• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura do grania w FPSy on-line
#1
Witam,

Jak w temacie potrzebuje pomocy w doborze klawiatury do grania w gry online FPS typu Unreal Torunament 2004.

Do tej pory używam już drugi egzemplarz tej samej klawiatury Microsoft Sidewinder X6 ale wydaje mi się, że mechaniczna będzie szybsza i precyzyjniejsza szczególnie w gry FPS on-line?


budżet: ok 500zł

rodzaj klawiatury: - Mechaniczna
   rodzaj przełączników: - chyba Cherry MX Red? Chciałbym aby nie było ciężej wciskać klawisze niż w mojej Sidewinder X6.
   czy masz masywne dłonie czy nie? - Są duże, szczupłe i delikatne :P
   czy dużo piszesz na klawiaturze? - Raczej nie, jedynie GG, trochę postów, sporadycznie jakieś pismo.
   czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? - Tak.

czy chcesz podświetlenie? - Tak
czy chcesz makra? - Obojętne.
czy chcesz dodatkowe klawisze? - Dobrze by było aby była możliwość zmiany głośności i zmiany odtwarzanego utworu podczas grania.
czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? - Obojętne. w mojej Sidewinder X6 niby podpórka jest ale zbyt krótka do moich dużych dłoni więc i tak nadgarstek leży na biurku.
czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? - Tak. Im krótsza klawiatura tym lepiej.

twoje uwagi (wygląd, firma):
1. Nie bardzo widzę niebieskie podświetlenie.
2. Względnie trwała, w szczególności klawisze WSAD - w Sidewinder X6 strasznie szybko się wycierają.
3. Przyzwyczaiłem się przez długie lata do klawiszy niższych niż te standardowe
[Obrazek: gm_swx6_otherviews01.jpg]
dlatego nie wiem jak z tym. Czy szukać podobnych czy spokojnie dam rade na standardowych ?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam
#2
Zdecydowanie MX Red w takim razie. Jak długo grałeś na krótszym skoku, to zalecałbym abyś udał się do jakiegoś saturna, media markt, rtv agd itp gdzie mają jakiegokolwiek mechanika żebyś zobaczył jak będzie Ci na wysokim skoku. Zawsze możesz dokupić o-ringi, które redukując skok klawisza dając wrażenie jakby klawiatura była trochę "niższa".

obecnie na mx red za ok 540zł masz tylko Crosair'a K70, inne klawiatury chyba się wyprzedały. Ten Corsair i tak jest jedną z lepszych propozycji w tym przedziale. Czerwone podświetlenie, aluminowa obudowa, przyjemny profil, wysoka jakość.
#3
No chyba, że bardzo chcesz tenkeylessa to CM Storm TK, ale musisz polować jak pojawi się z MX Redami, bo większość sklepów z tego co widzę chwilowo nie ma mx redów na stanie :(. Tyle, że musiałbyś sobie dokupić do niej jakąś podkładkę pod nadgarstki (np. na Amazonie masz bardzo popularny Grifiti wrist pad, w różnych rozmiarach) bo może być Ci dosyć wysoko względem takiego MS X6. Szkoda, że Gamdias Hermes Ulti nie ma na redach, bo by Ci w 100% przypasowała :(
#4
(02-15-2015, 11:01 PM)t4co napisał(a): Zdecydowanie MX Red w takim razie. Jak długo grałeś na krótszym skoku, to zalecałbym abyś udał się do jakiegoś saturna, media markt, rtv agd itp gdzie mają jakiegokolwiek mechanika żebyś zobaczył jak będzie Ci na wysokim skoku. Zawsze możesz dokupić o-ringi, które redukując skok klawisza dając wrażenie jakby klawiatura była trochę "niższa".

obecnie na mx red za ok 540zł masz tylko Crosair'a K70, inne klawiatury chyba się wyprzedały. Ten Corsair i tak jest jedną z lepszych propozycji w tym przedziale. Czerwone podświetlenie, aluminowa obudowa, przyjemny profil, wysoka jakość.

A czy mały lewy SHIFT nie stanowi problemu podczas grania? Czytałem, że wielu ludzi uważa, że krótki SHIFT dyskwalifikuje klawiaturę jako "dla graczy".
Ogólnie to bardzo mi się podoba ta klawiatura i robi wrażenie solidnej, a do tego jest ameliniowa ;)
#5
To chyba zalezy od twojej łapy czy się zgra z klawiaturą. Ja mam krótki shift. I czasem jak gram w bf4 to jednak przydał by się wiekszy. W ferworze walki jednak po prostu mały palec zsuwa sie na krawędz. Planuje za kilka miesięcy kupić mechanika i tylko Z dłoogim shiftem ^^.
#6
To dziwne są zdjęcia K70 z krótkim SHIFTem i z długi ...

Chyba zmieniono klawisz SHIFT na dłuższy w nowych wersjach K70 bo na stronie producenta są tylko z długim.

Prawie się przekonałem do tej klawiatury, tylko musze ją pomacać i poprzyciskać, czy faktycznie klawisze MX Red są dla mnie czy jednak Black.

Dzięki bardzo za pomoc.
#7
Z długim shiftem to wersja US/INT tych z krótkim nie bierz bo to albo DE albo UK
#8
Dzięki za rady. Zakupiłem klawe K70 jak radziliście i jest super ale to klikanie przyprawia mnie o ból głowy dlatego mam do Was ponownie prośbę o podpowiedź jakie t ooringi trzeba dać pod klawisze aby ją wyciszyc ? Chodzi o średnicę oringa.

Pozdrawiam
#9
średnica jest taka sama dla wszystkich cherry mx. Jedynie grubość sobie możesz wybrać. Trzeba się delektować tym dźwiękiem :)

zamów sobie kilka grubości (jedne 0.2, jedne 0.4) z ebeya bo kosztują grosze http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40...=&_sacat=0 i wybierzesz sobie które Ci pasują.

Mogą się też różnić elastycznością, stąd lepiej wziąć kilka rodzai i samemu przetestować, które najlepiej pasują.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.