• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alternatywa dla Rivala
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Mionix Avior SK
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~25cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): strategie Paradoxu, Stardew Valley ;)
  • jaką masz obecnie podkładkę: Asus Strix Glide Speed, Logitech G440
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5 (dwa boczne).
  • twój budżet: ~250 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm/relaxed claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 21,5 cm
    undefined
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,5 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: przede wszystkim kształt, przycisk pod scrollem mógłby mieć nieco głębszy i mniej sztywny klik.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Na wstępie napiszę jakich myszy używałem i co było z nimi nie tak:
Deathadder Chroma - skandaliczna wręcz jakość wykonania, luz pod lewym przyciskiem, terkoczący scroll. Rozwidlenie na końcu myszy powoduje u mnie spory dyskomfort.
Asus Gladius - bugi w oprogramowaniu, świetny acz zbugowany scroll wheel (co 11 przewinięć w górę pomija jeden krok). Najlepszy skok przycisku pod scrollem z jakim się spotkałem. Fantastyczne przełączniki pod głównymi przyciskami (D2F-01F). Kształt nie do końca mi odpowiadał - podobnie jak w przypadku Razera.
pożyczony SS Rival - jej kształt odpowiada mi chyba najbardziej. Podobnie jak w przypadku Chromy, odstrasza mnie jakość wykonania. W testowanym egzemplarzu zauważyłem znaczną różnicę w kliku głównych przycisków. Scroll terkotał wyłącznie przy przewijaniu do góry - nie do zaakceptowania. 
G502 - przyciski "kleiły" się do spoconego palca, za ciężka, dziwna i brzydka. Metalowy scroll lata na boki przy poruszaniu.

Przed komputerem pracuję co najmniej 12 godzin dziennie, szukam wygodnej i przede wszystkim solidnej myszy z bardzo dobrym scrollem. Pożądana jest jakość wykonania pokroju myszek Mionixa. Oczywistym wyborem wydaje się być Naos 7000 - jednakże na zdjęciach wydaje się być zbyt płaska. Castor wydaje się z kolei zdecydowanie za mały. Logitech G400s ma słaby scroll. Myszki Zowie również odpadają ze względu na konstrukcję scrolla. 

Szczerze powiedziawszy brakuje mi już kandydatek, rozważam zakup Logitecha MX Master lub nawet Rivala 700 w nadziei na wyższą jakość wykonania.
Odpowiedz
#2
A patrzyłeś kiedyś jakby Ci leżała mniejsza myszka? Może zaczekaj na Logitech Pro G

ten sam kształt co G100s
Odpowiedz
#3
Sprawdź może roccat kone pure military
Odpowiedz
#4
21,5 cm? Czyli tak duża jak moja. Nie polecam
Odpowiedz
#5
(08-30-2016, 04:28 PM)Hya napisał(a): A patrzyłeś kiedyś jakby Ci leżała mniejsza myszka? Może zaczekaj na Logitech Pro G

ten sam kształt co G100s

Zdaję sobie sprawę, że za PMW3366 trzeba trochę zapłacić, ale chyba trochę przesadzili z MSRP.

Wygląda ciekawie, muszę ją gdzieś przymierzyć, być może jest to kształt jakiego szukam. - niejaki powrót to korzeni. 

(08-30-2016, 04:38 PM)Reo napisał(a): Sprawdź może roccat kone pure military

Miałem ją przez kilka tygodni, w przypadku mojej łapy nadawała się wyłącznie do fingertipa - konstrukcja całkiem zacna, muszę przyznać (o ile trafi się na sztukę pozbawioną wad).

(08-30-2016, 06:10 PM)Czyszczu napisał(a): 21,5 cm? Czyli tak duża jak moja. Nie polecam

A mógłbyś coś polecić? ;)



Coraz mniej gram, zazwyczaj palmuję gryzonia i planuję kupić mysz raczej z nastawieniem na palm gripa. Konstrukcja qasi ergonomiczna w stylu Rivala byłaby dla mnie chyba optymalnym wyborem. Nie pozostaje mi chyba wypróbować Rivala 300 - najwyżej go zwrócę. 
Czy spotkaliście się z zastrzeżeniami co do powierzchni jaką pokryta jest wersja w kolorze Gunmetal Grey?
Odpowiedz
#6
Skoro Rival ci pasuje to pójdź na kompromis - przyzwyczaj się do przycisków. Albo je wymień - jest poradnik na testgear na youtube.
300 ma poprawione gumy. 100 to gówno. I na dodatek ,,duży" rival kosztuje sporo mniej niż konkurencyjne myszki.
Odpowiedz
#7
Nie mieliśmy okazji pomacać Rivala w wersji Gunmetal, wygląda na śliski plastik na zdjęciu.
Odpowiedz
#8
https://pbs.twimg.com/media/CcfkusRWwAEsmSO.jpg
Tutaj wygląda na szorstki ale pytanie czy taki jest czy tylko tak pozornie wygląda.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
W sumie ciężko powiedzieć
Odpowiedz
#10
Miałem okazję przetestować Rivala w wersji Gunmetal Gray, powierzchnia przypomina nieco tę zastosowaną Asusie Gladius, jednakże jakość odlewu pozostawia wiele do życzenia - plastik posiadał sporo "grudek".

Ostatecznie kupiłem Rivala 300 w wersji Soft Touch Black, jestem umiarkowanie zadowolony - najprawdopodobniej będę eksperymentował z doborem pasujących przełączników (chińskie Omrony szału nie robią), myślę nad D2F-01-T lub D2F-01F. Muszę tylko namierzyć dobrej jakości ślizgacze.

Dziękuję za pomoc!
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.