• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz / CSGO, 1.6 / 350 ZŁ
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: CM Storm Alcor
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~ 30cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CSGO, 1.6, czasem jakies inne fpsy (głownie fpsy)
  • jaką masz obecnie podkładkę: QPAD UC X-large
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie używam bocznych
  • twój budżet: 350zł (ale im mniej tym lepiej)
  • jaki chwyt stosujesz: CLAW GRIP
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ~ 18,5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? ~ 1,6cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: NIE
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: TAK
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: LPM zaczął nawalać (double click), dłoń mi się mocno poci i ślizga po niej
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? w PL
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    Poszukuję myszki z sensorem pixarta 3360/66 (musi być). Miałem okazje pograć chwile na dm1 pro s i jeśli chodzi o feeling - rewelacja, mysz od razu wpasowała się w moje preferencje, niestety sama jakość wykonania tej myszki to po prostu dno, a lpm chodził gorzej niż w moim "zepsutym" Alcorze (wpadał na sam dół) + za luźna rolka. Jak na mysz za blisko 200 zł to po prostu porażka, tak więc szukam czegoś naprawdę solidnego, na jak najdłużej. Niestety obecna (pomijając już ten LPM), też nie jest jakoś dobra pod względem wykonania, ale Alcor kosztował mnie ~110zł chwile po premierze. 
    Zastanawiam się pomiędzy Logitechem G403, Logitechem G303 Daedlaus Apex i CM storm mastermouse pro l. Jest jeszcze Niexus Revel, ale niestety niedostępny w PL. Będę mega wdzięczny za pomoc.
Odpowiedz
#2
g403 na claw się słabo używa, g303 to porażka pod katem kształtu nawet do claw. Masterkeysa nie mieliśmy nigdy to nie wiem. Ja myślę, że ty moze powinieneś spróbować mniejszą myszką typowo do clawa np. Logitech Pro G
Odpowiedz
#3
Łoo, to w takim razie dzięki za info. Warto było pytać. Właśnie tak patrząc na tego g403 ciągle się zastanawiałem czy się nada pod clawa. Odpuszczam sobie zatem g403 i g303. Ten Logitech G Pro musiał mi umknąć, dzięki że go wymieniłeś. Wygląda nieźle (fajny, prosty kształt bez żadnych udziwnień), i tak po obejrzeniu recki na yt będę skłaniał się chyba ku jemu. Chociaż zastanawiam się jeszcze trochę nad tym mastermousem, ale boje się trochę o jakość wykonania (te plastiki po bokach) i czy nie będzie za duża.
Odpowiedz
#4
zawsze to powtarzałem i będę powtarzał - zanim sobie ,,wymyślisz" ze myszka ci pasuje, przymierz ją w stacjonarnym. Tylko tak bedziesz mial pewność. Z odsyłaniem to jednak ból potrafi być ;)
Odpowiedz
#5
No właśnie byłem u siebie póki co w RTV/EURO w Poznaniu, i nie było ani G pro, ani G403 na wystawie, jedynie G303, który totalnie mi nie podszedł, g502 bodajze i razery. O mastermousie z kolei naczytałem się, że mysz jest stosunkowo ciężka i na dłuższą mete męczy ręke, w dodatku jakość wykonania też nie imponuje (ludzie mieli egzemplarze, gdzie mysz jedną stroną nie stykała się z podłożem i/lub z "grzechotającym" sensorem :E).

Zaczynam zastanawiać się powoli nad jakąś zowie z 3310 (fk2/za12/ec2), ze wzgłędu na wykonanie, które jest rzekomo bardzo dobre. W przyszłym tygodniu zadecyduje i coś wezme.
Odpowiedz
#6
daj znać potem co wziąłeś :)
Odpowiedz
#7
No i padło na Zowie Benq ZA13. Wahałem się między nią a FK2, ale ostatecznie wybrałem ZA, ze względu na ten jej grzbiet umieszczony bardziej z tyłu. I to był strzał w dziesiątkę. Waga też była tu kluczowa, a ZA13 jest bardzo lekka. Jest nieco lżejsza od Alcora, wiec pod tym względem jestem bardzo zadowolony. Co do wykonania - jakość plastiku bardzo dobra, co prawda palcuje się to, ale ręka w ogóle mi się nie poci na niej. LPM I PPM są w porządku, aczkolwiek muszę użyć ciut więcej siły (względem Alcora) żeby je wcisnąć - i do tego musiałem się przyzwyczaić. Przyciski boczne również są ok. Rolka jest niestety głośnia i trochę luźna - nie wiem czy to mój egzemplarz tak ma, czy wszystkie są takie, ale o dziwo działa naprawdę dobrze, wiec nie jest źle.

Jeśli chodzi o feeling i sensor to jest okej, jest jednak różnica w porównaniu do 3360, który wydawał mi się przyjemniejszy (płynniejszy ale i ciut agresywniejszy/responsywny), ale być może to kwestia ślizgaczy, bo w dm pro 1 s były one bardzo grube, a tutaj są jednak trochę cieńsze, no i podkładka podkładka ma swoje lata (2) i ślizg już nie ten, na Alcorze odczuwałem już dyskomfort, ale o dziwo ślizg był szybszy niż tu w Zowie. Dlatego po przeczytaniu Waszej recki zamówiłem Tesoro Aegis x4, wiec mam nadzieje, że będzie lepiej.

Ogólnie jestem zadowolony, gdzieś tam sobie myślę, że mogłem iść jednak w 3360, ale albo waga nie ta, albo kształt nie ten, albo wątpliwości co do wykonania. Chociaż był moment, że zamawiałem już logitecha g pro, ale ostatecznie wziąłem zowie (przynajmniej kase na podkładke zaoszczędziłem :D).

Dzięki Wam za odpowiedzi.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.