• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mech. bez numpada do CS GO/Moba/RTS i programowania
#1
Dobór klawiatury

twój budżet:
300

jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)?
Mechaniczna

jeżeli mechaniczna: jaki chcesz rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
Nie wiem, ma być przyjemnie w grach, ale przede wszystkim ma być świetna do programowania.

czy masz masywne dłonie czy nie?
Nie

czy dużo piszesz na klawiaturze?
Tak

czy ma to być klawiatura w 100% pod gry?
Nie, również pod programowanie.

czy chcesz podświetlenie?
Wolałbym nie, ale jeśli będzie, to trudno (pewnie i tak będzie konfigurowalne w oprogramowaniu)

czy chcesz makra?
Sam nie wiem, chyba nie :P

czy chcesz dodatkowe klawisze?
Byłoby fajnie, gdyby były multimedialne (start/stop, nast. utwór, poprzedni utwór, głośność), w jakiejś taniej z Natec mam i korzystam codziennie (nie muszę alt-tabować podczas gry, żeby zmienić utwór)

czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?
Nie, wolałbym tego chyba nawet uniknąć.

czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?
Wolałbym właśnie bez, bo na biurku nie ma zbyt dużo miejsca przy ogromnej podkładce :D Numpad w miejscu del też ciekawe rozwiązanie.

twoje uwagi (wygląd, firma):
Najważniejsze jest dla mnie to, żeby nie miała numpada albo w sumie może być, ale w miejscu del/end, itp. (nie wiedziałem, że takie są). Wygląd raczej czarny, ew. niebieski, białych/szarych nie chcę.
Odpowiedz
#2
Razer balckwidow tournament ediditon-spełnia praktycznie wszystkie twoje wymagania :p
Tak to moze jeszcze coś z serii Cm storm quickfire- Rapid I/Tk
Tesoro Durandal G1 na brownach jeszcze może, ale ona jest pełną klawiaturą :P
Odpowiedz
#3
Genesis RX75 - dobry mechanik za mniej niż 300 zeta i z tego co widzę, spełnia postawione przez ciebie wymagania.
Odpowiedz
#4
RX75 do pisania słaba, bo na blackach. 
Sprawdz Rapoo V500. Pod gry, pisanie i programowanie wziąłbym wersję Kalih Brown. Są w wersji jeszcze Kalih Blue - bardziej pod pisanie. Wersja Kalih Yellow to poprostu przełączniki liniowe (jak MX Red i Black), wymagają 50g (więcej niz red, mniej niz black). Rapoo jest tania (na allegro 170 zł).  Ma multimedialne przyciski, nie ma numpada, podswietlenia.
Blackwidow jest nieopłacalna - płacisz troszkę ceny za pseudo firmę ,,dla graczy".
Inne propozycje podane przez Quelto są ok. Jednak jeśli chcesz tanio i minimalistycznie to weź w/w klawiaturkę. Kalihy są minimalnie gorsze od Cherry MX, ale Browny (odmiana switchy) w Kalihach są lepsze moim zdaniem (przycisk nie daje tak wyraźnego sygnału, który na dłuższą metę staje się denerwujący). Browny nadadzą się jednym słowem do wszystkiego. Niestety jeśli chcialbyś Cherry MX to w PL jest mało opłacalnych klawiatur.
Fajną klawą, jednak droższa znacznie od Rapoo jest Tesoro Excalibur.
Odpowiedz
#5
O rany, nie sądziłem, że można dostać tak tanio mechaniczną klawę. Myślałem, że 300 to minimum, a tu proszę. Tylko gdzie ją dostać prócz Allegro?
Odpowiedz
#6
No na olx, ale to gorzej. Na allegro gościu miał za 169 jak pamiętam. Za 175 była na Blue.
Kupuj przez allegro.
Odpowiedz
#7
Na promocji na MX Brown: http://procpu.pl/p/1727/32475/roccat-ryo...racza.html
Niemniej z Roccatami jest niestety duża szansa, że w ciągu 2 lat padnie kilka LEDów albo pojawią się problemy z kablem i będzie trzeba reklamować.

W okolicach 400 zł brałbym najpewniej QuickFire TK.
Odpowiedz
#8
Ciężko będzie za 400. Max 300. Już i tak wpadłem na pomysł poszukiwania odrobinę wygodniejszej myszki niż Avior i dopóki nie sprzedam Aviora lub nie oddam Castora, w razie gdyby mi nie przypasował, to nawet tych 300 nie będzie :P

Cały czas zastanawiam się nad tym Rapoo V500, 169zł to świetna cena jak na mechanika. Używał ktoś jej kiedyś?

Normalnie pewnie bym olał sprawę na pewien czas i dozbierał nawet do tych 400, ale jestem w trakcie pisania jednej strony www, a czekają jeszcze dwie w kolejce, a na dotychczasowej klawiaturze nie mam dwóch klawiszy, sam "panel" dotykowy, że to jeszcze działa... :D Także tak, przydałaby się klawka. Nie wiem, co mi strzeliło do głowy teraz z tym testowaniem nowej myszki.

Wy to macie fajnie, tyle sprzętu macie możliwość przetestować :) Fajnie, że jest takie miejsce jak to, gdzie możecie się tą wiedzą podzielić.
Odpowiedz
#9
Rapoo v500 to to samo co Zalman K500, czyli mocno budżetowy mechanik, ale jak się zepsuje to chociaż będziesz miał komplet Kailhów do lutowania.

U nas to wszyscy mają fajnie poza Hyą który musi pisać recenzje oraz robić i obrabiać zdjęcia bo nikomu innemu się nie chce tego robić :] Za to zawsze stawiamy mu piwo... więc nie narzeka za bardzo
Odpowiedz
#10
ale chwila mechaniki mają się szybko nie psuć ;p
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.