• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Godny następca MX1000 i żeby gry ogarniał.
#1
Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów, zarejestrowałem się bo widzę, że to najlepsze forum o myszkach, a ja akurat potrzebuję pomocy w wyborze nowego gryzonia.

Do tej pory miałem MX1000, wcześniej MX500, a jeszcze wcześniej to już nie pamiętam ale chyba jakieś kulkowe ;-). Problem w tym że MX1000 umarła, pewnie straciła po prostu kontakt z bazą, czego akurat naprawić nie umiem. Oprócz tego pod Windows 10 sterowniki od Logitech’a do tej myszy nie bardzo mi działają, więc używałem jej tak prostu bez sterów. W niektórych grach działała fajnie, w innych się męczyłem z ustawieniami – ale ogólnie byłem z niej bardzo, bardzo zadowolony. Czas na zmianę i tu poczytałem, pomacałem, znowu poczytałem i ze wszystkich myszek wytypowałem:

1. Roccat XTD Kone – wydaje mi się, że najfajniej leżała w dłoni, ale co innego macać w sklepie, a co innego grać w domu… Laserowa XTD nie jest taka droga, natomiast lepsza – wersja Optical kosztuje już ok. 450 PLN i nie wiem czy opłaca się tyle za nią płacić – a jej światełka mnie %$#^^#$!@.  No i niestety ma kabel…

2. Logitech G502 – Leży w dłoni całkiem fajnie ale… jw. wydaje się ciut mniejsza od Roccat (to źle). Wygląda dziwnie, światełko jw. ale podobno bdb sensor i cena do zaakceptowania. Tylko niestety też na kablu.

3. Logitech G602 – Bezprzewodowa - to bardzo duży plus. Leży w dłoni OK, ale 6 przycisków pod kciuk to przesada. Potrzebuję 2 – chyba, że daje się to jakiś sprytnie przypisać... Z tego co czytałem to g602 krótko działa na bateriach (2 paluszki) a ja chciałbym ją ładować średnio raz w miesiącu… no dobra 2 razy ;-). Swojego MX1000 pod koniec żywotności baterii musiałem ładować co 2-3 dni i przeszkadzało mi to. Sensor średni w porównaniu do tych powyżej… a cena OK.

4. Logitech G700s – Bezprzewodowa - to bardzo duży plus. Leży w dłoni OK, ale 4 przyciski pod kciuk to średnio mi się widzi.  Działa jeszcze krócej na baterii (ma 1) od G602.

5. Logitech Master – leży w dłoni idealnie, ale przyciski pod kciuk to pomyłka – mimo że są 2 to wolałbym już G700s lub G602. Bateria trzyma jak w nowiutkim MX1000 ale podobno ta myszka do gier się nie nadaje…
 
Proszę o pomoc w wyborze którejś z powyższych a może jeszcze jakąś inną…

•jaką obecnie myszkę używasz: Logitech MX1000
•jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000?
•czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
•czułość w Windows: suwak po środku
•czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
•ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie wiem
•w co grasz (podaj tytuły gier): Wiedźmin 3, Dragon Age itp. RPG, Civilization itp. strategie, Pilars of Eternity itp RPG, Bioshock, Fallout, Rage, Dark Souls, Alan Wake, ogólnie we wszystko za wyjątekiem sportowych, bijatyk i wyściów. Kiedyś bardzo dużo w MOHAA.
•jaką masz obecnie podkładkę: szmaciana Razer Goliathus - ale to chyba podróbka bo po pół roku jakoś tak się lekko zmechaciła/powycierała.
•ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam 2 bocznych  kciukiem i rolki na boki.
•twój budżet: 300 – max 400 PLN
•jaki chwyt stosujesz: palm
•jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
•jesteś lewo czy prawo ręczny/a? – prawo ręczny
•jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20 cm
•jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
•czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie bardzo,
•czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
•co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Całkowicie przestała działać, miałem ją 11 lat i nagle kursor stanął i tyle… niby bateria działa, myszka świeci, baza reaguje na podpinanie pod USB, a kursor ani drgnie – sprawdziłem na 2 komputerach.
•czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie
•uwagi (np. co do wyglądu myszki): Ma leżeć w dłoni jak MX1000 i działać w grach. Dobrze gdyby była bezprzewodowa…
Odpowiedz
#2
Tego typu myszek (ten kształt) już niestety nie robią. Ostatnio logitech wypuścił G403 w wersji bez kabla - http://gaming.logitech.com/en-us/product...ming-mouse. Do tego co grasz przewodowa nie jest Ci potrzebna. Ten g403 jest co prawda mniejszy od ww. przez Ciebie i nie wiem czy byś się przyzwyczaił.

