• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Caaalutki zestaw do lola
#1
  • Witam. Jako iż przez wakacje uzbierałem trochę pieniędzy, chciałbym wymienić swój sprzęt bardzo niskiej jakości, na coś z wyższej półki. Kwota, jaką chcę przeznaczyć na to wszystko, to maksymalnie 1500zł
    Myszka:
  • jaką obecnie myszkę używasz: jakaś randomowa firmy Urage
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Nie wiem jakie ta ma, ale planuję grać na 2600/3000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): wysoka
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): /
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): gram tylko w lola, ruszam tylko nadgarstkiem
  • w co grasz (podaj tytuły gier): League of Legends
  • jaką masz obecnie podkładkę: Żadną :D
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Tylko LPM i PPM
  • twój budżet: Patrz początek posta
  • jaki chwyt stosujesz: palm - claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,3 
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Zależy jak bardzo by się różnił
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Jest po prostu słaba
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): -

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Jakąś randomową urage (patrz wyżej)
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Żadną xD
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Materiałową, lub plastikową
  • jaki rozmiar by Cię interesował: bez znaczenia, nie potrzebuję dużo miejsca, może być i duża, i mała
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: raczej nie
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: chyba średnio szybką
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • maksymalna cena za podkładkę? Patrz początek postu
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu:

  • Dobór klawiatury


    • twój budżet: patrz początek postu
    • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna
      • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
      1. czy masz masywne dłonie czy nie? Średnio, ale bardziej masywne niż nie :d
      2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Trochę
      3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak
    • czy chcesz podświetlenie? Tak, czerwone/zielone/niebieskie/rgb
    • czy chcesz makra? Nie koniecznie
    • czy chcesz dodatkowe klawisze? Nie koniecznie
    • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Obojętnie
    • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Ujdzie, ale wolałbym pełnowymiarową
    • twoje uwagi (wygląd, firma):

    Słuchawki:
    • jakie obecnie używasz? Fatality Creative czy jakoś tak
    • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
      - jeśli tak – to jakiej?
      - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Jeżeli zmieści się w budżecie, to tak
       --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej
    • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Po równo, 
    • jakiej muzyki głównie słuchasz? Rap
    • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? LoL
    • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Patrz początek postu
    • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort
    • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Pół otwarte lub zamknięte
    • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Bez różnicy
    • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Tak
    • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Nie wymagam jakiejś super jakości, ważne, żeby były wygodne (na słuchawkach można oszczędzić i dać coś "gorszego", tańszego

Odpowiedz
#2
Nikt nie ma pomysłu? :C
Odpowiedz
#3
Forum takiie pogrzebowe teraz, ja średni w sprawach klawiatur, szczególnie jeśli chodzi o podświetlenie. Ale postaram się coś Ci wskazać :)
Myślę, że myszkę możesz walnąć DM1 Pro S, w wersji według uznania (doradzałbym matową) + podkładkę proponuję Propad Large za 29 zł (taka QCK tylko szybsza i o większej żywotności)
Słuchawki myślę, że Encore Rocmaster (jeśli chcesz zamknięte) lub ISK HF2010 (półotwarte, ale tłumią prawie nic). Do tego Xonar DX ( od razu zaznaczam, że warto kupić używkę, bo jest tańsza o wiele, a akarty dźwiękowe są mało awaryjne)
Ewentualnie alternatywnie karta Xonar DG (ja swoją kupiłem za 50 zł na olx i do dziś śmiga).
Encory mają dobry bas i bardzo przyjemną scenę, są dość wygodne i mają zamienne nauszniki (i tłumią otoczenie - Lany)
ISK są lepsze do rapu, o lżejszym brzmieniu, wygodniejsze odrobinę, ale nic nie tłumią w zasadzie. Karta wystarczy wprawdzie DG. Jak chcesz bdb kartę której nie będziesz musiał kiedykolwiek zmieniać (chyba że się zepsuje xD) to Audiotrak Prodigy Cube Black Edition.
Klawiatura wystarczy Ci Tesoro Excalibur V2 na Kailh Brown. Ma co prawda niebieskie podświetlenie, ale myślę, że wystarczy. Ma wystarczająco wodotrysków jak dla mnie. Browny będą dobre do gier i pisania. Najlepsze do Lola są Blacki ale obawiam się, że mogą być za cięzkie.
Mam nadzieję, że odrobinę pomogłem. Tak na marginesie - słuchawki do Lola nie muszą być jakieś super, poza tym te które podałem są jednymi z najlepszych w swojej cenie, jakby tak nie było to sam bym nie miał ISKów :D
Odpowiedz
#4
A i jeszcze - wiem, że budżet masz 1500 zł, ale nie wszystko co drogie jest lepsze, a przynajmniej na tyle zauważalne żeby warte było dopłacenia. ;)
Odpowiedz
#5
Jakby DM 1 Pro S była za duża to możesz spróbować Aviora.
Na podkładkach się nie znam :P
Co do do klawki możesz spróbować też CM Stormów.
Tak jak Czyszczak wyżej napisał do LoL'a nie potrzebujesz słuchawek, pozycjonowanie nie ma znaczenia, ISK wystarczą.
Odpowiedz
#6
@Cryptic A CM Storma na jakich przełącznikach polecasz? Niesety jestem w tym kompletnie zielony, klikałem w życiu tylko SS Apexa, jakiegoś Logitecha za 750zł (nie pamiętam modelu), Razer Green i MX Blue, oraz MX Black. Najlepiej klikało mi się Razery i obydwa rodzaje MXów. Jako iż miałem okazje pograć na blackach, to mogę powiedzieć że nie są dla mnie za "ciężkie" tylko po bardzo długim graniu czułem lekki ból, więc chyba mogą być, myślę że się przyzwyczaję. Do słuchawek myślę, że jednak nie będę kupował karty dźwiękowej, bo nie potrzebuję jakiejś super jakości i kupię te Encore Rocmaster, lub porozglądam się w "pchełkach".
Odpowiedz
#7
Przyznam ci się że owszem, klikałem sporo przełączników, ale nie miałem ich dłużej niż kilka godzin, bo szkoda mi mojego Deathstalkera i czekam aż coś w nim się rozwali żeby z czystym sumieniem kupić mechanika :D Jednak na forum do LoLa polecane są zawsze Browny. Razerów nie bierz.

Jeżeli długo siedzisz w słuchawkach to możesz poszukać Philipsów SHP 9500. Mega wygodne, dźwiękowo są lepsze słuchawki w tej cenie, ale sam napisałeś że nie zależy ci na super jakości. Minusem jest to że trzeba kupić używki albo sprowadzać.
Odpowiedz
#8
Mam możliwość kupienia Tesoro Durandal Ultimate za 200zł na MX Black, od dobrego znajomego, czyli bez żadnych przekrętów, chyba po prostu ją wezmę. Co do myszki - myślałem, czy nie wziąć DM 1 Pro S i do tego jakąś plastikową podkładkę, np. Razer Destructor, ale podobno optyki trochę zasysają na plastikach - czy to prawda?
Odpowiedz
#9
Mam DM1 Pro. Najbardziej boli mnie to, że przycisk (1 boczny) jest tak nisko, że prawie go wciskam. Przymierz Rivala 100, są całkime podobne, ja zachaczam o boczny przycisk, próbuje się przyzwyczaić.
Odpowiedz
#10
dm1 pro, natec m12, CM XTi i słuchawki Cloud HyperX do rapu i i lola sprawdzą sie w 100%
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.