• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cherry MX brown vs Cherry MX blue
#1
Witam, 
Planuje zakupić nową klawiature, lecz nie wklejam wzoru, ponieważ jestem juz zdecydowany na model Cm storm quickfire tk tylko własnie mój dylemat lezy na przełącznikach. Właściwie wiem i zgadzam się z tym, ze powinna być to moja decyzja, lecz chciałbym tutaj sięgnąć rady specjalisty :P Gry, w które gram to głownie moba, a konkretniej LoL, raz na jakiś czas Hots. Tak to w sumie poza tym to we wszystko prawie sobie klikam sporadycznie od csa, przez bfa, gta, The binding of isaac, może jakiś payday. Klawiatura służyła by mi w 60% do gier, a 40% pisanie. Szczerze mówiac to zakochałem się w kliku niebieskich przełączników ale dużo osób odradza je do gier ze względu na ten czas aktywacji, który mógłby powodowac problemy z wielokrotnym klikaniem jednego przycisku. Dlatego własnie chciałbym rady. Myślę też, że to charakterystyczne "chrupnięcie" w połowie kliku brownów mogłoby mnie poniekąd irytowac, a nie mam możliwości niestety tego sprawdzić :P
Licze na pomoc i pozdrawiam :)
Odpowiedz
#2
(03-25-2016, 08:49 PM)Quelto napisał(a): Witam, 
Planuje zakupić nową klawiature, lecz nie wklejam wzoru, ponieważ jestem juz zdecydowany na model Cm storm quickfire tk tylko własnie mój dylemat lezy na przełącznikach. Właściwie wiem i zgadzam się z tym, ze powinna być to moja decyzja, lecz chciałbym tutaj sięgnąć rady specjalisty :P Gry, w które gram to głownie moba, a konkretniej LoL, raz na jakiś czas Hots. Tak to w sumie poza tym to we wszystko prawie sobie klikam sporadycznie od csa, przez bfa, gta, The binding of isaac, może jakiś payday. Klawiatura służyła by mi w 60% do gier, a 40% pisanie. Szczerze mówiac to zakochałem się w kliku niebieskich przełączników ale dużo osób odradza je do gier ze względu na ten czas aktywacji, który mógłby powodowac problemy z wielokrotnym klikaniem jednego przycisku. Dlatego własnie chciałbym rady. Myślę też, że to charakterystyczne "chrupnięcie" w połowie kliku brownów mogłoby mnie poniekąd irytowac, a nie mam możliwości niestety tego sprawdzić :P
Licze na pomoc i pozdrawiam :)

według mnie blue będą dla ciebie lepsze. Znacznie lepiej się na nich pisze. A na brownach tapowanie też nie będzie takie jak np. na blackach. Ogólnie poleciłbym inną klawiaturę, co prawda na przełącznikach tzw. outemu (bardzo podobne do mx blue, tylko minimalnie gorzej wykonane). Klawiatura to FX-73. Jest np. na alienxpress, kosztuje w przeliczeniu na PLN ok. 120 zł, dostawa jest za free. Jest bez bloku, ale najwazniejsze są przełączniki, poza tym ma wielokolorowe podświetlenie. Wpisz w yt Keyboard Fx-73 i zobacz. Uważam że to się bardziej opłaca. Mi narazie starcza tracer mecano, ma inne specyficzne przełączniki, którymi pisze się zarówno dobrze jak i gra. To takie blue-browny :D ale wracając do ciebie, zobacz tą klawę ;)
Odpowiedz
#3
Tylko mecano ma przełaczniki zgoła inne niż mechaniczne, i chyba tylko dzwiekiem przypominają mechanika, wiem bo sie juz kiedys interesowalem ta klawiatura ale IMO jednak nchyba nie warto. W alienexpress na pewno sie nie będe bawił :P
Odpowiedz
#4
(03-25-2016, 09:53 PM)Quelto napisał(a): Tylko mecano ma przełaczniki zgoła inne niż mechaniczne, i chyba tylko dzwiekiem przypominają mechanika, wiem bo sie juz kiedys interesowalem ta klawiatura ale IMO jednak nchyba nie warto. W alienexpress na pewno sie nie będe bawił :P

wiesz mam mecano pol roku i uwierz mi nie przypominają mechanika tylko z dźwięku... Jedyną rzeczą która ich róźni jest to że nie ma takiej płynności ruchu jak w cherry mx, oraz to że w końcu uderza się w gumkę, której i tak nie czuć. (to jest coś jak cougar 450K, tylko o wiele tańsze). Cóż jeśli nie chcesz z alienxpressa, to kup wersję z blue. Tyle ode mnie. Poczekaj na opinie innych. Ale moim zdaniem blue vs. browny do twoich preferencji bardziej pasuje Blue. Sytuacja wyglądałaby inaczej gdybyś pisał w 60% a grał w 40%. Wtedy na 100% blue. Wiesz jest jeszcze 1 opcja... Mogłbyś za 120 z alienxpressa kupić tamtą do pisania i np. tanią klawę na blackach, bardzo fajną do tych typów gier w które grasz :D
Odpowiedz
#5
Właściwie to tak moze nawet jest, ze 60% pisania ale jedyną moją obawą jest to, ze podobno blue nie są idealne do grania zwłaszcza moba gdzie klawiatura odgrywa wieksza role niż WSAD :P
Odpowiedz
#6
(03-25-2016, 10:05 PM)Quelto napisał(a): Właściwie to tak moze nawet jest,  ze 60% pisania ale jedyną moją obawą jest to, ze podobno blue nie są idealne do grania zwłaszcza moba gdzie klawiatura odgrywa wieksza role niż WSAD :P

no to pomyśl. Osobiście byłbym za 2 opcją.
Odpowiedz
#7
Wątpliwe zebym kupował 2 klawiatury hahah. Kupie raczej na blue tego cm storma , tylko chcialbym zebys ktos kto uzywal tych switchow mogl sie wypowiedziec na temat grania na nich :P
Odpowiedz
#8
(03-25-2016, 10:34 PM)Quelto napisał(a): Wątpliwe zebym kupował 2 klawiatury hahah.  Kupie raczej na blue tego cm storma , tylko chcialbym zebys ktos kto uzywal tych switchow mogl sie wypowiedziec na temat grania na nich :P

powiem tyle do grania będą ok, ale do tapowania średnie.
Odpowiedz
#9
Ojej, przecież nie kupuje klawiatury do tapowania jak chyba mało kto :P Do pisana i grania, a do grania słyszałem , że moze nie byc najlepsza przez ten własnie problem z double clickiem :P
Odpowiedz
#10
(03-25-2016, 11:02 PM)Quelto napisał(a): Ojej,  przecież nie kupuje klawiatury do tapowania jak chyba mało kto :P Do pisana i grania, a do grania słyszałem , że moze nie byc najlepsza przez ten własnie problem z double clickiem :P

no to kompromis, bierz blue, gdzie pisanie>gry, a browny pisanie=gry, gdzie pisanie na brownach<pisanie na blue
rozumisz...
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.