• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do domu 100-150zł
#1
Witam bo to mój pierwszy post, trochę czasu zajęło mi przeszukanie i przeczytanie wszystkich recek na stronie :)
ale jak to każdy z nas mam "swoje i nietypowe" wymagania co do myszki i klawiatury ( o nią spytam w dziale klawiatury) - ogólnie wychodzę z zasady że jak coś kupię to mogę co najwyżej raz to ustawić i ma cały czas dobrze działać, czyli prawie nigdy nie będę się bawił zmianą jakiś przedziwnych ustawień. bajery też zbędne - w obecnej myszce nawet nie korzystałem nigdy z guzkia 3xklik :) 

tak więc wg wzoru:
  • jaką obecnie myszkę używasz: a4tech glaser 70D (6 lat)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: standardowe 1000 (nie da się zmienić)
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): wolę ok średniej lub średnio-niska
  • czułość w Windows: standardowo
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):50-60cm ~
  • w co grasz (podaj tytuły gier): ogólnie we wszystko, głownie strategia, strzelanki
  • jaką masz obecnie podkładkę: SteelSeries StarCraft II: Heart of the Swarm (za 2 zł :) )
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): obecnie co najwyżej boczne - w przód/tył ale tak myślę że chyba nie jest to jakiś wymóg, jak będa to lepiej
  • twój budżet: ok 300 na zestaw z klawą więc tu ok 150 ale nie muszę maksować budżetu :)
  • jaki chwyt stosujesz: w grach bardziej finger, czasem plam  
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm
    jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: wymiennie między finger a palm, claw nie podchodzi mi
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie korzystałem ale raczej tak- liczy się wygoda
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: ogólnie myszka obecna ma 6 lat, ale z racji że pomału się zacina  (rolka) i wytarła, to szukam czegoś nowego a ją wezmę jako zapas , tak to myszka rewelacja 
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? wolałbym ale rozważę inne propozycję
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): zbliżona wyglądem do mojej, wole minimalistyczne niż nabajerzone im mnie tego tym lepiej, nawet podświetlenie nie wymagane i mam skłonność do potliwości dłoni, więc taką aby tego uniknąć chciałbym
    mam parę typów po czytaniu ale chciałbym usłyszeć jakieś rady i sprawdzić co się pokryję z wyborami, ogólnie to trzymałem np ostatnio rivala 100 i taka mi pasuje wielkością ale podobno sensor padaka, i wolał bym mnie wydac za dużo - im mniej tym lepiej  bo gram co najwyżej w weekendy przy piwie :) ogołnie to ma być trwała i wygodna to podstawa
Odpowiedz
#2
Wiesz, najbardziej pasuje pod te wymagania (w tym do 150 zł) CM Strom Alcor. Wiesz, przy dłoni 20 cm to ewentualnie rozważałbym jeszcze SS Rivala, ale to już koszt 200 zł.
Odpowiedz
#3
myślałem też nad nim, ciężko go dorwać poniżej 150 z przesyłką, czy on jest bardzo "asymnetryczny" preferuje symetryczne myszki, i czy nie będzie mi przeszkadzał ?
w moim zamyśle po w/w były także:
SS rival 100 - tylko tu się boję bo ma skrajne opinie co może świadczyć że zachwycają ją tylko fani marki :)
a4tech a 90 - połowa ceny, i symetryczna, ale nie jestem przekonany czy "to ten sam" a 4tech co kiedyś
roccat lua - tylko chyba za mała (tak jak g100s), a większy brat savu za drogi (warty dać za niego 135? lepsze to będzie niż alcor?)

najbardziej się skłaniam do slcor'a z tym że jeszcze a90 jako budżetowo bo jest 2x tańsza, warto do domu dokladać do alcor?
Odpowiedz
#4
Ja myślę, że warto dołożyć do Alcora, jest rzeczywiście profilowana, ale bardzo dobrze i wygodnie profilowana. Raczej mało komu nie pasuje. Pod Palmo/fingera powinna być najlepsza z tych wszystkich modeli.
Odpowiedz
#5
Mam rivala 100 i bardzo udany model od ss , Alcora nie miałem ale pewnie tez jest spoko jeśli chcesz symetryka to rival100
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
witam,
trafiły mi się okazje i nie wiem na co sięzdecydować
roccat kova + - 99 pln
czy rival 100 za 119 pln
może ma ktoś i może ocenić?
Odpowiedz
#7
kova+ to nie okazja, nawet za 99 zł.

Rival 100... hmm wybrałbym jednak Alcora za 140 zł.
Odpowiedz
#8
(03-11-2016, 09:41 AM)t4co napisał(a): kova+ to nie okazja, nawet za 99 zł.

Rival 100... hmm wybrałbym jednak Alcora za 140 zł.
hmm no tak z tym że ja wole wydać mniej niż cały czas dokładać , graczem zapalonym nie jestem więc do domu mi potrzeba, obecna ciągnie 7 rok i myślę że kolejna 2-3  by wytrzymała i szukam podobnej, dlatego różnia pomiędzy kova a alcor jest 41 zł czyli o 40% więcej dopłacam a i tak tego nie wykorzystam, tylko kovy sie boje bo róźne opinie ma i stąd pytam o doświadczenia
a czego nie okazja za 99 ?
Odpowiedz
#9
Kova+ ma słaby sensor, często spotykany w najtańszych myszach "gamingowych", jak choćby najniższe modele a4techa. Sensor w rivalu 100 bazując na opiniach i testach z overclock.net radzi sobie dobrze tylko przy wartości 500 dpi, jeżeli taka wartość ci odpowiada (w zasadzie przy 50+ cm/360 powinno być całkowicie wystarczające) to może być to dobry wybór, choć przy twojej łapie mysz będzie się wydawała malutka.
Odpowiedz
#10
Stare roccaty często miały problemy ze srollami - obawiam się, że nawet 2 lat może nie wytrzymać. Alcor na pewno jest trwalsza. Rival 100 jest zbyt nowa, aby coś więcej o jakości powiedzieć.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.