• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz / CS GO / Mało pieniędzy :C
#1
Witam, od pewnego czasu staram się pomóc koledze przy wyborze nowej myszy, z którą zacznie swą przygodę w świecie Counter Strike'a. Niestety, posiada on dosyć ograniczony budżet co mocno komplikuje sprawę. Dlatego też przychodzę tutaj, może ktoś z was, forumowiczów będzie w stanie nam pomóc :)


Obecna myszka: z zestawu Hama Laser Desktop 6000 (http://www.ceneo.pl/6771046)
DPI: Domyślne(nieznane :/)
Czułość w grach: Obecnie ustawia na wysokie/średnie. Jednak ja się tym zajmę – będą niskie ;)
Czułość w Windows: 6/11
Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): trochę ponad 10 cm(spokojnie, to też naprawię:D)
Gry: Zmiana myszki podyktowana jest właśnie przygotowaniem do grania w CS'a :)
Podkładka: Plastikowa podkładka 3D z grafiką Mass Effecta, która niegdyś była w Cd-Action. Myślę, że wymiana na coś pokroju A4Tech X7-500MP będzie jak najbardziej uzasadnione.
Przyciski: 2 główne, 2 boczne(nieobowiązkowo) + rolka
Budżet: ok. 70 zł. W grę wchodzą produkty z allegro(z max. podbiciem do 100 zł w ekstemalnych przypadkach)
Chwyt: Palm
Ułożenie palców/długość dłoni/szerokość palca wskazującego: Na ten moment brak możliwości sprawdzenia. Jak tylko będę wiedział, dopiszę. Mogę, jednak powiedzieć, że ma on niewielkie dłonie :D
P/L: P
Czy chcesz zmienić swój chwyt: Raczej nie.
Czy inny zakres DPI w nowej myszce jest akceptowalny?: Pożądany wręcz :D
Co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Kolega chciałby mysz kablowaną, optyczną – rzecz jasna precyzyjną. Przydałyby się także lepsze materiały niż błyszący plastik użyty w obecnym gryzoniu.
Czy nowa mysz musi być zakupiona w Polsce?: Tak
Uwagi: Brak

Z mojego prywatnego research'u wyszły tylko dwie w miarę sensowne pozycje:
Logitech g100/s - Jako outlet można znaleźć za te 70 zł na allegro :P Właściwie bez zastrzeżeń
WMO 1.1a - Troszkę się obawiam szczerze mówiąc. Jedni twierdzą, że ta mysz posiada ten sam sensor co IMO 1.1a/3.0, który jest bardzo precyzyjny, ale trzeba mu zrobić overlocka do 500 Hz. Drudzy natomiast twierdzą, że ta mysz jest o wiele za słaba w dzisiejszych czasach. Co do samego overlockingu pojawiają się też opinie, że może on niby uszkodzić płytę główną/gniazdo usb. Ktoś coś wie? Ktoś może się w to bawił? :/

Z góry natomiast odrzuciłem A4Tech A9, który mimo iż ma nie najgorszy sensor, to jej metalowe ślizgacze po prostu mordują podkładki. Pewnie i tak można znaleźć coś lepszego do 100 zł ;-;

Ma ktoś może jakieś info na temat tego jak wygląda precyzja w Roccat Lua?

