• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najtańsza Klawa
#1
Dobór klawiatury
  • twój budżet: MAX 400ZŁ
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Obojętnie, która będzie tańsza ;x
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Tak
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Od groma i trochę xd
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? W 80% pod gry, w 20% pod pisanie tekstów ;) 
  • czy chcesz podświetlenie? Koniecznie !
  • czy chcesz makra? Obojętnie, i tak pewnie nie będę używał :P
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Regulacji głośności minimum :) 
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Niekoniecznie, mam mało miejsca na biurku :c
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Trochę nie czaję xd ... Napiszę lepiej, że ma być pełnowymiarowa, o ~! Oczywiście chodzi mi o blok numeryczny :) 
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Zastanawiam się od 3 dni nad G213 Prodigy od Logitech'a -> http://www.euro.com.pl/klawiatury/logite...digy.bhtml aż w końcu w poszukiwaniach trafiłem tutaj ;x Bardzo mi się podoba podświetlenie RGB w niej i przydałoby się takie w każdej proponowanej jak się da ^^ Nie mam szczególnych preferencji co do wyglądu czy marki, jednak "agresywny" wygląd trochę mi się nie podoba z jednej strony. Ogólnie rzecz biorąc klawa z x-kom'u, morele lub RTV/MediaExpert/Neonet/MediaMarkt bo do innych sklepów nie mam zbytnio dostępu a dodatkowe 20zł ponad za wysyłkę kurierem pobraniowo (nie mam konta ... ;x) nie wchodzi w grę. Klawa oczywiście musi działać jak należy, bo jak mam się wq*wiać jak przy obecnej (A4Tech KD-600L - matko, dlaczego nie poczekałem tych 2 tyg do RX11....) to ja podziękował :) 

TL;DR : Podświetlenie, niedroga (do 400zł), może być mechanik aby z backlightem, najlepiej RGB typu G213 Prodigy (podobna do Chroma'y :D ), nie musi mieć podpórki, pełnowymiarowa, do grania i pisania dłuuuugich tekstów (2/3strony w WORD'zie), mam masywne grabie, pisze od groma i nie musi mieć makr :) 


Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź :P
Odpowiedz
#2
piszesz duzo, a proporcje dales 80/20 ;D
ten logitech to membrana ? w tej cenie kup mechanika
ja wziąłbym coś pokroju RX85, celuj w przełączniki Kailh Brown
Masz jeszcze Tesoro Excalibur
Ew. Ozone Strike Pro, ale na nim nie popiszesz za dobrze, on ma Cherry MX Red, tylko do grania
Odpowiedz
#3
A cuś od Qpada? Mk-70/75/80?
Ew. Tesoro Durandal Ultimate wygląda całkiem obiecująco :P
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#4
Z tych wszystkich klawiatur jedynie Excalibur wygląda jak dla mnie jakoś sensownie w kwestii wygląd/cena ;x . Mam jeszcze a oku parę innych klawiatur, m.in. używany Apex SteelSeries Omen, Razer Deathstalker Chroma, a ze sklepowych Corsair K55 i SS Apex https://www.morele.net/klawiatura-steels...45-586727/ nie wiem czy to mechanik czy nie. Powiem szczerze że nie widziałem nawet na oczy klawiatury mechanicznej więc nie wiem czy powinienem kupować xd Ogółem mogę zrobić jeszcze tak - zamiast kupować HDDka (którego w sumie potrzebuje ale i nie) kupić klawę o 250zł droższą (cena dysku). Czyli łącznie mamy około 650zł +/- 130zł jeśli zrezygnuję jeszcze z obudowy xd Opłaca się zainwestować w klawę na rzecz ciszy dyskowej i porządku w budzie ?


EDIT:: A co do proporcji - piszę dużo, ale nie aż tyle xd Tzn, raczej MAM ZAMIAR pisać bardzo dużo, proporcje więc w zasadzie można zmienić do 60/40 granie/pisanie .. chyba ;x Co do gier to ogółem nawet nie MOBA czy MMO. Czasem jakiś priv metin, Diablo 3 do którego nawet klawy nie używam (Mam myszkę Bloody Q9 z zestawu Q210, 2 główne, 2 boczne, kółko w górę i w dół starcza pod wszystkie skille w D3 xd), czasem jakaś mała ściganka czy RPG, wiekszosc gier opiera sie na P'n'C lub H'n'S wiec za wiele klawiszowania nie ma. ALE żeby nie było że potrzebuje klawy z wypukłymi czy innymi wymyślnymi klawiszami, wszystkie muszę być jednakowe że tak powiem xd.

Pozdrawiam :)
Odpowiedz
#5
Apex to według mnie syf, membrana poza tym i wogóle to słaba.
Jak akcpetujesz głośność to mozesz pomyśleć o MX Blue - świetnie się pisze, jak na maszynie ;D
Do gier wyda CI się też dobra, ale klik moze byc rozpraszający (ale jak nie zwracasz uwagi to nie)
Np. MK-70 wtedy. Albo Teraz jest przecena na Fnatic Rush na Blue weź albo Brown (link w zbiorczym wątku okazje cenowe)
Odpowiedz
#6
Tesoro Durandal Ultimate na MX Black/Brown. Są to przełączniki dobre do wszystkiego, chociaż na Blackach trochę ciężko się pisze.
Odpowiedz
#7
A co z droższymi modelami ? Opłaca się przepłacać np za Razer Blackwidow X Chroma albo Chroma ? Jeszcze znalazłem Patriot Viper V760 i membranowy Razer Ornata Chroma. Zależy mi trochę na podświetleniu RGB z możliwościami jakie dają właśnie w/w klawy w kwestii podświetlenia. W najlepszym razie wybór padnie na chyba najładniejszego mechanika według mnie -> Tesoro Excalibur. Nie ma niestety RGB ale od biedy może być. Wygląda całkiem estetycznie. Ogółem nie wiem dlaczego jest taki hype na mechaniczne klawy, są na prawdę AŻ TAK dobre ? Całe życie jechałem na membranach, miałem dziesiątki o ile nie całą setkę klawiatur membranowych i nie były najgorsze. Najlepszymi chyba się okazały Natec Medusa 2 Backlight i Bloody Q210 z zestawu z myszką.
Odpowiedz
#8
Jak Blackwidowka X jest na MX Blue, to śmiało możesz brać. Byle byś nie zakupił modelu na przełącznikach Razera.
Odpowiedz
#9
Przepłacone i to ostro. Takie klawy od CM Storma są duzo lepsze jakościowo. Razer robi takie same switche jak Kailh.
Odpowiedz
#10
Już sam nie wiem którą wybrać ;/ Zależy mi na podświetleniu RGB bo ładnie to wygląda, lubię tego typu rzeczy ;x Nie musi być mechaniczna, aby było RGB które sobie dostosuje i wygodnie się na niej pisało. Da radę ;x ?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.