• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna-dylematy
#1
  • twój budżet:300 zł może troszkę więcej
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? W tej cenie mechanik, ale plungery akceptuję
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:Brown
    1. czy masz masywne dłonie czy nie?Nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Czasem się coś napisze może 15-20%, ale i tak wyolbrzymiam. Generalnie internet czasem maila wyśle i dużo gierek.
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? W 100 nie.
  • czy chcesz podświetlenie?Nie wymagam
  • czy chcesz makra?Preżyję bez nich, ale wolałbym żeby były.
  • czy chcesz dodatkowe klawisze?Bardzo by się przydały
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek?Chciałbym, ale mogę dokupić.
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)?
  • twoje uwagi (wygląd, firma):Generalnie jak patrzyłem to chyba najlepiej teraz opłaca się, albo qpad mk 50 albo Ozone strike pro. Z tym, że ja raz mechanika widziałem na oczy i to na redach :P Myślę czy by może Tesoro Excalibur z amazonu nie kupić, ale boję się ile przesyłka będzie kosztować niby pisze, że two days shipping for free, ale o co tu chodzi to ja nie rozumiem. Czy do Polski za free, czy do krajów gdzie stateczek płynie dwa dni. Gry w jakie gram to Dota 2 i Cs go. Do Doty potrzebne mi są właśnie dodatkowe przyciski albo makra,żebym mógł couriera przykładowo szybko wysłać jednym kliknięciem. Czasem też zagram w strategie lub RPG.
Odpowiedz
#2
Z amazona płacisz za przesyłkę + od razu doliczają vat jak z "ich" sklepu bierzesz. Co wyjdzie CI z 500 zł. Lepiej http://procpu.pl/p/1727/27956/tesoro-exc...racza.html dołóż do 450 zł (póki na promocji) i masz fajną klawiaturkę z RGB i makrami ;)
Odpowiedz
#3
Ach wy :P A miałem nie dopłacać,ale zbyt kuszące żeby tak zostawić.
Niektórzy hejtują te Kailh jak to wygląda w rzeczywistości ?
Podobnie w tym Zalmanie po jakimś czasie same się wciskają.
I jak wytrzymały jest ten EXcalibur ?
Przetrzyma ponad dwa lata ?
Nie ma jakiś usterek czy coś ?
Ostatnio się sparzyłem, bo kupiłem niby świetną myszkę, ale kółko się popsuło po 3 miesiącach.
Odpowiedz
#4
2 lata to jest zawsze gwarancja, ja użytkuję Kailh browny (tesoro lobera supreme) od ponad roku i 0 problemów. Zalmany (nie wiem jak nowsze partie) miały kailhy jeszcze z przed "upgradu" jakościowego tych przełączników. Jak popatrzysz po forach to od dobrych 2 lat skarg jest tyle co z Cherry.
Odpowiedz
#5
Dużo lepsza jest ta klawiatura od takiego np Ozone Strike Pro ?
Tak poglądowo pytam i jak jest wykonana ?
Tesoro chyba szmelcu nie wydaje ...
I jeszcze jedno pytanie najważniejsze:
Czy warto dopłacać do spectrum 150 zł gdy za 300 zł mam mk 50 ?
Są widoczne różnice w wykonaniu ?
Też teraz patrzyłem i za 485 złociszy jest już Durandal w wersji ultimate.
Odpowiedz
#6
Wiesz, jeżeli wolisz przełączniki MX to za 485 Durandal Ultimate jest okazją, chyba potaniała bo wyprzedają z magazynów, pewnie wejdzie wersja RGB czy coś za jakiś czas. W przypadku w którym obojętny jest Ci kolor podświetlenia to weź wersję Ultimate z MX brown, bo obecnie w tej cenie raczej nic lepszego nie znajdziesz. Tesoro ma raczej dobre klawiatury. Kolega użytkuje już prawie 3 lata Durandal Ultimate i 0 problemów z nim. Colada ponad 2 lata też 0 poważniejszych problemów (jedynie lakierem trochę schodzi) ja ok. rok Lobere i też wszystko w niej działa.

czy warto dopłacać za podświetlenie to już Twoja decyzja - jedni powiedzą tak, inni że nie.
Odpowiedz
#7
Hmm do, którą z tych klawiatur byś bardziej polecił do 500 zł ?
Czy jest jakaś inna warta rozważenia ?
Wolałbym zostać w cenie ok 400 zł, ale jeśli naprawdę będzie warto dopłacić te 50 czy 100 zł jestem w stanie to zrobić.
Odpowiedz
#8
Durandal Ulti ma w sumie wszystko co potrzebujesz, imo to nei ma co kombinować, tym bardziej, że im cena spadła do poziomu z przed ponad roku ;)
Odpowiedz
#9
Czyli lepiej Durandala niż Excalibura ?
A załóżmy że Corsair k70 spadł by też do takiej ceny, warto go rozważać ?
Przyznam, że moja wymarzona klawiatura razem z durandalem i nie wiem co wybrać ...
Czy może lepiej brać excalibura i dokupić podkładke ?
Odpowiedz
#10
Cena K70 raczej nie spadnie już. Moim zdaniem lepiej wybrać Durandala póki są jeszcze w sklepach.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.