• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór Myszki
#1
Witam. Proszę o pomoc w doborze myszki. Aktualnie używam Razer DeathAdder 2013 i osobiście uważam, że ta firma upadła na dno i ta myszka jest po prostu szajsem. Poci mi się w niej ręka, palcuje się, odklejają się ślizgacze, psuje się sensor oraz kabel i wejście usb, i zepsuł mi się raz LMB na szczęście naprawiłem sobie to sam ale zmierzam do tego, że chcę ją wyrzucić do śmietnika i zapomnieć o firmie Razer. Ta myszka jest ogromna i ciężka szybko po niej boli ręka. Chwyt w niej zastosowany to raczej Palm Grip i nie ma innej możliwości. Wydaje mi się, że Fingertip chyba jest lżejszy, szybszy i ogólnie wygodniejszy?  Dlatego potrzebuję myszki pod Fingertipa koniecznie z sensorem PMW3360 / PMW3366 i wymiarami zbliżonymi do:
 
Rhorse: długość - 118 mm x szerokość - 67 mm x wysokość - 38 mm waga - 59g. <- Jest to tandetna myszka z Anglii, w której nic nie działa ale jest mega wygodna pod Fingertipa.
 
  • jaką obecnie myszkę używasz:Razer DeathAdder 2013 i Rhorse (ta pierwsza do grania bo wszystko działa a druga do laptopa ale wygodniejsza)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: chyba domyślne, 800?
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): często zmieniam zależy od formy ręki, między niską a średnią (CS:GO 4.0 - 6.0)
  • czułość w Windows: domyślna
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Razer ma oprogramowanie ale nie pamiętam ile tam było
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): pół biurka a mam ogromne biurko :D
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Counter Strike Global Offensive (Global Elite)
  • jaką masz obecnie podkładkę: z kauflandu :D
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):LMB oraz RMB, kółko i przycisk kółka, boczne tylko z lewej strony myszy do komunikatorów głosowych (Push to talk) ale nie wymagam tego
  • twój budżet: Nieograniczony
  • jaki chwyt stosujesz: aktualnie na Razerze Palm Grip a na Rhorsie Fingertip więc preferuję Fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): akceptuję obydwa ułożenia
  • jesteś lewo czy prawo ręczny?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: ok. 20cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?: niecałe 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: zależy
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: wszystko (do kosza)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: nie
  • uwagi: zawarłem powyżej i poniżej


Głównie chodzi o to abym czuł się komfortowo i nie przemęczał ręki.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Odpowiedz
#2
Dorzucam jeszcze foty myszy, której używam i szukam właśnie podobnej.

[img]Zdjęcia[/img]
Odpowiedz
#3
4.0 i pół biurka przejezdzasz? :D
EC2-A powinien pasować, Asus Strix Claw też możesz rozwazyc, jesli nie przeszkadza Ci lekkie profilowanie
Mionix Avior jeśli nie przeszkadza Ci ,,płaski garb"
Odpowiedz
#4
przecież 4.0 i 800 dpi to jest mała czułość żeby zrobić 360 czy nie? Dzięki obczaję te myszki jeśli ułatwi to komuś to zamieściłem zdjęcia i wymiary porządanej myszki powyżej ;)

Wrzucam jeszcze zdjęcia ułożenia mojej ręki na tej myszce to jest tak niezmiernie wygodne, że z takim ułożeniem nie dość, że śmigam idealnie wręcz po obrusie xD to do tego czas reakcji mojej ręki i sam nie wiem jakie to teraz jest czy claw czy fingertip i czy 1-2-2 czy 1-3-1 :D I prosiłem o sensory 3360 i 3366 bo w 3310 jest ten bug jakiś z tym podnoszeniem myszki a ja jestem tak nauczony, że na małych czułościach ciągle podnoszę myszke nieraz wręcz strzelam w powietrzu.

[img]Zdjęcia[/img]

Jezus Maria jeszcze znalazłem to. Ten gość trzyma identycznie myszkę jak ja i ta myszka jest strasznie podobna o wymiary do mojej i właśnie czegoś takiego oczekuję tylko sensor 3360 / 3366. Wymiary tego Logitecha to:

Weight: 84 g (on my scale with cable)
Height: ~ 35 mm
Width: ~ 67 mm
Length: ~ 115 mm
Number of buttons: 6

http://www.overclock.net/t/1616323/spons...iew-by-ino
Odpowiedz
#5
(01-12-2017, 10:56 PM)GARON napisał(a): przecież 4.0 i 800 dpi to jest mała czułość żeby zrobić 360 czy nie? Dzięki obczaję te myszki jeśli ułatwi to komuś to zamieściłem zdjęcia i wymiary porządanej myszki powyżej ;)

Wrzucam jeszcze zdjęcia ułożenia mojej ręki na tej myszce to jest tak niezmiernie wygodne, że z takim ułożeniem nie dość, że śmigam idealnie wręcz po obrusie xD to do tego czas reakcji mojej ręki i sam nie wiem jakie to teraz jest czy claw czy fingertip i czy 1-2-2 czy 1-3-1 :D I prosiłem o sensory 3360 i 3366 bo w 3310 jest ten bug jakiś z tym podnoszeniem myszki a ja jestem tak nauczony, że na małych czułościach ciągle podnoszę myszke nieraz wręcz strzelam w powietrzu.

