• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gigabyte M8000X i Mionix propus 380
#1
Witam, kilka lat wstecz zakupiłem myszke, Gigabyte M8000X i podkładkę, Razer Sphex. Niestety podkładka w ostatnim czasie przestała ogarniać (tak mi się wydawało ponieważ myszka na podkładce miała po prostu lagi, a na blacie biurka działała w miare normalnie). Postanowiłem czegoś poszukać, internet wskazał mi strone - test-gear.pl, a dokładnie temat: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...te-m8000x/. Jest tam widoczna tabelka z kompatybilnością podkładek, do mojej mychy. Po przeczesywaniu allegro itd, zdecydowałem się na zakup, Mionix propusa 380. Wydawało mi się, że będzie wszystko pięknie śmigać, a tutaj dziś dostałem podkładkę i M8000X działa na niej gorzej niż na moim starym Sphexie..(oczywiście mowa tutaj o ostatnich dniach jej życia [*]) Moje pytanie brzmi, czy jednak ktoś popełnił błąd w tej tabelce, albo czy to jednak problem z myszką i owy M8000X powinien na niej działać w 100%?
Pozdrawiam :)
Odpowiedz
#2
model m8000x który kiedyś mieliśmy na pewno na niej wtedy działał (testy myszek wtedy nawet prowadziliśmy jeszcze dokładniej niż teraz ;p), z tego co pamiętam to ta myszka jest fatalnie kalibrowana i nie zdziwię się jak co egzemplarz będzie inaczej działać ; / to był jeden z nielicznych modeli z A9500 w którym ten sensor nie ogarniał na tyłu różnych powierzchniach. Inna sprawa, że może Twoja M8000X już po prostu pada ;/

Możesz jeszcze oddać tego propusa i wziąć np. Roccat Raivo w wersji midnight black? To jest plastikowa podkładka, która ma jedną z najlepszych kompatybilności ze wszystkimi myszkami z tych co kiedykolwiek testowaliśmy.
Odpowiedz
#3
(11-01-2016, 11:17 PM)Hya napisał(a): model m8000x który kiedyś mieliśmy na pewno na niej wtedy działał (testy myszek wtedy nawet prowadziliśmy jeszcze dokładniej niż teraz ;p), z tego co pamiętam to ta myszka jest fatalnie kalibrowana i nie zdziwię się jak co egzemplarz będzie inaczej działać ; / to był jeden z nielicznych modeli z A9500 w którym ten sensor nie ogarniał na tyłu różnych powierzchniach. Inna sprawa, że może Twoja M8000X już po prostu pada ;/

Możesz jeszcze oddać tego propusa i wziąć np. Roccat Raivo w wersji midnight black? To jest plastikowa podkładka, która ma jedną z najlepszych kompatybilności ze wszystkimi myszkami z tych co kiedykolwiek testowaliśmy.

Dziękuje za odpowiedz. Chyba zaryzykuje i sprawdze tego Roccata Raivo.. Mam nadzieje, ze bedzie dzialac. Moze ktos jest w stanie jeszcze cos polecic pod mojego Gigabyte M8000X? 
Pozdrawiam :D
Odpowiedz
#4
ja to bym zmienił tego m8000x na coś z normalnym sensorem i bez tego niewygodnego przycisku po prawej stronie ;p
Odpowiedz
#5
(11-07-2016, 10:55 PM)Hya napisał(a): ja to bym zmienił tego m8000x na coś z normalnym sensorem i bez tego niewygodnego przycisku po prawej stronie ;p

Haha, w sumie jak tak sie zastanawiam to juz kilka dobrych lat tą myche mam, a nigdy nie uzylem tego przycisku :P Wracajac do tematu zwrocilem juz propusa 380, chcialem zamowic roccat raivo midnight, ale nigdzie jej już nie ma, wszedzie produkt niedostepny. Znalazlem jeszcze jedna aukcje, na allegro, ale tam tez juz produkt sie wyczerpal.. Czy inne modele Roccat Raivo daja rade? Albo macie panowie do polecenia jeszcze jakies inne podkładki ktore beda ogarniac? Na razie moj m8000X spisywal sie wzorowo, wiec chyba nie chce go wymieniac :D
Odpowiedz
#6
ja bym zaryzykował w stealth black, może będzie podobnie. Nic dziwnego, że wszystkie Raivo midnight black wyprzedane :P Mało jest dobrych plastikowych podkładek, g440 jest spoko ale szybko się zdziera ;p
Odpowiedz
#7
Udało mi sie ogarnac midnight blacka, ale myszka na tej podkladke to juz w ogole nie reaguje.. Czas na zmiane mychy..
Odpowiedz
#8
to już Ci siada sensor zwyczajnie :<
Odpowiedz
#9
Witam ponownie i prosze o pomoc w wyborze, trzymam myche palm gripem. Ponizej lista gryzoni co mnie interesuja(zawsze mozecie cos od siebie dorzucic):
Deathadder Chroma
Gigabyte XM300
DM1Pro S
Zowie FK1/FK2
SteelSeries Rival 6500dpi

Najbardziej przekonany jestem chyba do DM1 Pro S, co o tym myslicie? :)
Odpowiedz
#10
weź uzupełnij to będzie wiadome czego szukać:
jaką obecnie myszkę używasz:
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):
czułość w Windows:
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
w co grasz (podaj tytuły gier):
jaką masz obecnie podkładkę:
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):
twój budżet:
jaki chwyt stosujesz:
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):
[Obrazek: rozmiar-palca-150x150.jpg]
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
czy chcesz zmienić swój chwyt?:
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?:
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.