• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa mysz Roccat
#1
Witam. Jestem nowy na forum i chciałbym zmienić mojego wysłużonego A4Tech X-747 na Roccat Kone Pure Optical Black Edition. Czy mysz to odpowiednik wersji Military z Waszego testu, jaka jest wytrzymałość tej myszy (narzekają na rolkę?!, a ja gram zwykle z 2-3h)?. Proszę o pomoc i opinie, może ktoś posiada wersję Black Edition?.

Zaznaczę że gram w różne gry Skyrim, Cywilizacja 5, ETS2, Battlefield 4, chwyt claw grip, mysz będzie działać z podkładką materiałową asus strix glide control?.
Odpowiedz
#2
Tak, Kone Pure Black Edition i Military różnią się tylko wyglądem.

Proponowałbym mimo wszystko żebyś wypełnił wzór, będzie nam łatwiej Ci pomóc.
Odpowiedz
#3
Jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech X747
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400-800 w innych grach korzystam z max 1200 - 1600 (głównie tryby single)
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska, średnia, wysoka
czułość w Windows: 6/11 (standardowe ustawienie), precyzja wyłączona (domyślnie)
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 400 - 800
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie mam pojęcia, prawdę pisząc nigdy nad tym nie myślałem :|
w co grasz (podaj tytuły gier): BF4, Skyrim, Euro Truck Simulator 2, Sid Meier's Civilization V, i wiele innych
jaką masz obecnie podkładkę: zwykła plastikowa dołączona do karty graficznej, mała, mam jeszcze tego asusa strix glide control (laser na niej dziwnie pracuje :|)
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): głównie w muli rolka + dwa główne
twój budżet: 150 zł
jaki chwyt stosujesz: claw grip (od młodości), używam go chyba z przyzwyczajenie jeszcze jak były myszy na kulkę :)
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): chyba 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo ręczny
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17,7cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 1,7 cm o ile dobrze zmierzyłem (jestem szczupłej postury)
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Myszka ma 3 lata jest laserowa (sprawna technicznie, tam gdzie trzymam paluchy trochę zszedł motyw pająka), mam podkładkę materiałową do której laser chyba się nie nadaje, jestem też ciekaw czy sensor tej myszy Roccat faktycznie jest taki precyzyjny?!. Mam jedynie wątpliwości co do jakości wykonania czy wysłuży tyle co ten A4Tech (kosztował 80zł). Należe do osób dbających o sprzęt.
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): nie mam, chciałbym żeby długo mi służyła, co prawda jest gwarancja, ale uważam że mysz która kosztuje 150 - 200 zł powinna bardzo długo służyć, fajnie gdyby miała 2 duże, dobrej jakości ślizgacze pod spodem, nie jestem fanem świecidełek, ale lubie jak takowe w myszy są, przynajmniej takie skromne
Odpowiedz
#4
Jeśli chcesz Roccata, troszkę takiego specyficznego clawa to rozważ Savu, mam polecam.
Odpowiedz
#5
A no i co ze ślizgaczami do myszy gdyby się zużyły?.
Odpowiedz
#6
mam swoją ponad rok, nie zauważyłem żeby się zużyły
na allegro są zresztą za 19 zł
Odpowiedz
#7
A ktoś mi wyjaśni czym jest feeling w myszy komputerowej?.
Odpowiedz
#8
To jak się zachowuje kursor, np chodzi płynnie (optyki) albo nieco mniej przyjemniej (lasery)
Odpowiedz
#9
(10-02-2016, 10:57 PM)Szary napisał(a): A ktoś mi wyjaśni czym jest feeling w myszy komputerowej?.


Ze względu na większą czułość na zmiany czy czynniki zewnętrzne jak choćby ładunki elektrostatyczne powstające przy przesuwaniu myszy po materiałowej podkładce lub nierówności lasery potrzebują znacznie więcej "filtrów" ruchu kursora niewelujących wpływy tych czynników, przy okazji przyczyniają się do pogorszenia dokładności odczytu drobnych, powolnych ruchów. Kolejną rzeczą na jaką wpływają te filtry jest opóźnienie, sensory laserowe mają zasadniczo większego laga od optyków. Ostatnia rzecz to akceleracja pozytywna na poziomie 5% laserów, bardzo nierówna i przypadkowa, w jednym zakresie prędkości może jej nie być wcale, w innym nagle gwałtownie wzrasta.
Poszczególne optyki różnią się od siebie w podobny sposób tylko w znacznie mniejszej skali.
Odpowiedz
#10
Witam. Zdecydowałem się na tego Roccata w edycji Czarnej:

http://www70.zippyshare.com/v/epjLZHVh/file.html

Na obrazku widać w paincie pracę mojego starego a4techa vs. roccat. Obie testowane na podkładce Asus Strix Glide Control. Roccat mega precyzyjny.

Mam jeszcze pytanie odnośnie programu do obsługi myszy, pobrałem właściwy i faktycznie nie chcę zapisywać ustawień w czym tkwi problem.?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.