• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka dla dużej ręki
#1
Jak widać w tytule poszukuje dużej gamingowej myszki w granicach 200-250zł. Jestem praworęczny i używam palm gripa. Moja podkładka to Steelseries Qck. Wymiary mojej dłoni tak jak na obrazku http://scr.hu/61g8/2pyv4

Moje propozycje to:
-Razer deathadder 2013/chroma
-Steelseries Rival 300
-Zowie EC1-A (to ten większy model)
Chciałbym abyście podawali plusy i minusy tych myszek oraz jeśli je macie to jak duże są wasze dłonie i jak na nich leżą.

Z góry dzięki za pomoc!
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem Rival leżałby Ci najlepiej.
Deathadder może być za mały, i jak dla mnie jest troszkę słabo wykonany.
EC1-A też jest spoko, Amok ją miał ,ale dawno tu nie zagląda :C
Odpowiedz
#3
Ja bym raczej zaczekał na logitecha g403 (w wersji wired), gdy trafi do sklepów powinien zejść do ceny rivala, jak nie niżej, a na pewno byłaby lepsza od rivala pod kątem paremetrów, rozmiar powinien być akurat w sam raz pod taką dłoń.
odnośnie pozostałych:
DA: problemy jakościowe, szybko padające przełączniki, sterowniki odczuwalnie zwiększające input laga
zowie: sensor jak w rivalu - gorszy od logitechowego pmw3366, takie sobie przyciski, kiepska rolka
Odpowiedz
#4
Deathadder ma poważne problemy z kontrolą jakości, ogólnie rzecz biorąc od około 2009 roku produkty Razera mają niewiele wspólnego z wysoką jakością wykonania. Owszem, można trafić na przyzwoity egzemplarz, ale szkoda chyba strzępić nerwów.

Rival 300 jest przyzwoitą, całkiem dobrze wykonaną myszką, jedyne do czego mógłbym się tak trochę na siłę przyczepić to tandetny dźwięk jaki wydaje przy przekręcaniu mechanizm scrolla - działa jak najbardziej poprawnie i jest wysokiej jakości. Powodem jest chyba zbyt licha tulejka kółka.

Proponowałbym zaczekać na G403, lub zastanowić się nad Asusem ROG Gladius - można ją wylicytować za około 150 zł (wersja dodawana jako gratis do płyt głównych i kart graficznych). 
Japońskie Omrony D2F-01F kosztują około 5 zł, wymienisz je bez problemu i zyskasz naprawdę unikalnego i dobrze wykonanego gryzonia.
Odpowiedz
#5
Problem Razera jest taki, że skupiają się na światełkach, zamiast na faktycznej technologi i jakościowych rozwiązaniach jak to robi np. Logitech. razera celem są raczej osoby bardzo młode i niedoświadczone w produktach tego typu. Wiadomo, że mają w ofercie kilka ciekawych produktów, jednak dla tego pokroju firmy powinno być ich znacznie więcej.

Ja mam dłoń ok. 20.5 cm i z tych 3 wymienionych najlepiej mi leży Rival, aczkolwiek bardzo nie lubię tego typu myszek.
kolega Hya ma dłoń ok. 18.5-19 cm i wiem, że z tych 3 wybrałby EC1, którą używał przez pewien czas. Drugi kolega, ma dłoń chyba 19-20 cm i używa Rivala na co dzień, a EC1 i DA raczej mu nie leżały dobrze. Reszta woli symetryczne myszki i używa któreś zowie lub dm'y. Prawda jest taka, że przy 19 cm dłoni, każda powinna być w teorii dobra, weź tylko pod uwagę, że Rivala trzyma się trochę inaczej od EC1/DA ze względu na bardziej cofnięty garb.
Odpowiedz
#6
Szkoda, że każda z tych 3 myszek ma jakieś minusy
-Deathadder ma świetny click dzięki omronom ale mają problem dwuclicku którego ja nie chcę
-Zowie ma słabego scrolla który mi nie przeszkadza lecz przyciski są nie za ciekawe a kształt bardzo podobny do deathaddera czyli pochylony co mi się bardzo podoba, jednak nie wiem czy nie musiałbym się przerzucić na lekkiego claw gripa czyli lekko unosić palce
-Nie wiem jakie są przyciski w rivalu ale jej kształt jest taki sobie jedyny plus to taki, że będę mógł całą rękę położyć na niej bez problemu, ale nie wiem czy po kilku godzinach grania nie będę czuł jej słabego kształtu.
Odpowiedz
#7
Niestety, bez zmierzenia takich niuansów nigdy się nie dowiesz.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.