• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechaniczna za ok. 500zł
#1
twój budżet - 500-600zł

jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? - mechaniczna

jaki chcesz  rodzaj przełączników? – Najbardziej pasują mi Browny, korzystałem również z Redów i też fajnie mi się na nich pracowało, zastanawiałem się jeszcze nad Black, ale nie miałem nigdy okazji ich przetestować. Dużą wagę przykładam do głośności i choć wiem że decydując się na mechanika z zasady będzie dość głośno to jednak chciałbym by było możliwie jak najciszej.

czy chcesz podświetlenie? - Tak, choć nie nie musi to być podświetlenie, które zrobi mi z biurka dyskoteke.
czy chcesz makra? - Nie potrzebuję.

czy chcesz dodatkowe klawisze? - Nie potrzebuję, choć pewnie gdyby jakieś były to starałbym się je wykorzystać.

czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - Nie potrzebuję, ale byłby to napewno jakiś mały + na korzyść klawiatury.

czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? - Bardzo wskazane by taka właśnie była. Mam dość mało miejsca na biurku dlatego zależy mi na tym by klawiatura zajmowała jak najmniej miejsca. 

twoje uwagi (wygląd, firma) - Najważnejsze dla mnie jest to by klawiatura była bardzo solidnie wykonana, była wytrzymała i prezentowała się przyzwoicie. Dla klawiatur TKL bardzo zależy mi żeby była to klawiatura z numpadem. Dla klawiarur regularnych maksymalna długość jaka jest dla mnie akceptowalna to ok. 450mm. 

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, fajnie jakbyście zaproponowali kilka klawiatur. No chyba że jakaś idelanie się wpasowuje w moje wymogi i jest bezkonkurencyjna.
Odpowiedz
#2
Z cichych przełączników mógłbyś spróbować Corsaira Strafe z przełącznikami MX Silent, z tego co czytałem są to obecnie jedyne sensowne "ciche" przełączniki mechaniczne. A z klasycznych rozwiązań:

CM Quickfire TK - TKL, ale z numpadem.
Corsair K70 Lux MX Brown - świetny design, podpórka pod nadgarstek, obudowa wzmocniona aluminium.
CM MasterKeys Pro White M - tej klawiatury jeszcze nie ma na rynku, jest to połączenie Masterkeys z rozmieszczeniem klawiszy Quickfire'a TK, z białym podświetleniem.
Odpowiedz
#3
imo to zaczekaj na Masterkeys Pro white M
Odpowiedz
#4
Dzięki za podpowiedź.
Z ciekawości - natrafiłem ostatnio na jakieś stronie na zapowiedź ROCCAT Suora z przełącznikami firmy TTC. Pierwszy raz o nich słyszę. Czy ktoś z w as miał z nimi do czynienia i może się wypowiedzieć?
Odpowiedz
#5
niestety nie mieliśmy z nimi do czynienia, ale osobiście podchodziłbym sceptycznie do nich,
Odpowiedz
#6
Ode mnie polecam quickife rapid-i bądź z tych nowych jak w cenie znajdziesz sam mam na mx Brown switche genialne w miarę ciche , podświetlenie i wykonanie genialne a rozmiar to same +. Ew quickfire tk mx Brown
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
Wiadomo kiedy dokładnie wypuszą MasterKeys Pro M?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.