[img]Zdjęcia[/img]

Jezus Maria jeszcze znalazłem to. Ten gość trzyma identycznie myszkę jak ja i ta myszka jest strasznie podobna o wymiary do mojej i właśnie czegoś takiego oczekuję tylko sensor 3360 / 3366. Wymiary tego Logitecha to:

Weight: 84 g (on my scale with cable)
Height: ~ 35 mm
Width: ~ 67 mm
Length: ~ 115 mm
Number of buttons: 6

http://www.overclock.net/t/1616323/spons...iew-by-ino

ja mam 800 dpi i sens 0.94 a do 360 potrzebuję półtora podkładki (ss heavy). G pro nie polecam pod fingertipa, jajowate boki i strasznie śliski plastik.
Odpowiedz
#6
3310 w tych myszkach co podałem to jest raczej dobrze skalibrowany.
EC2-A mozesz jeszcze ogarnąć, ciezko o myszke na 3360/66 o dobrym ksztalcie do fingera
Odpowiedz
#7
(01-13-2017, 07:41 PM)Czyszczu napisał(a): 3310 w tych myszkach co podałem to jest raczej dobrze skalibrowany.
EC2-A mozesz jeszcze ogarnąć, ciezko o myszke na 3360/66 o dobrym ksztalcie do fingera

Może to nie 3360 ale 3330, tylko prędkości maksymalne niższe, przy jego czułości będzie git.

Cooler Master: MasterMouse S
Odpowiedz
#8
(01-13-2017, 08:12 PM)straszy napisał(a):
(01-13-2017, 07:41 PM)Czyszczu napisał(a): 3310 w tych myszkach co podałem to jest raczej dobrze skalibrowany.
EC2-A mozesz jeszcze ogarnąć, ciezko o myszke na 3360/66 o dobrym ksztalcie do fingera

Może to nie 3360 ale 3330, tylko prędkości maksymalne niższe, przy jego czułości będzie git.

Cooler Master: MasterMouse S

Ta myszka się fajnie prezentuje :) Starszy posiadasz tą mysz?
Odpowiedz
#9
Czyszczu wybacz, że jestem taki wymagający ale staram się uczyć na błędach. Chcę sprzęt z najwyższej półki przy zachowaniu wygody. Nauczyłem się przy ShitAdderze 2013 wielu rzeczy: wypadania myszki z dłoni, podnoszenia jej w powietrzu i przesuwania w inne miejsce przy czym już zdążyłem zginąć, czasu reakcji i wagi jakbym sterował czołgiem przez co wiele razy 100% akcje, które musiałem wygrać przegrywałem. Niech kto mówi co chce, że najwięcej zależy od skilla ale Twoja ręka z myszką jest jak taniec macie być jednością to jest jak boks widzisz kogoś w grze i już wiesz, że masz go zabić, on musi zginąć lecz czasem jest przeszkoda czyli myszka odmawia współpracy z Tobą, zdradza Cię, idzie się puszczać z innym. Wtedy giniesz i wiesz, że ten skill był ale zawiodła ta k***a. I ogolnie nauczyłem się tego, że wykonanie tej myszki jest do bani. Moje dłonie się pocą może dlatego, że jestem nerwowy i mocno ściskam myszkę ale potem jest cała mokra i śliska dlatego potrzebuję fingertipa  bo dłoń jest przewiewna potrzebuję dobrej jakości materiału i przycisków i tych wygodnych wymiarów. No i najważniejsze sensor i właściwości techniczne myszki, które sprawią, że będę najszybszy (mózg mam szybki). Ta mysz, którą chcę ma strzelać w powietrzu to ma być Optimus Prime. Są pieniądze jest zabawa.
Odpowiedz
#10
Garon dobrze pisze, myszka ma współgrać z dłonią, ja mam takie swoje zdanie "myszka to moja ręka", ma działać idealnie i współpracować z dłonią, niech się ona do niej przyczepi, przyklei i porusza się w rytmie cza cza :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.