• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nowa podkładka + mysz (350zł)
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Func MS3 Rev2
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 810
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): nisko-średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):-
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 30-40cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CSGO
  • jaką masz obecnie podkładkę: propad InetkoxTV
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 główne,2 boczne + rolka
  • twój budżet: 250zł
  • jaki chwyt stosujesz:? i tu największy problem. Nie potrafie sie określić, każdą myszkę chwytam inaczej, ale zazwyczaj staram się obejmować myszkę całą ręką, coś w stylu palm gripa, ale trzymam myszkę tylko palcami, dłoń jest w powietrzu, fingertip grip(?)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1) :  na teraźniejszej myszce 1+2+2, ale na każdej innej, symetrycznej naturalnie chwytam 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 17cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? : 1.6cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: zmieniam cały czas, szukam czegoś idealnego dla mnie. Przykładowo w CSGO czułem się najlepiej grając na myszce Asus ROG sica, trzymając 1+3+1 i fingertipem
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak 
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: problem ze swobodnym ruszaniem myszką w CSGO
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? : nie musi
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): jakiekolwiek podświetlenie RGB mile widziane, chodź nie musi.
    Ogólnie w pracy na codzień mam styczność z SS XAI. Wydaje mi się,że trzyma mi się ją bardzo fajnie, ale jakby ruch ręką też wydawał się niezbyt komfortowy, kiedyś miałem asus rog sica i trzymalo mi się ją super, tylko kształt trochę nie odpowiadał (zbyt kanciasta).  Wrzucam zdjęcie podglądowe jak trzymam asus rog sica -> http://imgur.com/a/FU2mG
    Myszka musi mieć niski LOD, nie mogłem się przyzwyczaić do lodu w avago3050
    Do tego grałem na Asusie Sica grałem na najniższym sensie z każdej myszki testowanej  (1.1 800dpi, gdzie zawsze oscylowałem 1.3-1.65 800dpi) i grało mi się super.
    Dodatkowo - najwygodniejsza dla mnie myszka jaką miałem to leciwy logitech b100, ba nawet próbowałem kiedyś grać na niej w CSGO, ale sensor robił swoje i było ciężko :D


Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) : do dobrania
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? : propad inetkox, chce z dobrą kontrolą i feelingiem ślizgaczy z nową myszką 
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiałową lub hybrydową
  • jaki rozmiar by Cię interesował: jak będe miał małą myszką to 30x40 będzie w porządku
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: tak
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:  wolną/średnią
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? nie musi
  • maksymalna cena za podkładkę? ile trzeba tyle dam, wstępnie DO 150zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) może być najprostsza, ale gdyby przykuwała uwagę to by było spoko
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: 
Ogólnie to szukam idealnego połączenia od dawna, przerabiałem za sobą takie kombinacje :
zowie fk1 + zowie g-sr -> ślizg dobry, ale switche w fk1 zbyt twarde

a4tech al90 + ss 9hd -> słaby komfort ruchowy myszką, ale ślizg był całkiem ciekawy z metalowymi slizgaczami, flickshoty wchodziły jak marzenie
roccat kone pure black edition + zowie g-sr/inetkox propad - za mała myszka, ślizg za mało kontrolowany na propadzie
rival 100 - za mało miejsca na chwyt 1+3+1
rival - w ogóle ta myszka mi nie przypadła, nie potrafię wygodnie chwycić
kinzu v3 - za mała na 1+3+1

G303 - zły profil myszki
Asus Rog Sica - najlepsza do gry, jednak wymiennie switche potrafiły zmieniać swoje położenie co mnie denerwowało, trochę zbyt kanciasta 

Ravcore cyclone - miałem z niż styczność kilka razy u znajomego, myszka o dziwo za duża i za ciężka ze źle skalibrowanym sensorem ale bardzo szybko się do niej przyzwyczaiłem i grało mi się dość ciekawie, jednakże na dłuższą metę raczej by nie przeszła egzaminu
func ms3 rev2 - super wygodna myszka, ale brak swobody ruchowej w csgo robi swoje 
Razer DA13 - wydawała się bardzo wygodna, ale nie miałem jak jej przetestować w CSGO


Co mi przypasowało w tych myszkach (tl:dr) :
Najlepsze switche - AL90

Najlepsza w dotyku - Kone Pure
Najlepszy feeling sensora - G303

Największa swoboda grania : Rog Sica

Wstępnie celowałem aby przetestować DM1 PRO S, Gigabyte XM300, Zowie EC1/DAxx
Co dla mnie proponujecie? Ogólnie planuje trochę tych myszek testować, chyba że trafie na idealną od razu. Co do kasy to nie mam ograniczenia, jak znajdę idealną myszkę za ponad 300zł i podkładkę za 150zł to będę zadowolony
Odpowiedz
#2
Dziwne, że logitech b100 nie był za mały, skoro kinzu i kone pure już tak. Poszukaj w sklepie logitecha g100s i przymierz, niedługo pojawi się w sklepach logitech g pro o podobnym kształcie co g100s ( jak również b100) z sensorem z g303.
Odpowiedz
#3
Licz się z LOD'em w XM300, może trochę irytować, jak często podnosisz myszkę.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
(09-14-2016, 07:19 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Dziwne, że logitech b100 nie był za mały, skoro kinzu i kone pure już tak. Poszukaj w sklepie logitecha g100s i przymierz, niedługo pojawi się w sklepach logitech g pro o podobnym kształcie co g100s ( jak również b100) z sensorem z g303.


głównie tutaj chodziło o prawą boczną ścianę myszki przy switchach, za mało miejsca i szurałem o podkładkę palcami. Dodatkowo jakoś 1+3+1 za cholere nie mogłem chwycić.
Jaka podkładka do tego?
Odpowiedz
#5
Logitech G pro wydaje się najlepszym wyborem dla Ciebie. Weź do tego Zowie G-Sr
Odpowiedz
#6
jakieś opinie na temat podkładek PC master race lub Mionix Sargas SK Gaming XXL? Na zagranicznych forach dostają ciekawe oceny i nie powiem, logo mnie przyciąga ;D
Odpowiedz
#7
Opinie opiniami, ocena zależy odd tego jak poddkładka spełnia ich wymagania, a ja nie wiem czy Tobie pasuje akurat taka podkładka.
Tzn. powiedz czy wolisz wolne/szybkie itp.
Odpowiedz
#8
jeśli mam być szczery to w moim wypadku to chyba kwestia przyzwyczajenia.
Z A4techem AL90 grałem na hardpadzie i grało mi się bardzo dobrze na wysokim sensie (800dpi 2.0) , z zowie fk1 i kone pure gralem na zowie g-sr i również grało sie dobrze ale na niższym sensie (800dpi 1.3) ,ale wydaje mi się, że flick shoty łatwiej wpadały na hardpadzie, jednakże jak miałem ROG Sica to nie mogłem się przyzwyczaić do goliathusa speed przy 800dpi 1.1sens, wydawało mi się, że miałem zbyt mało kontroli a szybkość była jakaś niekontrolowana(?)
Odpowiedz
#9
Według mnie możesz wziąć do Logitech G Pro albo Roccat Taito Control (równy ślizg, średnio szybki) albo ewentualnie jak powiedział t4co g-sr
pomyśl na jakiej grało Ci się najlepiej, jak chcesz czegoś nowego to Taito Control będzie równie dobre.
Odpowiedz
#10
trochę pieniędzy mi ukrócili, postanowiłem, że przetestuje dm1pros + taito control
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.