• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Max 200zl, RTS/RPG
#1
Witam i od razu z góry dziękuję za podpowiedzi. :> 
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech Bloody Terminator TL8
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000  (wcześniej próbowałem 800-1100 ale takie wydaje mi się najwygodniejsze)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia (standardowa)
  • czułość w Windows: domyślna.
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 1000 cpi i nic poza tym.
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Nie gram w FPS więc chyba nieistotne, ale jak jest to decydujące to mogę coś wykombinować.
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Guild Wars 2(MMORPG), League of Legends, Supreme Commander: Forged Aliance(RTS).
  • jaką masz obecnie podkładkę: Coś dużego od Loglink'a :<.
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Używam dwóch bocznych pod kciukiem + scrolla.
  • twój budżet: 200zł max, solidna granica.
  • jaki chwyt stosujesz: Claw+Palm? Ciężko mi to stwierdzić, miejscami mam wrażenie, że to też wygląda na fingertip. 
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo.
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka): ~19cm (trochę mniej, zależnie jak bardzo wyprostuję palce)
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?: 1,8cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Tak, chciałbym, żeby się ustabilizował. Prawdopodobnie jest to spowodowane zbyt małą myszką. Wiem na pewno, że czuję pewniejszy chwyt przy dotykaniu myszką prawej części śródręcza. 
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Wielkość (długość, ale też i wysokość - obecna wydaje mi się zbyt płaska), "płachty" przy bokach na dole myszy są dość irytujące jak dla mnie.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: W tym przedziale cenowym raczej musi.
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Najlepiej jakby w kształcie była owalna, przynajmniej takie wydają mi się najwygodniejsze. Mile widziane wyprofilowanie, chociaż nie wiem, czy w tej cenie nie wymagam zbyt wiele. D: 
Odpowiedz
#2
Co sądzisz o Roccat Savu? Za 150 zł są na allegro.
Ja i mój kolega ją mamy i wydaje mi się, że by Ci pasowała.
PS. DPI bierzesz 800, i ze strony http://www.mouse-sensitivity.com/ zmieniasz czułość w grze i wychodzi Ci to samo.
Odpowiedz
#3
Obawiam się, że będzie zbyt mała, jeśli chodzi o długość. Tl8 także ma 12 cm długości. 13-13,5cm byłoby w porzadku, przynajmniej tak mi się wydaje.  

Przy 800 dpi i standardowych ustawieniach w grze wyszedł mi wynik 23,5cm, przy 1000 dpi 18,8cm.
Odpowiedz
#4
Eee, ja mam dłoń 21 cm i fingerem można ją złapać za problemu.
Odpowiedz
#5
U mnie fingertip występuje raczej z przymusu niż z wyboru, głównie dlatego, że przy palmie palce wychodzą mi poza myszkę, dlatego chciałbym zaopatrzyć się w coś dłuższego tym razem.

Nie wiem czy może też i nie szerszego, ponieważ obecnie trzymam myszkę dość pod skosem. Dociskając ją do skrajnej prawej części śródręcza wygodnie jest mi też układać na niej palce w stylu 1+2+2, więc dość koślawo to wygląda.
Odpowiedz
#6
Ja mam dluzszą rękę, trzymam palmo clawem, tzn palce trochę ugięte, myszke dociskam śródręczem. Ręce mam szczupłe, długie. Finger jest spoko na Savu
Napewno duzo lepszy niz na twojej obecnej ;D
Odpowiedz
#7
Myszka za 150zł jak najbardziej by mi przypasowała ze względu na mój już skąpy budżet. :D
Wydaje się być bardzo wygodna, przy moich mniejszych i bardziej pucołowatych dłoniach powinna być wręcz za duża... Chociaż wydaje mi się dziwne tak twierdzić, jeśli obecna mysz z 12cm długości w odczuciu jest dla mnie zbyt mała. O.o

Zastanawiam się jeszcze nad CM Storm Alcor z racji nieco większych rozmiarów i bardziej uniwersalnego kształtu. Chociaż brak oprogramowania i solidniejszego okablowania może mi jednak przeszkadzać.
Odpowiedz
#8
To dziwne, ja mam szczupłe, długie dłonie i Savu nie wydaje się za mała, taka średnia i lekko grubawa ale jest spoko :) Miałem DM1 Pro i ta leżała mi dużo lepiej.
Odpowiedz
#9
(01-16-2017, 10:45 AM)Czyszczu napisał(a): To dziwne, ja mam szczupłe, długie dłonie i Savu nie wydaje się za mała, taka średnia i lekko grubawa ale jest spoko :) Miałem DM1 Pro i ta leżała mi dużo lepiej.

A jak sobie radzisz z tym wcięciem na kciuk? Ja do dziś się nie mogę przyzwyczaić :D
Odpowiedz
#10
DM1 Pro też wygląda zachęcająco.
Zastanawia mnie jak jest z ułożeniem 1+2+2 na niej. Kształtem nie wygląda, aby była do niego przystosowana.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.