Myślę, że możesz jeszcze spróbować Rival 300 (lub 6500, prawie ta sama a tańsza). Jest na kablu, ale moim zdaniem powinieneś właśnie ją w pierwszej kolejności próbować.
Odpowiedz
#3
Roccat XTD Kone - zastosowali w nim wychylany mechanizm scrolla niewiadomego pochodzenia, przez co myszka nie należy do bezawaryjnych.

Logitech G502 - niewiele można jej zarzucić, jest to dosyć dopracowana konstrukcja. Jak dla mnie jest odrobinę zbyt ciężka (jak na mysz przewodową). Miewa problemy z metalowym pokrętłem scrolla.





Logitech G602 - w trybie oszczędnym, na dwóch akumulatorach bez problemu wytrzymuje ponad miesiąc na jednym ładowaniu.  Ciekawa myszka, ale nie potrafiłem wygodnie ułożyć na niej dłoni (za mało miejsca na kciuk pod bocznymi przyciskami).

Logitech MX Master -  zastanawiałem się nad jej zakupem, jednakże mechanizm scrolla podobno jest wadliwy w większości egzemplarzy. Dziesiątki jak nie setki wpisów dotyczących niedziałającej grzechotki scrolla w sieci.
https://www.reddit.com/r/MouseReview/comments/40vgjo/please_help_loss_of_ratchet_functionality_on/

Logitech G700s - Fajna i dobrze wykonana myszka. Jednakże na jednym ładowaniu wytrzymuje kilka godzin gry. Kabel MicroUSB do ładowania akumulatora jest sztywny i ogranicza swobodne ruchy gryzonia. Pod rolką zamontowano niespecjalnej jakości przełącznik dotykowy (po dłuższym użytkowaniu potrafi stracić klik)

http://i.imgur.com/nMXvyOE.jpg

Na Twoim miejscu wybrałbym tradycyjną konstrukcję pokroju Rivala 300, Logitecha G403 lub Asusa ROG Gladius. 
Odpowiedz
#4
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Ten G 403 wygląda fajnie, tylko wersja bezprzewodowa to już wydatek 519 PLN. Musiałbym się do niej osobiście przymierzyć, Asusa ROG Gladiatus też nie widziałem na żywo, a Rivale zdaje się że wczoraj macałem, ale jakość przyciągnęły mnie bardziej G502 i Roccat. W weekend zabiorę się za dalsze przymierzanie - jeśli jeszcze jest jakiś model na który warto zwrócić uwagę to proszę o info - bo tych myszek teraz masa ;-) (a ja żadnej dla siebie znaleźć nie mogę ;-)).

ps. Jak ustawić szary kolor czcionki ?

@ plagocki - dzięki pomogło, tekst jest szary.
Odpowiedz
#5
Usuń formatowanie tekstu.
Odpowiedz
#6
ja to tak patrze, że do tego w co grasz to i tania Tesorro Sagitta by Ci stykła :P

jak kona xtd to tylko opticala, jak jej waga ci pasuje to dla casuala jest to bardzo wygodna mycha, wiec jak chcesz wydawać wiecej to bym ją obstawiał. Kup sobie mouse bungee to ci kabel nie będzie przeszkadzać.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.