• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zowie FK1/Fk2 vs SS Rival
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Naga 2014 (wcześniej Razer Naga wersja pierwsza)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 500
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 5/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 500
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: X7 Gaming (mam dwie, zajmują całe biurko)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Nie jest to istotne.
  • twój budżet: 200-300zł
  • jaki chwyt stosujesz: Finger/claw (hybrid)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5cm
    undefined
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 2,2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?:
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: 400-600
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Myszki z serii Naga mają wrodzoną wadę i po dłuższym użytkowaniu po prosty sensor zaczyna szwankować.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Obojętne

    Zastanawiam się nad Zowie FK1/Fk2 bądź Steelseries Rival ewentualnie steelseries sensei.


#2
myślę, że Zowie Fk1 lepiej będzie Ci pasował, ale wydaje mi się, że będziesz Ci się dziwnie grało na początku po przesiadce z takiej Nagi ;)
#3
Właśnie tego sie obawiam. Urządzenia Razera mają to do siebie, że przyzwyczajają do swojego kształtu bardziej niż inne sprzęty tego rodzaju.
Chodzi mi o jak największą precyzję i właśnie Zowie Fk1 jest polecana przez wszystkich, nawet znajomych. Do fk2 przekonuje mnie fakt, że jest to
ulepszona wersja FK1 z tym, że ma gorsze switche.

Rivala kupuje mój dobry znajomy i również jest to polecana myszka, a o senseiu niewiele słyszałem, ale wydaje się solidnym sprzętem.
#4
Biorąc pod uwagę, że naga jest poniekąd myszą profilowaną, możesz pomyśleć o zowie ec1-a lub ec2-a. Podobnie jak w wypadku fk1 i fk2 cyfra nie oznacza ulepszonej wersji, tylko mniejszą, na bazie dokładnie takich samych komponentów i materiałów. Problemem rivala, poza tandetnym wyglądem jest niska jakość materiałów, gumki na bokach szybko się ścierają. Co do sensei, kupowanie myszy na sensorze laserowym, zamiast któregoś z wyżej wymienionych optyków byłoby strzałem w stopę.
#5
O właśnie. Nie mogłem sobie przypomnieć dlaczego się tak wstrzymywałem co do senseia i mi przypomniałeś, chodziło o laser.
Wychodzi na to, że jedynym słusznym wyborem będzie FK1/FK2 w zależności, którą będzie mi się wygodniej trzymało.
#6
No tak jak napisałem, zobacz sobie jeszcze ec1-a i ec2-a, pod względem komponentów jest to profilowany odpowiednik zowie fk1/2


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.