• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura dla programisty / gracza
#1
Witajcie,

Sporo czasu spędziłem na bezowocnych poszukiwaniach i jestem po jednym nieudanym zakupie, więc będę bardzo wdzięczny za pomoc:
  • twój budżet: teoretycznie dowolny, kryterium to dobra proporcja ceny do jakości przy zachowaniu jakości na przyzwoitym poziomie, wyjściowe widełki to 100-200 zł, jednak jeśli warto wydać więcej, proszę również o bardziej kosztowne propozycje
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? nie jestem pewny co do mojej znajomości klawiatur mechanicznych, więc nie chcę się deklarować i raczej napiszę, czego oczekuję od pracy klawiszy:
  1. stabilności - niezależnie, czy wcisnę klawisz w centrum, czy bliżej krawędzi, równo z góry czy trochę krzywo, opór klawisza będzie ten sam (przy palcołomnych skrótach w środowiskach programistycznych często klawisze naciskam 'nierówno')
  2. przewidywalności - przy bardzo szybkim pisaniu wyczuję wyraźnie pod palcem, że klawisz 'załapał'
  3. gładkości krawędzi / niskiego profilu klawiszy - pisząc szybko często przesuwam palce po powierzchni klawiszy, a nie nad nimi, więc ważne, żeby kształt klawiszy nie powodował zahaczania palcami (tak jak to ma miejsce przy tradycyjnych, wysokich klawiszach lub niektórych klawiaturach wyspowych), dobrym przykładem tego, czego szukam są klawiatury laptopowe z krawędziami klawiszy nachylonymi pod kątem około 45 stopni, lub mocno wygładzonymi (w przypadku wyspowych)
  4. nie zależy mi za bardzo na niskiej głośności klawiszy (jednak też bez przesady)
  • czy chcesz podświetlenie? tak
  • czy chcesz makra? nie (o ile chodzi o programowalne makra, a nie kombinacje z klawiszem fn)
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? tak, najlepiej jako kombinacje z klawiszem fn
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? tak
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless? nie (potrzebuję maksymalnie standardowego układu klawiszy)
  • twoje uwagi (wygląd, firma): wygląd klasyczny, bez udziwnień, odpadają detektory linii papilarnych tj. czarne, błyszczące piano
Serdeczne dzięki za odpowiedzi,
Piotrek.
Odpowiedz
#2
Czyli z tego co zrozumiałem klawiatura ala laptopowa będzie ok? Przełączniki nożycowe, zapewnią Ci mniej więcej to co oczekujesz, myślę, że (pomijając podpórkę pod nadgarstki, zresztą w nożycowych jej kompletnie nie potrzebujesz) model Cougar 200K Ci wystarczy :)
Odpowiedz
#3
Dzięki za odpowiedź. Miałem ten model na oku i odrzuciłem po opinii, gdzie użytkownikowi po kilkunastu dniach odpadł tab. Domyślam się jednak, że nie polecałbyś tej klawiatury nie mając pewności, że jej trwałość trzyma się w normie i nie ma z nią problemów przy normalnym użytkowaniu.
Odpowiedz
#4
Przecież można oddać na reklamację wtedy (także tego typu komentarz, że klawiatura jest do kosza jest idiotyczne i sugeruje na małą wiarygodność piszącego) zawsze co któraś sztuka będzie wadliwa, tak to już jest i pewnie komuś może się zdarzyć. Pisaliśmy o tym w recenzji, że keycpasy są słabej jakości, jednak przy normalnym użytkowaniu do dnia dzisiejszego nic im nie jest i wszystko działa bez zarzutów. Trochę bardziej trwała będzie Gigabyte K7, jednak nie spodziewaj się dużej różnicy - możesz wybrać miedzy nimi, która Ci się bardziej podoba.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.