł - głównie CS:GO
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Roccat Kone Pure Optical
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 400 dpi
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 32cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: Natec Genesis M12
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): główne + wciskanie scrolla.
  • twój budżet: 250 zł max 
  • jaki chwyt stosujesz: obecnie claw przez konstrukcje myszki, głównie palm.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? - prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? - 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Tak, na palm grip.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Kształt myszki, inaczej skonfigurowany sensor.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? - raczej tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): brak
Siemano. Posiadam obecnie tak jak wyżej napisałem Roccata Kone Pure Optical i chcę go zmienić ponieważ jest strasznie niewygodny. Podczas gry ciągle zmieniam chwyt przez co nie mogę się skupić na samej grze. Wcześniej posiadałem SS Rival i zmieniłem go ponieważ był za duży. Chcę coś co będzie miało podobny feeling do Rivala, będzie dało się złapać palm gripem i nie miało miękkich przycisków głównych jak Rival. Dodam jeszcze, że Roccat potrafi się zgubić przy szybszych ruchach co skutkuje spinem, rzadko, ale potrafi wystąpić.
Odpowiedz
#2
Widzę że mamy tej samej wielkości dłoń i tą samą myszkę :) Zgodzę się z Tobą że kształt ma niecodzienny. Ludzie w recenzjach wychwalają że jest wygodna, dlatego zdecydowałam się ostatnio ją kupić, ale te wcięcie na kciuk nie każdemu może się podobać i to że nie do końca dobrze leży w dłoni, brakuje dobrego chwytu. Dlatego do gier używam Roccat Lua, po prostu wymiatam nią. Trochę większa jest Roccat Kiro + ma boczne przyciski i byłaby idealna, gdyby nie głośne przyciski. Co masz na myśli pisząc "inaczej skonfigurowany sensor"? Ponoć sensor w tej myszce to jeden z najlepszych. Myszka fakt, nie do każdej dłoni, z czasem się o tym przekonuję, gdy próbuję nią grać to dobrze chwycić nie mogę, co mnie rozprasza, zmieniam na Lua i dopiero się gra zaczyna. Ciężko o myszkę idealną i myślę że mając tyle cm dłoni możesz mieć trudności w dobraniu dobrej myszki, no chyba że nie jesteś tak wybredny jak ja :)
Co Ci mogę polecić, na Twoją dłoń Zowie ZA13, mała, precyzyjna, dobre ślizgacze, tylko ma przyciski boczne po obu stronach, przy moim chwycie ciągle je niechcący wciskałam, co mnie tak irytowało, że musiałam ją zwrócić. Zowie EC2-A również fajna, ale profilowanie ma i nie każdemu może być wygodna, ma podświetlenie którego nie da się wyłączyć. Obie myszki Zowie mają głośne przyciski. Steelseries Rival 100 powinien być dobry rozmiarowo.
Odpowiedz
#3
Gdy piszę o inaczej skonfigurowanym sensorze mam na myśli po prostu feeling. SS Rival ma ponoć ten sam sensor co Kone Pure Optical BE, a zupełnie inaczej mi się na nim grało. Głównie jestem zdecydowany na EC2-A, ale też szukam innych propozycji, może odrobinę tańszych. Nie potrzebuję podświetlenia. Potrzebuję maksymalnej precyzji oraz wysokiego komfortu użytkowania, żeby się nie męczyć ze zmianą chwytu jak na obecnym Roccacie. Trzymałem jakiś czas temu dosłownie chwilę Deathaddera i wydawał się o wiele wygodniejszy od Roccata.
Odpowiedz
#4
EC2-A była dla mnie trochę za duża, źle mi się ją trzymało przez wystający, wyprofilowany prawy bok, nie miałam nad nią dobrej kontroli. A może Dream Machines DM1 Pro? Każdy tak wychwala ją. Powiem tak: na małą dłoń Roccat Lua i Roccat Kiro i można wymiatać w grach :) Lua jest lekka, zwinna, tzw "mały ale wariat" :D
Odpowiedz
#5
Tyle, że ja nie chcę małych myszek. Roccat Kone jest wręcz odrobinę w mojej opinii lekko za mały. Rival gdyby był troszkę krótszy byłby ok. DM nie ufam, sporo postów o problemach, nie zamierzam ciągle odsyłać myszek do sklepów.
Odpowiedz
#6
Te myszki o których piszę są na nasze dłonie - 17 cm, uważam że w sam raz. Taki Roccat Kiro byłby dla Ciebie dobry, po co Ci większe? Wiesz jak ciężko jest trzymać dużą myszkę i ledwo sięgać scrolla? Wiem bo miałam takie. Mniejsze myszki lepiej sprawują się w grach bo masz lepszy chwyt. Nad dużą nie zapanujesz. No chyba że lubisz całą dłoń położyć na myszce, z tego co czytam, to masz chwyt palm grip. To może Steelseries Rival 100, czy właśnie te Zowie. To takie markowe które znam, wszystkich myszek nie testowałam, tylko te rozmiarowo dobre na moją dłoń 17 cm.
Odpowiedz
#7
Kiro bym nie brał, wziąłbym ZA13, mała, symetryczna, imo ,,bezpieczna" :D
Odpowiedz
#8
(01-16-2017, 10:50 AM)Czyszczu napisał(a): Kiro bym nie brał, wziąłbym ZA13, mała, symetryczna, imo ,,bezpieczna" :D

ZA13 spoko, gdyby nie boczne przyciski po obu stronach, tak to bym sama teraz jej używała, a tak odpadła. Tak szczerze to jestem w zawieszeniu i nie mogę się zdecydować której używać :D Przykładowo w tej chwili wyciągnęłam z szafy Steelseries Rival 100. No kobiecie nie dogodzisz :D
Odpowiedz
#9
Spróbuj zowie ec2-a albo za13/12 sam mogę sprzedać ec po taniości jak coś bo chyba zmienić na za :)
Odpowiedz
#10
Mam jeszcze jedno pytanie co do Zowie ZA-13. Czy wersja z tej aukcji różni się czymś więcej prócz starym logiem od najnowszej wersji po przejęciu przez Benq?

http://allegro.pl/myszka-optyczna-za13-z...15585.html
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.