• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka wraz z podkładką ~ 240zł.
#1
Witam. Otóż zastanawiam się nad kupnem nowej myszki. Tak w ogóle to niedawno do Was pisałem, dostając w odpowiedzi Zowie ZA12 i ja oczywiście nie chce tego negować, ale czy warto jeszcze dołożyć? Na początku budżet wynosił 180, więc i tak dosyć dużo moim zdaniem podniosłem cenową poprzeczkę. Ale dobrze, przejdźmy do ogółu.






Jakiś czas temu miałem jeszcze Logitech'a G100S, który wytrzymał półtora roku, jednakże już od około czterech miesięcy, myszka, przy szybszych ruchach zaczęła gubić sensor. Warto dodać, że jeszcze wcześniej lewy przycisk przestawał sobie "klikać" i działał tylko wtedy, kiedy mu się chciało (czasami "rozgrzanie", czyt. naciskanie w myszkę tyle razy, ile popadnie - pomagało). 

Czułość myszki - raczej wolniejsze, niż szybsze. Głównie gram w CS'a, więc dużą część grania spędzam przed FPS'ami, wymagającymi precyzji, ale ostatnimi czasami pogrywam w gry MOBA, gdzie sens'a mam już wyższego (jak coś w CS'ie, pełny obrót to ok. 52cm). Co do DPI to maksymalne, jakiego mam zamiar używać to 500, jednak wolałbym 400. 

Jak pewnie wiecie - wcześniej miałem G100S, więc raczej nietrudno domyślić się, że gram claw'em - i nie, raczej nie mam zamiaru go zmieniać.

Co do podkładki - gram na jakiejś za 10 złotych i nie mam zamiaru do takich wracać - ślizgacze szybko schodzą. Dlatego zależy mi na wielkości - minimalnie te  45x40cm. Oczywiście mam zamiar kupić materiałową. Może to się z sobą nie łączy, ale najlepiej dobra i wytrzymała.

*Nie potrzebuje 5972 przycisków
*Palce 1-2-2
*Wielkość Twojej dłoni (tak, jak na zdjęciu): Około dwudziestu cm.
Odpowiedz
#2
Jeżeli masz co dołożyć to jest logitech G Pro będący w zasadzie wersją premium logitecha g100s,, choć trudno powiedzieć, by był warty swojej aktualnej ceny. Alternatywnie jest logitech g102 o identycznym kształcie, sensorze jakiegoś nowego producenta i bez mechanicznego naciągu przycisków jak G Pro, jak narazie wiadomo, że nowy sensor ma wysokie prędkości maksymalne, pod względem innych cech chyba jak dotąd nie zauważono problemów w działaniu.
http://www.overclock.net/t/1615853/g102-...ensor-info
Odpowiedz
#3
Problem z tym, że jakoś nie mam zamiaru czegokolwiek dokładać. Tym bardziej, że już gdyby, to byłoby to już ponad 150 złotych od planowanego budżetu.

Chcę się zamknąć (wraz z podkładką) do tych 240zł, a nie 400.

Dzięki!:)
Odpowiedz
#4
(11-15-2016, 05:22 PM)deex napisał(a): Problem z tym, że jakoś nie mam zamiaru czegokolwiek dokładać. Tym bardziej, że już gdyby, to byłoby to już ponad 150 złotych od planowanego budżetu.

Chcę się zamknąć (wraz z podkładką) do tych 240zł, a nie 400.

Dzięki!:)

Dlatego napisałem też o g102, która powinna kosztować poniżej 150 zł, choć narazie nie jest dostępna w polsce.
Odpowiedz
#5
a moze byś DM1 Pro za 149 zł wziął, też da radę claw chwycić. Jak kompletnie nie bedzie leżeć to oddasz do 14 dni. Imo warto by sprawdzić
Odpowiedz
#6
Raczej powinna mu przypasować, jedyny minus to ta powierzchnia, śliska dość i zostawia ślady.
Do clawa powinna się nadać, mi nie pasowała bo nie mogę tak komfortowo łapać ;D\
PS. łapa 21 cm, clawo-palm, z tym, że claw dość łagodny, a co jest najlepsze trzymam myszkę głównie palcami i dociskam tyłem ręki :d
Odpowiedz
#7
Co myślicie o tej G102? Dosyć ciężko ją znaleźć, jednak warto?

Z tym oddawaniem do 14. dni jakoś nie mam ochoty się w to bawić. Oczywiście, jakby mi nie pasowała pewnie bym odesłał, jednakże warto w ogóle próbować? Patrzyłem kilka wcześniejszych tematów, że też była polecana, ale szczerze - jakoś się nie interesowałem, więc pierwszy raz o niej tutaj niedawno usłyszałem.

Oczywiście ślady nie robią mi jakiegoś wielkiego problemu. Gorzej może być z tą śliskością, bo w G100S czasami irytowało mnie, że po prostu czasami nawet palec mi spadał. To kwestia też pewnych korekt chwytu danego modelu myszki, ale jeżeli naprawdę jest tam tak źle to może sobie odpuszczę?

Pozdrawiam i dzięki!:)
Odpowiedz
#8
ten g102 to nie jest przypadkiem gpro?
Odpowiedz
#9
(11-16-2016, 07:44 PM)Reo napisał(a): ten g102 to nie jest przypadkiem gpro?

http://gaming.logitech.com/zh-cn/product...yzwtmr0yoo
http://www.overclock.net/t/1615853/g102-...ensor-info
http://www.overclock.net/t/1612080/logit...02-prodigy
nie :P
Odpowiedz
#10
Więc warto spróbować G102, bądź DM1 PRO? Szczerze jakoś nie jestem przekonany do tych modeli. Sam nie wiem, dlaczego - może dlatego, że G102 jest jakoś mało popularna, a o DM1 PRO pierwszy raz tutaj usłyszałem.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.