• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Duża Mysz pod pewnego Claw Gripa
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: G402
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach : low sens
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki : 500hz / 800 dpi
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 64 cm (2xG240)
  • w co grasz : CS GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: G240
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 Boczne
  • twój budżet: 300 pln
  • jaki chwyt stosujesz: Claw z delikatnym palmem 
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? : Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 19,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego : 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt? Bardziej Claw /PalmClaw niż palm ze względu na lepszą dynamikę oraz poruszanie się na low sensie przy małej powiechrzni podkładki jednak nie chciąłbym by sama myszka była jednocześnie za mała 
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: wyłącznie 400/800 dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Profil/Kształt myszy. G402 po prostu po dłuższym graniu stawała się męcząca dla ostatnich dwóch palców które podtrzmywały prawy profil myszy
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Ideałem byłoby IE 3.0 z nieco wyższym podbiciem aby umożliwiło to pewniejszego claw gripa


Witam serdecznie, 

chciałbym dodać kilka słów odnośnie opisu jaki powyżej zamieściłem. Otóż najbardziej zależy mi na rozwiązaniu gdzie mysz nie jest typowo pod clawa czyli wąska w swej konstrukcji i zbyt krótka. Mam po prostu dużą dłoń i jednocześnie sporo lat przegranych na IE 3.0 gdzie był niesamowity komfort.  Tutaj skłaniam w kierunku Zowie EC-1 a, która swoim kształtem przypomina DeathAddera którym jest dla mnie nawiązaniem do IE 3.0 przy czym jednocześnie mysz od Zowie wypada lepiej jakościowo. Stąd też mam pytanie w kontekście ostatniego zaangażowania po stornie Benq czy rzeczywiście warto jest czekać na premierę kwietniową nowego EC-1 a? Dowiedziałem się o zastosowaniu nowych przycisków, a chwilę później trafiłem na to ZOWIE 

Co o tym myślicie? w kontekście nowej wersji jak również samej myszy? macie może coś od siebie godnego do polecenia?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Imo to mógłbyś spróbować Mionix Avior 7000, ma duzo miejsca na palce i ma kształt właśnie pod pod claw/palma, jest dosyć płaska i symetrzyczna. Możesz też podjechać do jakiegos stacjonarnego i przymierzyć Ss Sensei, a jak będzie pasować to wziąć DM1 Pro. Jeżeli jednak cos w stronę ie chcesz jednak to weź tego EC1-A powinno być ok, no nie będzie omronów w niej, ale huano nie są takie złe.
Odpowiedz
#3
(03-29-2016, 09:28 PM)Hya napisał(a): no nie będzie omronów w niej, ale huano nie są takie złe.
W najnowszych partiach tej myszy są przełączniki omrona można na procpu od 10 kwietnia odświeżoną wersje tej myszy.
Odpowiedz
#4
@up
nie będzie omronów - http://zowie.benq.com/news/8/zowie-mice-...nouncement
Odpowiedz
#5
http://www.overclock.net/t/1584856/revie...eup-by-ino
:D
Odpowiedz
#6
my też mamy u siebie zowie z omronami (ZA12) bo przez chwilę dało się je kupić, ale później wycofali je ze sklepów i powiedzieli, ze nie będzie omronów...
Odpowiedz
#7
@Hya @KICEŁ Dzięki za odpowiedzi ;) Wybaczcie miałem ostatnio problemy z siecią stąd z niewielkim poślizgiem odpisuję


Rzecz w tym, że gdyby te wszystkie modele były na jednej wystawie - sprawa zrobiłaby się lakonicznie prosta :D


Mionix Avior 7000 wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie w tym zapoznałem się z recenzją na Test-Gear. Martwi mnie rozłożenie bocznych przycisków gdzie spotkałem się z opiniami krytycznymi jakoby osłabia to chwyt zawadzając o nie. Co myślicie na ten temat czy rzeczywiście jest o tyle duże ryzyko w trakcie jej użytkowania? W G402 intuicyjnie trzymam palce po prawej stronie w trakcie nieco fingertipowego chwytu w trakcie aima. Gdyby nie to brałbym gdyż zrobiła dobre wrażenie jak wspomniałem.

Na temat myszki od Dream Machines nie słyszałem jeszcze aczkolwiek przeczytam reckę ;)

Zowie biorę pod uwagę gdyż sporo się ostatnio na jej temat słyszy w esporcie plus różne warianty w modelach. Przyciąga tym samym uwagę, co do samych przycisków to porównywalnie będą do moich z G402 czy cięższe? Nie ukrywam, że te z G402 to jedyna cecha przy której bym pozostał. Polegam w dużej mierze na tapowaniu (CS GO) stąd mógłbym mieć z tym problem. A jak oceniacie ZA12, jest ciekawa wyglądem ale zastanawiam się jakie ma to przełożenie na feeling?

Edit : Przyjrzałem się dokładniej sposobie w jakim trzymam mysz. Byłem w błędzie gdyż bardziej przypomina mi to finger gripa aniżeli palmclaw z tego względu że po prostu G402 jest stosunkowo mniejsza niż IE 3.0. Stąd myszkę w trakcie poruszania się może i trzymam pod claw aczkolwiek kiedy przychodzi moment celowania to jest zdecydowanie fingertip także ma to już niewiele wspólnego z tym chwytem jaki my towarzyszył przy IE 3.0. Widać że to była kwestia adaptacji pod ten sprzęt zatem tutaj może pytanie czy te wyżej wymienione modele nadal wchodzą w grę? Czy nie iść w kierunku np. EC-2?
Odpowiedz
#8
Jeżeli w trakcie gry zmieniasz chwyt, to mocno zastanowiłbym się jednak nad DM1, ma kształt Senseia, który jest bardzo wybaczalny i łatwy do zaadaptowania. EC2 będzie zdecydowanie mniejsza od IE lub g402 i dla Ciebie mniej uniwersalna.
Odpowiedz
#9
Poczytałem na jej temat i jest przekonywująca. Zwłaszcza jej waga czy przyciski robią wrażenie, podejrzewam że kształt tutaj również przypadnie mi to gustu. Mam natomiast względem niej jedno pytanie dotycząca kabla w oplocie. Jak on wypada oraz jak to się będzie miało do Zowie Camade z którego aktualnie korzystam. Nie będzie zbyt gruby czy sztywny na tego typu rozwiązanie?
Odpowiedz
#10
Moim zdaniem eca-2 byłaby wręcz idelana, ponieważ można ja chwycić wygodnie wszystkimi chwytami. Może nawet eca-1, bo masz stosunkowo duża dłoń to nie wiem czy na 2 czy straczy miejsca można sie zastanowić nad za11/12
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.