• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z przyciskami rival 300?
#1
bry
testuje sobie od tygodnia rivala 300


Mam problem/dylemat z przyciskami głównymi
- przy dynamicznej grze w CSGO na DeatchMatchu widzę, że podczas naciskania LPM samoczynnie naciska mi się PPM. Myszkę trzymam 1+3+1, gdzie palec serdeczny jest na skraju myszki i lekko naciska PPM
- przyciski główne się lekko rozjeżdżają podczas naciskania, na siłę mogę nimi robić "nożyce"
- nie idzie za cholerę wyczuwalne tapować, co chwile myszka mi reaguje jakbym trzymał LPM (lub tak jest z racji defektu przycisku?)


pytanie za 100punktów, jest to charakterystyczne dla rivala czy tak nie powinno być? Cały czas testowałem myszki z bardzo dobrymi przyciskami (roccat kone pure, a4tech al90, logitech g pro, zowie fk1) i takich problemów nie miałem.
Odpowiedz
#2
Przyciski są lżejsze, minimalny luz podczas naciskania moze wystepowac. Masz ciężkie palce? Bo zapewne jak wybrałeś rivala to malej i chduej dloni nie masz ;D
Jak dla mnie nie panujesz nad palcami, albo masz taki model, w ktorym przełączniki reagują za lekko.
Odpowiedz
#3
rival nie jest dobry pod 1+3+1 (co zreszta pisalismy w recenzji), jak kazda inna myszka która nie ma platformy pomiędzy przyciskami, żeby podczas scrollowanie nie zsuwał Ci się palec na przyciski...

inna sprawa, że rival ma bardzo lekkie przyciski, moze po prosto jest za lekko dla Ciebie
Odpowiedz
#4
czyli tak jak myślałem.

Panowie, polećcie coś nowego, bo mnie już szlag trafia z myszkami. Z 15 myszka z rzędu i nie mogę się przyzwyczaić lub dobrać prawidłowej.


jaką obecnie myszkę używasz: ss rival 300
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 1600dpi@ 0.9sens, mid-high sens
czułość w Windows:6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): około 25cm
w co grasz (podaj tytuły gier): wszystko, z naciskiem na CSGO
jaką masz obecnie podkładkę: PROPAD INETKOXTV Large
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam, nie potrzebuje
twój budżet: 200
jaki chwyt stosujesz: palm z podniesionym środkiem ręki i lekko ugiętym palcem środkowym i wskazującym. Kciuk siedzi ugięty na boku myszki, bardziej cofnięty. Gdy kładę środek ręki na myszkę czuje się jakbym był porażony i tracił 90% kontroli nad myszką
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1.5cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: ciężko powiedzieć, ręka naturalnie mi się tak układa do myszek jak opisałem wyżej
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: nic, szukam idealnej
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? ta
uwagi (np. co do wyglądu myszki): raczej preferuję sensor laserowy. Akceleracja i płynny movement sensora mi bardzo odpowiada. Ślizgacze preferuje szybkie.


Myszki, które testowałem :
Logitech G PRO - nie potrafiłem jej stabilnie trzymać i flickować, wymykała mi się z ręki.
SS RIVAL 300 - beznadziejne przyciski, trochę za duża i za ciężka(?)
Roccat Kone Pure Optical - za mała, wgniecenie na kciuk zbyt agresywne(?)
Asus ROG sica - ciekawy wynalazek, trzymałem ją agresywnym CLAWem 1+3+1 i grało mi się na niej bardzo dobrze na niskich DPI z rzędu 400@2.0, ale montaż switchy był beznadziejny i co chwile dostawały luzów. Przyciski po zmianie na omrony 20M bardzo przyjemne
DM1 PRO-S - nie nawidzę tego garba. W windowsie bardzo przyjemnie mi się pracowało, ale gdy przechodziło do gry miałem za mało kontroli i nie siedziała mi stabilnie w ręce.
A4tech AL90 - w połączeniu z hardpadem SS 4HD do CSGO myszka była perfekcyjna. Super responsywne przyciski, bardzo szybki ślizg, ale w windowsie i grach moba było ciężko operować.


zastanawiam się nad powrotem do a4techa AL90 i hardpada, są jakieś duże, sensowne hardpady do ~100zł?

znalazłem coś takiego :
http://www.x-kom.pl/p/325115-podkladka-p...niona.html
http://www.x-kom.pl/p/321329-podkladka-p...edium.html
http://www.x-kom.pl/p/328033-podkladka-p...e-pad.html
http://www.x-kom.pl/p/328027-podkladka-p...zarna.html
http://www.x-kom.pl/p/209211-podkladka-p...255mm.html
Odpowiedz
#5
nie ma czegoś takiego jak idealna myszka. Musisz wybrać taką, która najbadziej Ci pasuje z tych ,,niedoskonałych" i się pogodzić z jakąś wadą. Zawsze coś będzie przeszkadzało albo będzie nieperfekcyjne.
pomyśl na której grało Ci się najlepiej, to Ty najlepiej wiesz ;) Miałeś już sporo myszek, nie chcę Ci podawać kolejnych propozycji, bo coś znowu moze nie być takie jakie chcesz.
Zawsze to powtarzałem - postaraj się samemu przymierzyć najróżniejsze myszki w sklepach i oceń sam jaka najlepiej Ci pasuje, bo niestety nie ma wzorca i to jest kwestia indywidualna :)
Odpowiedz
#6
też tak myślałem, zamawiam AL90 i corsair 600MM na promo z xkomu
Odpowiedz
#7
Roccat Kone Pure Optical nie uważam że jest za mała na Twoją dłoń, mamy taką samą - 17 cm i jest wymiarowo idealna, nawet mogłaby być jeszcze trochę mniejsza i by pasowała, ale rozmiar uważam że jest ok. Co do wagi, to na początku wydaje się trochę za ciężka, chociaż nie należy do ciężkich, może dlatego że wcześniej miałam bardzo lekkie. Na pewno konstrukcja jest nieco inna niż te symetryczne. Zamawiając ją kilka dni temu bałam się najbardziej tego wcięcia na kciuk, czy mi nie będzie przeszkadzać, czy się przyzwyczaję, a wierz mi, należę do osób bardzo wybrednych i wygodnych i przyzwyczajenie u mnie do czegoś to często graniczy z cudem. Fakt, że czasem wcięcie na kciuk daje o sobie znać i czasem chce się symetrycznej, ale czasem zupełnie zapominam o nim i wygodnie mi się gra i pracuje. Potrzebowałam precyzyjnej myszki i do gier i do pracy. Pracuję przy grafice, dużo klikam, zaznaczam, przenoszę, precyzja to podstawa, no i oczywiście wygoda, bo kiedy siedzi się całe dnie przy komputerze, to myszka musi być wygodna. Ideałem pod względem wygody nie jest, ale powoli się do niej przyzwyczajam i bardzo ją polubiłam. Wiem, że ideały nie istnieją, dlatego trzeba wybrać taką, która nam się podoba, a wady jakie ma - zaakceptować, tak jak wyżej Czyszczu napisał. To tak samo jak z kobietami :D Co rusz wychodzą nowe myszki, kto wie, może zrobią naprawdę dobrą, a jak tylko taką dorwę to Wam o tym napiszę :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.