HALP!
Odpowiedz
#2
co do do roccata lua:
sensor ma świetny feeling, na pewno lepszy od pmw3310 w zowie, max speed u mnie na roccat taito był średni, przy ~2 m/s powoli zwalniała, ale do 2.5 m/s nadal nie tak drastycznie by to bardzo przeszkadzało (podobnie było na a3090 w roccacie savu), choć podobno na dobrej podkładce do ponad 3m/s sobie radzi. Jak nie przekraczałem max speeda to przy sprawdzaniu cm/360 sensor miał odchylenia na poziomie ~0.5%. Dość duży LOD, choć sam nigdy nie sprawdzałem jaki dokładnie, bo mi nie przeszkadzał. Jedyne co mógłbym jej zarzucić, to dość duzy button lag, jakieś 7-8 ms więcej od roccata savu, ktory i tak już nie jest championem w tej kwestii.
Przy okazji mysz jest malutka, odczuwalnie mniejsza w dłoni od takiego logitecha g100s, choć na pewno ma dużo lepszej jakości obudowę.
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź!
Co do feelingu - no właśnie słyszałem, że w 3310 jest on dosyć "surowy" i taki mało optyczny. Rozumiem, że 3050 w tym modelu Roccata nie posiada zjawiska akceleracji? Czytałem, że zdarza się to w przypadku niektórych modeli z tym sensorem. Na LOD zastosować można najpewniej Tape Fix'a :) A co znaczy "Dobra podkładka"? Mysz będzie współgrać z podkładką Esperanza Gaming Pad albo A4Tech X7-500MP. Będzie dobrze z max. speedem?
Cesarzu masz może jakieś propozycje innych myszy do powiedzmy 150 zł? W takim budżecie myślałem o rankingu:
1. Dm1 Pro
2. Rival 100
3. Cm Storm Alcor
4. Logitech g100
5. Dm2 Comfy
Odpowiedz
#4
Z tych wszystkich najlepsza wydaj się być DM1 Pro, ale może okazać się za duża.
Odpowiedz
#5
Cytat:Rozumiem, że 3050 w tym modelu Roccata nie posiada zjawiska akceleracji?
pozytywnej? ani troszku, negatywna pojawia się tam w znikomych ilościach od 1.5 m/s i tak jak pisalem gdzieś przy 2 m/s zaczyna zauważalnie rosnąć, ale lua przede wszystkim jest malutka, coś jak myszy laptopowe.
Na tym a4techu max speedy zwykle są gorsze dla tych starszych sensorów typu a3050/a3090, więc lepiej pewnie coś pokroju nateca m12/qck.
Do 150 zł pod niewielkie dłonie dm1 pro bym sobie odpuścił, a dorzucił roccat kone pure optical black edition za 150 zł na x-kom, rival 100 pod grę na 500 dpi będzie na pewno dobry, ale on też specjalnie mały nie jest. Może kolega zawsze poszukać w sklepie stacjonarnym i przymierzyć. Ja bym na równi stawiał kone pure black edition, alcora i rivala 100, do wyboru wedle upodobania. W pierwszej sensor ma gorszy feeling, w drugiej mniejszego max speeda niż pozostałe, a trzecia ma natywne dpi co 500 i tylko na 500 działa bezproblemowo.
Jest jeszcze logitech g102, ale nie wiem ile to wyjdzie przy obecnym kursie zagranicznych walut i z dostawą od azjatów, choć prawdopodobnie byłaby to najlepsza opcja, pod względem jakości i sensora.
Odpowiedz
#6
Akurat Rivala 100 u mnie przymierzał i twierdził, że leży całkiem dobrze. Dm1 pro rzeczywiscie juz ociupinkę większa, więc to bardziej pod moje dłonie :v qck w odpowoedniej wielkosci to niestety juz troche ponad max. budżet :c M12 od Nateca tylko w czarnej wersji pod sensor 3050? Alcor z tego co jest napisane w recenzji potrafi osiągać max. Speed w porywach do 3 m/s co wydaje sie wynikiem nadwyraz zadowalającym.
A że tak zapytam z innej beczki - co z Kinzu v3 i Logitechem g100s? Pierwszego z nich można znaleźć w ofercie sprzętów poserwisowych juz za 90 zł, a drugiego jako outlet za 70. Oba są dosyć malutkie, w dodatku swego czasu były dosyć popularne w kręgach "kanterowiczów". Warto? :D

=EDIT=
A co z Kaną v2? Znalazłem ofetę używanego modelu za 110 zł. Warto w sumie? :v
Odpowiedz
#7
(12-26-2016, 12:09 AM)Moon napisał(a): Akurat Rivala 100 u mnie przymierzał i twierdził, że leży całkiem dobrze. Dm1 pro rzeczywiscie juz ociupinkę większa, więc to bardziej pod moje dłonie :v qck w odpowoedniej wielkosci to niestety juz troche ponad max. budżet :c M12 od Nateca tylko w czarnej wersji pod sensor 3050? Alcor z tego co jest napisane w recenzji potrafi osiągać max. Speed w porywach do 3 m/s co wydaje sie wynikiem nadwyraz zadowalającym.
A że tak zapytam z innej beczki - co z Kinzu v3 i Logitechem g100s? Pierwszego z nich można znaleźć w ofercie sprzętów poserwisowych juz za 90 zł, a drugiego jako outlet za 70. Oba są dosyć malutkie, w dodatku swego czasu były dosyć popularne w kręgach "kanterowiczów". Warto? :D

=EDIT=
A co z Kaną v2? Znalazłem ofetę używanego modelu za 110 zł. Warto w sumie? :v

Nie kupuj używanych myszy od obcych ludzi ;)
Pozwól, że przytoczę moją wypowiedź z innego wątku. Wydaje mi się, że w tym przedziale cenowym lepszej od proponowanej przeze mnie myszy nie znajdziesz.

"Polecę Ci Logitecha G Pro w wersji na rynki azjatyckie/koreańskie kafejki internetowe dla graczy - http://www.ebay.com/itm/logitech-G102-Pr...SwcUBYQTGJ

Jednakże musisz liczyć się z mniej więcej z trzytygodniowym okresem oczekiwania na przesyłkę. Gwarancja również jest raczej iluzoryczna. 

