• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do ok 350 zł
#1
Witam!

Jako że jestem nowy na forum, to serdecznie wszystkich witam!

Poszukuję od jakiegoś czasu nowej myszki, mam nadzieję, że pomożecie:


jaką obecnie myszkę używasz: Logitech G700

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: najczęściej gram na 3200, ale są to różne wartości, zwykle z przedziału 2000 do 4000

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):średnia

czułość w Windows:2000 DPI

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 800 - 1600 - 2400 - 3200 - 5700

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie wiem, ale używam podkładki QCK Mini o wymiarach 21x25 cm i zawsze w zupełności wystarcza

w co grasz (podaj tytuły gier): niemal wszystko po równo, najczęściej RPG-i, FPS-y, indyki, akcja, strategie, przygodówki

jaką masz obecnie podkładkę: QCK Mini, ale SteelSeries Dex jest w drodze.

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): poza LPM i PPM, do samej gry to przycisk w rolce i i jeszcze 1-2, a w RPGach nawet 4. Przy czym oprócz tego mam pod kolejnym przyciskiem zmianę profilu, a pod dwoma kolejnymi DPI w górę/w dół. Czyli w sumie poza LPM, PPM i rolką używam od 4-5 dodatkowych do 7. Niezbędne zaś są mi 3 dodatkowe.

twój budżet: 350 zł

jaki chwyt stosujesz: różne w zależności od obłożenia przycisków w grze, ale zwykle PALM, rzadziej lekki CLAW

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): w FPS-ach 1+2+2, w pozostałych różnie

jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): prawie 20 cm

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 21mm

czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: obecnie mam do 5700 DPI, poniżej nie chciałbym schodzić

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: przyciski dodatkowe od początku nierówno pracują, mają różny klik, prawie starł się napis, mysz nie jest idealnie spasowana, brudzi się w szparach, jest nieco za krótka, jest dość ciężka - bo bezprzewodowa z baterią

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak

uwagi (np. co do wyglądu myszki): nie może być odpustowa ani być Logitechem G502 :D



Obecnie rozważam najbardziej Roccat Tyon z Avago 9800 (przycisków po uszy) oraz SS Rival 300 z PMW3310 (niestety tylko 3 dodatkowe przyciski, co jest słabe w RPGach).

Avago 9800 jest wyraźnie gorszy od optyka 3310?
Odpowiedz
#2
W FPSach jest wyraźnie gorszy, do tego Dex do laseru przy takich czułościach to średni wybór. Wiesz przy takiej dłoni to Rival zdecydowanie będzie najlepszym wyborem. Ewentualnie Cougar 550M (ma bardzo rozbudowane sterowniki), ale nei wiem jak znosisz śliską odmianę plastiku.
Odpowiedz
#3
No to mnie zmartwiłeś... A jest coś jeszcze sensownego na tym sensorze 3310 albo 3988, co ma więcej niż 6 przycisków? Najlepiej min. 8. Spojrzałem na tabelkę, ale dalej nie wiem. Na pewno nie chcę Zowie. Jest coś takiego jak Corsair Sabre, Kone XTD Optical, ale zależy mi na dobrym oprogramowaniu i pamięci profili. Corsair chyba tego nie oferuje.

A jak się ma rozmiarami, profilowaniem, materiałami Kone XTD Optical do Kone XTD Laser? Ten drugi dobrze mi leżał w dłoni, a XTD Optical nie widziałem w marketach.
Odpowiedz
#4
jeżeli XTD Ci leżał dobrze w dłoni to bierz Opticala, bo to to samo ale z lepszym sensorem, dla takiej dłoni i kogoś kto akceptuje wagę ok 120 g to świetna mycha. Corsairami nie zawracaj sobie głowy bo robią niewygodne i niedopracowane myszki
Odpowiedz
#5
Czytałem znowu tabelkę i testy i wychodzi mi na to, że laserowego czujnika chciałbym uniknąć. Zaś z optyków zrobiłem selekcję i zostaje mi albo rival 300 albo... biorąc pod uwagę więcej przycisków, g502 spectrum, któremu usunięto w porównaniu do core niebieskie elementy "ozdobne" i aż tak już mnie nie razi. Co możecie powiedzieć o czujniku z logitecha i czy wiadomo już że logitech nic nie zmajstrował przy okazji nowej wersji g502? Jak sprawdzi się w fpsach w porównaniu do pmw3310? Oczywiście w czulosciach ok 3200 dpi, okazjonalnie okolice 5000 dpi.
Odpowiedz
#6
masz przecież recenzję g502: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...teus-core/
Zasadniczo logitechy są uznawane za numer 1 pod względem kalibracji sensorów czy przycisków. Jedyne z czym mają problem to ergonomia i niska waga, gdyby w końcu sobie z tym poradzili nie mieliby praktycznie konkurencji.
Odpowiedz
#7
Tak, czytałem, ale w recenzji brak screenów z testów rysowania przy wartościach mnie interesujących, to jest 3200 dpi i 5000 dpi, tylko od razu jest 6000 dpi. Poza tym pytam o wersję spectrum, czy na pewno nic w niej na niekorzyść nie zmieniono w działaniu sensora.

Ponadto jeszcze jedno - mam aktualnie podkładkę SS Dex, czy g502 i rival 300 dzialalyby podobnie, czy któraś gorzej znosi tę podkładkę?
Odpowiedz
#8
XTD Optical ma b. dobry sensor (wersja XTD laserowa to dwie różne myszki), masz sprawdzony kształt, to nie wiem czemu szukasz czegoś innego. Obie będą dobrze działać na dexie, wersja spectrum ma po prostu więcej kolorków. Prawda jest taka, ze wszystkie te 3 myszki są b.dobre - osobiście brałbym rivala, bo nie potrafię efektywnie korzystać z myszek o wadze +100 g, niemniej jeżeli tobie waga +/- 120g tak nie przeszkadza to spokojnie możesz brać XTD Optical lub G502 (jednak na g502 imo to może Ci być ciasno na przyciskach, bo nasz kolega z łapą ok 20cm narzekał na wygodę na niej).
Odpowiedz
#9
Tyle że właśnie Kone XTD jest teraz najdroższa z tej trójki - ok. 350 zł. Tańsze oferty są tak naprawdę podczepione pod model Kone Pure Optical albo Kone XTD z laserem. Ponadto Kone XTD Laser podobał mi się w dotyku najbardziej ze względu na taki niby-miękki materiał, a Optical środkową część ma z innego, jaśniejszego plastiku, który już nie jest tak przyjemny.

Miałem przez chwilę G502 Core w dłoni, leżał ok przez te kilkadziesiąt sekund, ale ten wygląd kosmiczny i niebieski akcent mnie zniesmaczał, obawiam się też o dużą liczbę szpar i błyszczące elementy. Ale liczby przycisków mu nie odmówię, jak i dobrego sensora, także chyba znów się przejdę do marketu porównać Rivala 300 i 502, może już będzie Spectrum gdzieś na stanie. Wezmę to, co mi lepiej będzie leżało w łapie. Teoretycznie w Rivalu 300 przesunięcie rolki w górę/dół też da się programować jako przycisk :D, więc awaryjnie ma te osiem przycisków :P.
Odpowiedz
#10
Rivala przeważnie lubią osoby o dużych dłoniach. Na pewno warto go rozważyć.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.