• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do 300zł
#11
(03-08-2015, 08:54 PM)Hya napisał(a): nie miałem nigdy DA 2013, jedyne co to w saturnie klikałem i jakoś specjalnie różnicy nie zauważyłem, ale nie miałem jak porównać bezpośrednio. Różnicy dużej nie będzie bo konstrukcja ta sama a omron to omron.

Na zowie nie gra się dobrze np. w rtsy, bo te przyciski robią duży dystans po aktywacji, przez co mogą wydawać się wolniejsze.

w chromie są bardziej responsywne niż w ec1-a, ale pomimo tego i tak wolę w CSie te z Zowie. Jednak jak odpalę jakąś mikro arenę w W3 TFT to źle się na Zowie micruje ;)

Omrony praktycznie wcale nie mają takiego samego feelingu. Mimo że ten sam model, to zazwyczaj zawsze czuć różnicę :)
#12
jeżeli jest ta sama obudowa to różnice powinny być co najwyżej minimalne. W takim Gladiusie jak podmieniałem d2fc (20M) a mam z 8 takich samych sztuk to klikają tak samo. Stąd zakładam, że w DA 2013 ten sam przełącznik powinien klikać tak samo lub podobnie jak w Chroma :) . Jeżeli są różnice np. w sztywności plastiku przycisku lub obniżonej/zwiększonej tolerancji nacisku no to zaczną się pojawiać różnice.
#13
(03-09-2015, 05:01 PM)Hya napisał(a): jeżeli jest ta sama obudowa to różnice powinny być co najwyżej minimalne. W takim Gladiusie jak podmieniałem d2fc (20M) a mam z 8 takich samych sztuk to klikają tak samo. Stąd zakładam, że w DA 2013 ten sam przełącznik powinien klikać tak samo lub podobnie jak w Chroma :) . Jeżeli są różnice np. w sztywności plastiku przycisku lub obniżonej/zwiększonej tolerancji nacisku no to zaczną się pojawiać różnice.

Dobrze, w takim razie mówię już od razu że różnice są. DA Chroma przyciski dziwnie się zachowują, - są jakby takie chrupiące i skrzeczące ( jeśli chodzi o feeling, nie odgłos).

Zastanawiałem się, czy to w jakiś sposób zmniejsza komfort użytkowania, czytałem trochę artykułów i chciałem dowiedzieć się od was, czy to testowaliście.

A z innej ręki, jak wygląda porównanie Gladiusa do Deathaddera 2013/Chromy? Który byś bardziej polecił? Ewentualnie Strix Claw wygląda ciekawie, ale przy mojej ręce 19cm to dobry wybór?

Pozdrawiam.
#14
sensor jest lepszy w DA, gdyż Gladius ciągle ma ten bug kursora z liniami góra-dół, pewnie nie każdemu będzie to przeszkadzać, ale jest. Gladius jest ciężki, więc trzeba naprawdę lubić wysoką wagę myszki. Jest też ciut smuklejszy i wyższy, ale ogólnie w ręce nie ma drastycznej różnicy. Fajne jest to, że możesz sobie wsadzić lepsze przełączniki pod główne i dostosować klik do swoich potrzeb. Jak DA był dla Ciebie za lekki to możesz wziąć Gladiusa, w innym wypadku będziesz się męczył.

Strix Claw jest czysto fingertipowy, także tu już musiałbyś zmienić całkowicie swój chwyt i grać. Za sprawą miękkiego plastiku przycisku i dużego czasu naciśnięcia robią wrażenie miękkich, co w lolu może nie być takie dobre, bo będzie Ci brakować takiej "ostrości" kliku. No i nie wiem czy zmieścisz wygodnie kciuka z lewej.
#15
(03-08-2015, 07:59 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Pewnie test na"top 10 forów internetowych"
Co do huano, w moim zowie ec2-a robią wrażenie miękkich, odczuwalnie bardziej miękkich niż w roccat savu, choć może to ze względu na umiejscowienie przełączników, czy kształt obudowy lub trochę inny, głębszy chwyt.

"Posiadałem 3 sztuki DA 2013 i teraz miałem też 2 sztuki DA Chroma."
http://forum.benchmark.pl/topic/168494-razer-deathadder-2013-vs-chroma/
#16
Gladiusa może nie miał ;)
#17
Zawsze lubię usłyszeć informację z inne j ręki, Tak to steel116 z Benchmarka, tak też testuje myszy(mam upośledzenie na punktu myszek - kupuję je regularnie i sprawdzam jak się na nich klika, a później tracę pieniądze i sprzedaje miesięczne myszy za pół ceny, bądź czasami oddaje po 14dniach zwrotu);) Tak miałem kilka sztuk DA Chromy i 2013 - a zadawałem pytania podchwytliwe jakbym nigdy ich nie trzymał w ręku. Chciałem zobaczyć ilę mogę się od was dowiedzieć. Może nie tyle test, co subiektywna opinia i pogląd na to jak sprawdzacie myszki :)

Prawdę mówiąc moje odczucia są mieszane, we wszystkich switchach 2013 przyciski są bardziej sprężyste i miękksze do wciśnięcia, Chroma ma coś w sobie, że te główne przyciski nie są tak przyjemne jak w 2013 - Przy wciskaniu przyciski mają dziwne uczucie, jakby coś blokowało switch, albo do switcha naleciało piasku bądź brudu - dziwne to uczucie. Jako że nie rozkręcałem myszy nigdy, jedynie klawiatury, a zauważyłem że wy to robicie, to chciałem podpytać jak to wygląda i się czegoś dowiedzieć. W teorii 2013 i Chroma mają dokładnie te same chińskie switche (10M) - a w praktyce? zupełnie innaczej pracują. Podejrzewam że to przez coating z Chromy bądź plastik.

