• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Myszka] Co zastąpi mojego staruszka?
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech G5 Refresh*
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia, choć chcę przejść na niską
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 1000 bodajże
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie jestem w stanie powiedzieć*
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie strzelanki i horrory, z naciskiem na CS:GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: Tesoro Aegis X3 Virtus.pro Limited
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): podstawowe + 2 boczne
  • twój budżet: ok. 250 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: 1,8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: jest mi to obojętne, bo i tak chcę "zejść" do może nawet 400 dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: cała się zepsuła xD
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): w miarę żywotne ślizgacze, duża, w miarę możliwości ciężka i... podświetlana na fioletowo (taki mój kaprys) xD
Witam,
Ogólnie sprawa przedstawia się tak, że myszkę która tutaj wymieniłem użytkowałem 7 lat, niestety w roku 2015 zakończyła swój żywot, a sam obecnie korzystam z jakiegoś Dell'a za 30 zł, który mówiąc wprost jest koszmarny. Sensor lubi gubić sygnał lub dziwnie się zachowuje nieraz podczas gry, a mysz zamiast się ślizgać po podkładce, to razem z nią ślizgają się po blacie biurka. Stąd przez wzgląd na "zgon" mego gryzonia, nie jestem w stanie napisać jak się ma sprawa z obrotem w grze. 
Za jakiś myślę miesiąc chciałbym w końcu kupić coś w miarę dobrego. Myślałem też o skompletowaniu jakiegoś zestawu od jednego producenta, bo choć pracuję i gram na laptopie myślę o zakupie jakiejś klawiatury mechanicznej, ale nie wcześniej niż w sierpniu myślę. Co do klawiatur myślałem o Tesoro Excalibur (nie pamiętam nazwy wersji z doborem własnego podświetlenia) lub Razer Blackwidow Chroma. Stąd bardziej nastawiałbym się w kierunku "zielonego" producenta, gdyż po prostu myszki od Tesoro po prostu "nie leżą mi". Tak więc moim głównym kandydatem stał się Deathadder Chroma. Myślałem również o SS Rival 300, np. w wersji Fade, aczkolwiek jakoś nie jestem zwolennikiem tej gumy w miejscu położenia kciuka.
Nie mniej jednak co do innych akcesoriów, będę jeszcze tutaj pisał zapewne jakiś czas przed zakupem, ale chciałem tutaj o tym wspomnieć.

Z góry wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam! ;)
Odpowiedz
#2
Rival 300 a ta guma jest super.
a duPa tam![url=http://s16.postimg.org/58wfvytkl/maxresdefault.jpg][/url]
Odpowiedz
#3
Ja bym rozważył przejść na Zowie EC1-A, wiele osób z G5'tek tak robiło i raczej byli zadowoleni (chwilowo niedostępne, ale zaraz będzie znowu w sklepach).
Odpowiedz
#4
(04-07-2016, 07:02 PM)kebab84 napisał(a): Rival 300 a ta guma jest super.
Jeszcze zobaczę, jak będę miał tylko gdzie to ją sobie przetestuję, bo normalnie nie jestem zwolennikiem gumy na tak dużej powierzchni. Dzięki! :)

(04-08-2016, 09:09 AM)t4co napisał(a): Ja bym rozważył przejść na Zowie EC1-A, wiele osób z G5'tek tak robiło i raczej byli zadowoleni (chwilowo niedostępne, ale zaraz będzie znowu w sklepach).
Wyglądowo może nie zachwyca, ale z drugiej strony jest prosta i wygląda na taką pomiędzy profilowaną, a symetryczną (w sumie jak Rival 300 czy Deathadder), czyli taka wg mnie idealna, bo jednak G5 była zbyt profilowana w miejscu kciuka. Minus to tylko to "sztywne" podświetlenie. Wiem jak to brzmi i jak zabrzmi to co zaraz napiszę, ale myszkę chcę też dobrać pod... wystrój pokoju. Oczywiście również dziękuję za propozycję! :)

Swoją drogą czy wychodziły, wyszły lub mają wyjść te myszki (Deathadder Chroma, Rival 300 i Zowie EC1-A) całe białe może?
Odpowiedz
#5
Rival biały jest a o innych to nie wiem :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
Nie chce być uszczypliwy czy cośw ten deseń, ale kupujesz myszkę zeby ładnie wyglądała czy dobrze działała? Btw raczej tez sie nie patrzy na mysz podczas jej używania :P
Odpowiedz
#7
czarne Zowie powinny pasować do białego pokoju ;]
Odpowiedz
#8
(04-10-2016, 03:45 PM)Quelto napisał(a): Nie chce być uszczypliwy czy cośw ten deseń, ale kupujesz myszkę zeby ładnie wyglądała czy dobrze działała? Btw raczej tez sie nie patrzy na mysz podczas jej używania :P
To zrozumiałe, po prostu jestem ciekaw czy któraś z tych myszek jest do dostania w nietypowym kolorze, bo tak czy inaczej wybiorę tę którą mi się tu poleci i ta która będzie mi lepiej leżała w dłoni, kolor tutaj schodzi na dalszy plan. Aczkolwiek biała wersja byłaby elegancka. ;)
Odpowiedz
#9
Ja bym się nastawił na EC1-A, bo to taka "zgrabniejsza" G5'tka.
Odpowiedz
#10
(04-12-2016, 08:27 AM)t4co napisał(a): Ja bym się nastawił na EC1-A, bo to taka "zgrabniejsza" G5'tka.
Dzięki wielkie! :)
A istnieje możliwość gdzieś "przymierzyć" tę mychę do swojej dłoni? 
Szczerze wątpię, skoro trzeba na nią "polować" na np. allegro, ale wolę zapytać.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.