• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chińska klawiatura do 100$, podświetlenie RGB
#1
Bry

ostatnio ogarnąłem temat klawiatur mechanicznych z aliexpresa i innych chińskich sklepów.

Nie ukrywam, że za 400zł nie znalazłem klawiatury z pełnym RGB i fajnymi efektami związanymi z nimi, między innymi kolorowa fala.

miał ktoś styczność z klawiaturami na switchach khali lub outemu? Oglądałem bardzo dużo recenzji klawiatur opartych na niebieskich outemu i ludzie mówili, że jak mechanik za 50-70dolców to jest bardzo fajna sprawa.

Na ten moment korzystam z Ozone StrikePRO na MX BLUE i switche mi pasują, ale klawiatura jest już w średnim stanie -> ma ponad 4 lata i czas wymienić. 

Zachciało mi się testowania sprzętu z chin, nie oczekuje żadnej specjalnej chrakterystki od switchy, w każdym cherry MX widziałem coś fajnego (testowałem wszystkie switche i dużo klawiatur) i mogę sie do nich bez problemu przyzwyczaić

Między innymi zainteresowałem się : 
 Keycool 87 Hero RGB za ~95$
 Ajazz AK35 RGB - ~80$
 Ajazz Ak33 RGB - ~65$
 Azio RGB MGK1-RGB - ~100$
 AULA Wings of Liberty RGB - 80$
 RK RG987 TKL RGB ~ 85$
 MOTOSPEED CK104/108 ~ 50-70$
Fuhlen SM680R RGBRGB ~ 110$


nie ukrywam, że Ajazz AK33 i keycool najlepiej mi się podoba
Odpowiedz
#2
Zobacz tylko jakie wartości są na zmianę rejestru kliku w keycoolu czy 20, 30, 40, 50 itp czy jest coś poniżej 20ms.

Połowa leci z tej samej fabryki, niemniej keycool wybiera lepsze komponenty, na przykład samej PCB.
Odpowiedz
#3
Outemu Blue odradzam. W porównaniu do Cherry MX Blue jest duża przepaść. Kailh są troszkę lepsze (nie takie sztywne) ale nadal gorsze płynnością i chodzeniem przycisku.
Ja mam AK33 na Zorro Black (podróby Cherry MX Red). Powiem tak switche ciut gorsze, ale mają pewne zalety jakich nie miały redy. Co do podświetlenia to RGB nie mam ;D
Za 300 zł w PL zdaje się, że masz jakiegoś Gigabyta Force K85
Odpowiedz
#4
Kailhy są spoko, idzie się bez problemu przyzwyczaić, a z brownami to nawet sama przyjemność obcować ^^
Odpowiedz
#5
Ale Outemu to już nie do końca ;D Blue były średnie. Z chińskich zamówiłem niedawno tego ajazza i te Zorro Black przyznam są bardzo dobre. Tylko wolniej odbijają (od redów Cherry). Pisze się na nich najlepiej z liniowych jak dla mnie. Do gier to postawiłbym je ponad Kailh i Outemu, poniżej Cherry. Tyle ;D
Bieraj Ajazza jak chcesz, tylko na początku ciężko się przyzwyczaić do strzałek :d
Odpowiedz
#6
zapomniałbym - poczekaj w biedrze będzie mechanik za 149 zł ;D
Odpowiedz
#7
i tak planuje zamówić pod koniec miesiąca, więc wstrzymam się :D

(11-13-2016, 10:22 AM)Czyszczu napisał(a): Outemu Blue odradzam. W porównaniu do Cherry MX Blue jest duża przepaść. Kailh są troszkę lepsze (nie takie sztywne) ale nadal gorsze płynnością i chodzeniem przycisku.
Ja mam AK33 na Zorro Black (podróby Cherry MX Red). Powiem tak switche ciut gorsze, ale mają pewne zalety jakich nie miały redy. Co do podświetlenia to RGB nie mam ;D
Za 300 zł w PL zdaje się, że masz jakiegoś Gigabyta Force K85



podświetlenie must have, robie mały projekt w pokoju. Myszkę również będę miał z RGB i chce,aby efekt tęczny był na obydwóch :D
Odpowiedz
#8
Generalnie zależy do czego chcesz klawe. Ale ogólnie te switche w Ajazzie chodzą ciekawie. Jak chcesz to zamów w dobrej cenie ;D Do pisania lepsze Cherry a Kailh to już lepiej w PL kupić (był Mazer za 180 zł kiedyś, trzeba patrzeć na okazje : )
Odpowiedz
#9
wziałem w ciemno corsair k65 rgb w promocji na x-kom 439zł ;)
Odpowiedz
#10
i spoko :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.