Przepraszam że tak po kryjomu i w taki sposób, ale że Deathaddery to myszy które służą mi od lat i kupuję każdą nową edycję to nowa wersja Chromy mnie bardzo zirytowała - bo nie ma tam nic nowego, w dodatku jakieś "kapciowate" switche. A z drugiej strony Gladius to brat bliźniak/100% podobny do Deathadderów dlatego pytam, nigdy o tej myszy nie słyszałem a co dopiero trzymać w dłoni. Chociaż waga 15-17g to sporo. Tak samo zastanawiam się jakie zdanie mają nasze porty USB w Płytach głównych na przyjęcie Gladiusa w 2000HZ? :)
#18
"Tak samo zastanawiam się jakie zdanie mają nasze porty USB w Płytach głównych na przyjęcie Gladiusa w 2000HZ? :)"

Standard to 125Hz, jak 1000Hz ich nie zabija i udało się asusowi wyciągnąć stabilne 2000Hz to pewnie będzie działać. W starych sprzętach przedobrzenie z próbkowaniem objawiało się dziwnym zachowaniem myszki lub brakiem jej reakcji. Po powrocie do stabilnych ustawień wszystko działało poprawnie.
#19
(03-10-2015, 10:19 PM)minciu napisał(a): "Tak samo zastanawiam się jakie zdanie mają nasze porty USB w Płytach głównych na przyjęcie Gladiusa w 2000HZ? :)"

Standard to 125Hz, jak 1000Hz ich nie zabija i udało się asusowi wyciągnąć stabilne 2000Hz to pewnie będzie działać. W starych sprzętach przedobrzenie z próbkowaniem objawiało się dziwnym zachowaniem myszki lub brakiem jej reakcji. Po powrocie do stabilnych ustawień wszystko działało poprawnie.

Przecież przypadków spalenia portów USB przy 1000HZ było sporo :)
#20
Co do Mionix Aviora 7000 - Tak powaznie to tę mysz też miałem( a raczej nadal mam), mysz tę zakupiłem w PCFORCE jak mówiłeś Hya - problem w tym, że pierwszy egzemplarz który mi wysłałi miał scroll który skrzypiał przy każdym ruchu, to odesłałem. Obecnie dostałem drugą sztukę Aviora 7000 - i co?

Mysz wygląda jakby miała problem z stabilizacją kursora i LODA. Gdy ją podnoszę i opuszczam na podkładkę to sensor się nie rusza - stoi w miejscu przez 3 sekundy i drga jak ruszam gwałtownie myszą - i to się dzieje za praktycznie każdym razem gdy podnoszę i opuszczam mysz. - Pierwszy raz w życiu się z takim czymś spotkałem, problem w tym że Mionix Avior 7000 ma świetny kształt który mi pasuje, ale gdy mówię sprzedawczyni PCFORCE po raz drugi że egzemplarz który mi wysłali jest ponownie wadliwy - to prosi mnie bym odesłał mysz razem z prosbą o zwrot w ciągu 14 dni i oddadzą mi pieniądze. Prawdę mówiąc to nie mam na to sił, bo to już 2 tygodnie się ciągnie i pierwszy Mionix Avior 7000 nie miał żadnych problemów z działaniem ( tylko scroll) - więc wymieniłem, teraz dostałem drugą sztukę i ewidentnie coś jest nie tak z sensorem (reinstalowałem nawet wszystkie firmware i software) w dodatku mysz była testowana na 6 podkładkach i 3 maszynach - w dalszym ciągu to samo.

Ale sprzedawczyni PCFORCE raczej kolejnej sztuki mi nie wyślę, a pozatym to za drugą wysyłką ze strony PCFORCe pomylili się przy adresowaniu przesyłki przez co zamiast kurier posortować ją by wysłali ją do mnie do Poznania, to mysz poleciała DO SZCZECINA i dopiero ze SZCZECINA do Poznania do mnie (2 dni opóźnienia)Byłem bardzo zdenerwowany tą sytuacją i miałem dosyć już tego Sklepu.  Myślę, że jak ta mysz tak jeździła z tym kurierem - to kto wie? może ją poturbowali albo rzucali paczkami. Dlatego jestem sceptyczny co do kupowania następnego Aviora 7000 i boję się, że kolejna sztuka będzie walnięta, a już jestem zmęczony (jak na ten miesiąć) by znowu bawić się w reklamację czy czekać miesiąc na gwarancje z massdropu. A kolejnym faktem jest to że w każdym Mionixie Aviorze 7000 switche główne (lewy i prawy) mają inny feeling - jak to omrony a ja jestem uczulony na takie defekty gdy jeden przycisk działa inaczej od drugiego, ma inny odgłos a co najgorsze jak ma inną sprężystość bądź odbicie - krew mnie zalewa.

Jeśli ktoś jest tym zainteresowany - bo nawet mnie to zdziwiło, to nagrałem film ( ciężko jest mi to zobrazować i dokładnie przestawić jak wygląda problem ) musiałbym mieć dwie kamery, jedną na mysz, drugą na ekran.

Link do filmu z problemem Avior 7000: http://przeklej.org/file/dzxFHt/Video.5.wmv


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.