• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mysz trwała do gier do 100 pln
#1
Szukam myszki z dobrym sensorem optycznym do 100 PLN . Nie musi mieć miliona przycisków, ważne żeby była trwała i dokładna, wiec a4tech bloody odpada. Gram na rozdzielczości 1920 x 1080.
Odpowiedz
#2
Uzupełnij schemat.
Tak na ślepo celuje w Lue, ale jakbyś dołożył trochę to np. jest taki Ozone Neon, chociaz to tez nie szczyt. Jest Savu, i np. CMStorm Alcor, Asus Sica, najlepszy sensor z tych wszystkich.
Odpowiedz
#3
jaką obecnie myszkę używasz: Mysz optyczna z zestawu a4tech bloody q1100
•jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Ciezko mi tak ustawic zeby mi odpowiadalo. W poprzedniej myszce miałem 1000 dpi ale to bylo dla mnie za mało bo musiałem cofać myszkę  przy obrocie 180 st.
•czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Zwykle zostawiam tak jak bylo na poczatku.
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie instalowałem tego od 2 lat

•w co grasz (podaj tytuły gier):Wiedźmin 3, skyrim, gta v, metro, LoL
 •jaką masz obecnie podkładkę: Nie mam.
•ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Tylko 2 główne, rolke i przycisk na rolce . Używam przycisku w rolce.
•twój budżet: ~100 - max 150 zł
•jaki chwyt stosujesz:  fingertip / palmclaw
•jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1 + 2 + 2
•jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
•jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): Ok. 20 cm
•jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
(ciężko tak dokładnie to zmierzyć.
•czy chcesz zmienić swój chwyt?:obojetnie
•czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? powinna
•uwagi (np. co do wyglądu myszki)
Odpowiedz
#4
A i nie używam podkladki. Ona cos daje w przypadku myszy optycznych?
Odpowiedz
#5
(12-23-2016, 08:21 PM)kuba67 napisał(a): A i nie używam podkladki. Ona cos daje w przypadku myszy optycznych?

Podkładka jest praktycznie niezbędna, nie ma porównania blat-szmacianka. :D
Odpowiedz
#6
Ja dołożyłbym do DM1 Pro, albo Steelseries Rival 300. Ta druga jak masz palma bedzie najlepsza na taką dłoń. DM1 Pro też będzie dobry. Lua moze byc za mała, Avior też (wąski) ;D
Odpowiedz
#7
Z Dream Machines mam nieprzyjemną przeszłość. Ograbili mnie na 400 PLN dlatego wolałbym ich omijać, ata druga opcja dla mnie jako okazjonalnego gracza w fpsy to troche za dużo :p czy mógłby mi polecić coś w podobnej cenie do tego dm ale innej firmy?
Odpowiedz
#8
(12-24-2016, 08:43 AM)kuba67 napisał(a): Z Dream Machines mam nieprzyjemną przeszłość. Ograbili mnie na 400 PLN dlatego wolałbym ich omijać, ata druga opcja dla mnie jako okazjonalnego gracza w fpsy to troche za dużo :p czy mógłby mi polecić coś w podobnej cenie do tego dm ale innej firmy?

Polecę Ci Logitecha G Pro w wersji na rynki azjatyckie/koreańskie kafejki internetowe dla graczy - http://www.ebay.com/itm/logitech-G102-Pr...SwcUBYQTGJ

Jednakże musisz liczyć się z mniej więcej z trzytygodniowym okresem oczekiwania na przesyłkę. Gwarancja również jest raczej iluzoryczna. 

Niemniej wydaje mi się, że jak najbardziej warto zaryzykować. Mysz dostałem co prawda dopiero wczoraj, ale dawno już nie kupiłem produktu który prezentuje podobny stosunek jakości do ceny. Trafiłem na dobry egzemplarz, gryzoń jest świetnie spasowany - rolka wydaje taki sam dźwięk przy przewijaniu w górę i dół, skok głównych przycisków jest jednakowy, wydają również zbliżony do siebie dźwięk. W porównaniu z G Pro przełączniki wciskają się jednak znacznie lżej, dla mnie odrobinę za lekko - wydaje mi się że po tygodniu byłbym w stanie się do nich przyzwyczaić. Przełącznik pod scrollem również został zmieniony, jest to akurat duży plus - ten w G Pro stawia za duży opór. 

Nie miałem jeszcze czasu dogłębniej przetestować możliwości sensora, wstępnie jednak nie ma się do czego przyczepić - brak akceleracji pozytywnej, smoothingu, bardzo niewielki, nieprzeszkadzający w rozgrywce angle snapping i całkiem przyjemny optyczny feeling. Strzela mi się chyba nawet przyjemniej niż na PWM3310. Rzecz jasna 3366 nadal pozostaje moim faworytem, aczkolwiek w tym budżetowych myszach próżno szukać lepszego sensora niż "Mercury".

Prosta, pozbawiona zbędnego bullshitu myszka przywodząca na myśl model G1 z 2005 roku, który można było wtedy dostać za podobne pieniądze. Wydaje mi się, że Logitech zmierza w bardzo dobrym kierunku, era produktów o kosmicznym wyglądzie i miernej funkcjonalności skończyła się, a przynajmniej mam taką nadzieję. Posłuchali głosów społeczności i wypuścili szereg udanych produktów (mam na myśli G403, G Pro/G102 jak i serię klawiatur Orion). Dobrze, że w końcu zrezygnowali z optycznych enkoderów.

EDIT: W sumie to masz dosyć dużą łapę i możesz mieć problem z trzymaniem myszy palm gripem.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#9
Albo dołóż w PL i kup Rival 300. Lepsza opcja, kolege mam co ma identyczną dłoń i też palma, jest zadowolony.
Odpowiedz
#10
Czemu nie A4tech? Znaczy się rozumiem, że ich sprzęty to w większości robione pod dzieci z 6 klasy zlepki ledów o agresywnych kształtach, które z precyzją niewiele mają wspólnego... Ale A90? Avago 3050 mimo wysokiego LOD'a robi swoje(można spróbować tape fix'a). Sama mycha nie jest jakoś malutka, chociaż swoje waży. Właściwie największy minus to te metalowe ślizgacze... widziałem kombinatorów, którzy wyrywają oryginalne i z zamówionych na allegro teflonów wycinają nowe :D Dla mniejszych "hardkorów" zostaje opcja podklejenia metalowych taśmą teflonową. Jeśli nie mam racji w czymkolwiek to proszę mnie poprawiać :D

=EDIT=
Czyszczu kolega ma budżet  do max. 150 zł, przy czym Rival 300 to minimum 219 zł na emagu xD

=EDIT2=
A Gigabyte XM300? Na OleOle jest mała przecena do 149 zł.
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.