Niemniej wydaje mi się, że jak najbardziej warto zaryzykować. Mysz dostałem co prawda dopiero wczoraj, ale dawno już nie kupiłem produktu który prezentuje podobny stosunek jakości do ceny. Trafiłem na dobry egzemplarz, gryzoń jest świetnie spasowany - rolka wydaje taki sam dźwięk przy przewijaniu w górę i dół, skok głównych przycisków jest jednakowy, wydają również zbliżony do siebie dźwięk. W porównaniu z G Pro przełączniki wciskają się jednak znacznie lżej, dla mnie odrobinę za lekko - wydaje mi się że po tygodniu byłbym w stanie się do nich przyzwyczaić. Przełącznik pod scrollem również został zmieniony, jest to akurat duży plus - ten w G Pro stawia za duży opór. 

Nie miałem jeszcze czasu dogłębniej przetestować możliwości sensora, wstępnie jednak nie ma się do czego przyczepić - brak akceleracji pozytywnej, smoothingu, bardzo niewielki, nieprzeszkadzający w rozgrywce angle snapping i całkiem przyjemny optyczny feeling. Strzela mi się chyba nawet przyjemniej niż na PWM3310. Rzecz jasna 3366 nadal pozostaje moim faworytem, aczkolwiek w budżetowych myszach próżno szukać lepszego sensora niż "Mercury".

Prosta, pozbawiona zbędnego bullshitu myszka przywodząca na myśl model G1 z 2005 roku, który można było wtedy dostać za podobne pieniądze. Wydaje mi się, że Logitech zmierza w bardzo dobrym kierunku, era produktów o kosmicznym wyglądzie i miernej funkcjonalności skończyła się, a przynajmniej mam taką nadzieję. Posłuchali głosów społeczności i wypuścili szereg udanych produktów (mam na myśli G403, G Pro/G102 jak i serię klawiatur Orion). Dobrze, że w końcu zrezygnowali z optycznych enkoderów."

Po kilku dodatkowych godzinach gry podtrzymuję swoją opinię nt. osiągów sensora - jest bardzo przyzwoicie. Podobnie jak w przypadku G403 nie przypasowały mi ślizgacze, są za wolne.

W drugim zalinkowanym wątku ludzie polecają sprawdzonych sprzedawców na ebayu.
http://www.overclock.net/t/1616323/sponsored-logitech-g102-gaming-mouse-review-by-ino
http://www.overclock.net/t/1612080/logitech-g102-prodigy
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#8
Rzeczywiscie z tego co ludzie piszą na temat g102, jest to całkiem ciekawa opcja, która pewnie stanie sie niedlugo killerem w swoim przedziale cenowym. Ten link do ebaya wstawiony w śroskowej części tekstu jest rozumiem zaufany? :) Bo sporo zależy od kolegi i tego czy w ogóle zgodzi się on zamówić mysz gdzieś z Azji. Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego nie jest ona normalnie dostepna w sklepach :/ 
No ale w każdym razie kana odpada :p
A co z kinzu v3 i g100s? Poserwisówka i outlet to nie problem. Z kolei czytałem coś, że kinzu posiada straszny button lag. Prawda to to?
Odpowiedz
#9
(12-26-2016, 11:04 AM)Moon napisał(a): Rzeczywiscie z tego co ludzie piszą na temat g102, jest to całkiem ciekawa opcja, która pewnie stanie sie niedlugo killerem w swoim przedziale cenowym. Ten link do ebaya wstawiony w śroskowej części tekstu jest rozumiem zaufany? :) Bo sporo zależy od kolegi i tego czy w ogóle zgodzi się on zamówić mysz gdzieś z Azji. Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego nie jest ona normalnie dostepna w sklepach :/ 
No ale w każdym razie kana odpada :p
A co z kinzu v3 i g100s? Poserwisówka i outlet to nie problem. Z kolei czytałem coś, że kinzu posiada straszny button lag. Prawda to to?

Tak, kupiłem ją na tej aukcji, jednakże mam do niej kilka zastrzeżeń - kontakt ze sprzedawcą jest w zasadzie zerowy, nie dostaniesz nawet numeru trackingowego. Sprzęt jednak dotarł na miejsce w nieco ponad miesiąc (prawdopodobnie długo czekał na odprawę celną w WER Warszawa). Mysz dostałem nową i pierwszej jakości. 

G102 jest modelem przeznaczonym głównie dla mniej zamożnych graczy w Państwie Środka. Jest jednak nadzieja na to, że w przyszłości Logitech wprowadzi ją na rodzimy rynek (przypadek modeli G302/G303).
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#10
Aż szkoda, ale kolega uznał, że woli zamówić g100s w polsce i mieć spokój ;/ Mimo wszystko wielkie dzięki na zwrócenie mojej uwagi na ten model - może kiedyś sam go sobie sprawię :)
Plagocki wyglądasz mi na osobę obeznaną. Wypowiedziałbyś się w moim wątku na temat podkładki? Byłbym bardzo wdzięczny :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.